Ulicna kosarka(streetball)

Е јеси гледао оне ликове на EXTREME TV, они Амери што пиче свуда по Европи и играју стрит баскет са локалним екипама из Европских градова?!
Додуше, ликови деру све редом, гледао сам текме против екипа из Берлина, Варшаве, Амстердама и Лиона! Французи (без белаца, наравно) су их добили, ови остали су сви попуцали са преко 20 разлике.... имали су још текми, не сећам се сад са киме.
 
Не, није уопште реч о AND1 Mixtape ...... додуше, идеја је иста, само су ово неки тотално други ликови!

Eво линка па видите: http://www.extreme.com/streetball/

А иначе сам гледао у БГ ликове из AND1 Mixtape тима, лудило ... али они су похвалили ове наше, што свакако није лоше. Наравно, ако је било искрено!
 
pa recimo zato sto u NBA sve vecu i vecu rec vode upravo kosarkasi iz Evrope ;)
a kad uporedjujes broj koseva ne zaboravi da se NBA igra 8 minuta duze (skoro cela cetvrtina) pa eto i zasto u NBA ima vise koseva po utakmici)
 
Kod nas je dosta razvijen ulicni basket. Tvrdim da dosta neotkrivenih talena ima po terenima srednjih i osnovnih skola ( u svim gradovima naravno ) i po nekim terenima oko zgrada, blokova po parkovima i tako slicnim terenima.

Na pitanje jednog novinara cini mi se lista press koje je bilo upuceno gospodinu Svetislavu Pesicu na konferenciji za stampu na seminaru kosarkaskih trenera Srbije, gde sam inace prisustvovao, Pesic je odgovorio sledece: ..." kada bismo nekoliko naj istaknutijih trenera seli u auto i posli u obilazak odvratnih, i neprimecenih kosarkaskih terena tipa po parkovima ispred zgrada i slicnim, mislim da niko nam nebi mogao prici sto se tice kosarkaskih prvenstava u narednih 10 godina naj manje..." E mozete zamisliti ovaj odgovor vrhunskog trenera.

Naravucenije prolaze samo oni koji imaju potporu slozicete se samnom. Pozdrav !!!
 

Back
Top