SAMOUBISTVO? vredi li?

Pa mozda ne mozete da zamislite....koliko je ovo tesko...

Rekla sam mu, ako se ubijes ja idem za tobom...I evo
nekako....otkud znam....vidim i sama da nije to resenje.... A ne mogu da shvatim kako on nije video drugaciji izlaz ...
Polako shvatam da moram da nastavim, ja necju prestati da ga volim, necju ga zaboraviti... pamticju ga najlepse mogucje i ono sto smo mi imali zauvek ce ostati samo nase.... Ali eto nastavicju dalje...zbog njega....on bi verovatno zeleo da tako bude....
Ali sebicno je to sto je on uradio....nije mislio na sve nas koji sad jedva prezivljavamo....

Videcjemo se mi....u nekom drugom zivotu...ovo je bilo suvise jako i divno da bi se ovde zavrsilo....

A sto se tice patetike, pa znas mozda tebi zvuci pateticno ali ja sam jako jako iskrena, i jako sam tuzna i povredjena, ostavljena,izgubljena, emotivna... ako je to toliko pateticno pa izvinite..
Ne zelim da me iko sazaljeva...samo imam potrebu da se isprazim nekako....

neko ce me razumeti, neko necje....
 
silvereye:
Polako shvatam da moram da nastavim, ja necju prestati da ga volim, necju ga zaboraviti... pamticju ga najlepse mogucje i ono sto smo mi imali zauvek ce ostati samo nase.... Ali eto nastavicju dalje...zbog njega....on bi verovatno zeleo da tako bude....
Ali sebicno je to sto je on uradio....nije mislio na sve nas koji sad jedva prezivljavamo....

e vrlo mi je drago da shvatas sustinu :wink:
lepo si to rekla .......
ti uradi ono za sta on nije imao srece,mogucnosti i snage - go on ......
 
silvereye:
............

I laughed and shook his hand, and made my way back home
I searched for form and land, for years and years I roamed
I gazed a gazley stare at all the millions here
We must have died alone, a long long time ago
Who knows? not me
We never lost control
You’re face to face
With the man who sold the world

IN MEMORIAM
ALEKSANDAR FRANC
13.07.1988-05.01.2004

zauvek moja najvecja ljubav
Zao mi je.......primi moje saucesce!
Ne,netreba se ubiti.....zivot je vredan,i treba se boriti...smrt nije resenje!
 
silvereye:
Pa mozda ne mozete da zamislite....koliko je ovo tesko...

Rekla sam mu, ako se ubijes ja idem za tobom...I evo
nekako....otkud znam....vidim i sama da nije to resenje.... A ne mogu da shvatim kako on nije video drugaciji izlaz ...
Polako shvatam da moram da nastavim, ja necju prestati da ga volim, necju ga zaboraviti... pamticju ga najlepse mogucje i ono sto smo mi imali zauvek ce ostati samo nase.... Ali eto nastavicju dalje...zbog njega....on bi verovatno zeleo da tako bude....
Ali sebicno je to sto je on uradio....nije mislio na sve nas koji sad jedva prezivljavamo....

Videcjemo se mi....u nekom drugom zivotu...ovo je bilo suvise jako i divno da bi se ovde zavrsilo....

A sto se tice patetike, pa znas mozda tebi zvuci pateticno ali ja sam jako jako iskrena, i jako sam tuzna i povredjena, ostavljena,izgubljena, emotivna... ako je to toliko pateticno pa izvinite..
Ne zelim da me iko sazaljeva...samo imam potrebu da se isprazim nekako....

neko ce me razumeti, neko necje....

dobro te razumem, meni se devojka ubila pre godinu dana i znam da je tesko i da ne mozes da prestanes da mislis na to i da stalno sebe krivis jer mislis da si mogla nesto uciniti, ali neznam kako ali moras da to prihvatis da to sto je on uradio jeste sebicno i da si ti dala sve od sebe da se to ne desi i da zivot ide dalje i da jedino sto treba jeste da pamtis najlepse trenutke koje si sa njim provela........
ne znam vise sta da ti napisem.....
 
emy_331:
silvereye:
............

I laughed and shook his hand, and made my way back home
I searched for form and land, for years and years I roamed
I gazed a gazley stare at all the millions here
We must have died alone, a long long time ago
Who knows? not me
We never lost control
You’re face to face
With the man who sold the world
Koja je bre to pesma.Nikako da se setim??
 
Peruzzi:
emy_331:
silvereye:
............

I laughed and shook his hand, and made my way back home
I searched for form and land, for years and years I roamed
I gazed a gazley stare at all the millions here
We must have died alone, a long long time ago
Who knows? not me
We never lost control
You’re face to face
With the man who sold the world
Koja je bre to pesma.Nikako da se setim??

the man who sold the world
david bowie ...... al' je pesma mnogo popularnija u izvodjenju nirvane na unplugged-u ........
 
silvereye:
ne morate da mi verujete.......ali zasto bas ta pesma...
mozda je slucajnost...ali kad je on spustio slusalicu i znate vecj sta...na tv-u je pocinjala (u nirvaninom izvodjenju) bas ta pesma......

plakala sam....

Desi se.
Silver,ako imas gitaru(a cini mi se da imas)odsviraj sledece:
e-------------------
H-------------------
G-------------------
D-2-2-2-0-2s3s3-0---
A-------------------
E------------------- 2x

To ti je na poklon od mene za uspomenu na tog decka.
 
Peruzzi:
silvereye:
ne morate da mi verujete.......ali zasto bas ta pesma...
mozda je slucajnost...ali kad je on spustio slusalicu i znate vecj sta...na tv-u je pocinjala (u nirvaninom izvodjenju) bas ta pesma......

plakala sam....

Desi se.
Silver,ako imas gitaru(a cini mi se da imas)odsviraj sledece:
e-------------------
H-------------------
G-------------------
D-2-2-2-0-2s3s3-0---
A-------------------
E------------------- 2x

To ti je na poklon od mene za uspomenu na tog decka.
ehm ...... ja mislim da se to svira na G zici ... :roll:
drugi prag G zica ==> A ....... pesma pochinje iz A ..... bar ja tako mislim 8)
 
silvereye:
KOJI JE NAJLAKSI NACIN ZA SAMOUBISTVO PO VASEM MISLJENJU?
A KOJI JE NAČIN NAJBOLJI ZA ŽIVETI NA PR. 80 GODINA, A? Šta mislite?
Izvinite što sam upala ovde, videla sam temu izbačenu sa strane, pa kako imam nekog iskustva, htela sam da pogledam. Nisam znala da je ovo forum za tinejdžere.
Da li možete da odgovorite na moje pitanje: kako zamišljate da živite recimo onoliko koliko sam pomenula?
Pozdrav tinejdžerima.
 
Anonymous:
silvereye:
KOJI JE NAJLAKSI NACIN ZA SAMOUBISTVO PO VASEM MISLJENJU?
A KOJI JE NAČIN NAJBOLJI ZA ŽIVETI NA PR. 80 GODINA, A? Šta mislite?
Izvinite što sam upala ovde, videla sam temu izbačenu sa strane, pa kako imam nekog iskustva, htela sam da pogledam. Nisam znala da je ovo forum za tinejdžere.
Da li možete da odgovorite na moje pitanje: kako zamišljate da živite recimo onoliko koliko sam pomenula?
Pozdrav tinejdžerima.
Izvinjavam se, zaboravila sam da se prijavim.
 
silvereye:
KOJI JE NAJLAKSI NACIN ZA SAMOUBISTVO PO VASEM MISLJENJU?
Zasto to pitas???
A ono sa Nirvanom i pesmom reci cu ti samo jedno:najvece slucajnosti su podsvesno uradjene namerno!!!...Tako mi je zao, i svakako da ne vredi TO raditi(ne mogu ni da izgovorim....i ovi smajliji nisu odgovarajuci)Svi mi imamao svoje putanje, neke ce se sigurno sresti, to su ti ako familije pravih, gomila isprescanih prava koje ce se jednom slucajno, namerno spojiti i sresti....
In memoriam...
 
Anonymous:
A KOJI JE NAČIN NAJBOLJI ZA ŽIVETI NA PR. 80 GODINA, A? Šta mislite?

U najzabačenijim selima, kakvih ima po Srbiji, većina ljudi živi duže od 80 godina. Nije toliko u pitanju život u nazagađenoj prirodi, koliko život bez stresa, bez opterećenja. To su ljudi koje nikad nije zanimalo da dolaze u gradove, u ono što mi zovemo civilizacijom, a njih, ljude u dodiru sa prirodom, patetično i prezrivo omalovažavamo i nazivamo seljacima i primitivnim ljudima. Šta mislite, ko je srećniji, mi ili oni? Šta mislite, da li oni pomišljaju na samoubistvo?
Moj savet svima je : idite koliko god možete u prirodu. Idite u divljinu. Zaboravite bar za trenutak gradove u kojima oko sebe imate samo asfalt, beton, dim, gnev i mržnju. Nemojte da traćite svoje slobodno vreme na prokleta mondenska letovališta i na zabavu koju diktira savremeno društvo.
Umesto toga idite u prirodu. Toga bar u Srbiji imamo.
 
AjdLiluNeNeLazi:
ma ja kad bih znala da tju opet da se rodim, ma roknula bih se, znas ono kao igrice, ne svidja ti se rezultat, game over pa ispocetka...
Mislim da bi to bio uzaludan napor, jer šta bi posle tog novog rođenja radila? Opet isto i brzo bi ponovo bila nezadovoljna. A onda bi se opet roknula? Moraš da naučiš da živiš. A kada to naučiš ili bar odmakneš od početka, onda više nećeš razmišljati o takvom bekstvu, nego o tome šta dalje i dalje i dalje. Imamo mnogo toga da uradimo za ovo vreme života koje nam je dato. Onaj ko se ne prihvati tog posla, postaje izgubljen u vremenu i prostoru. Život je komplikovana prirodna pojava i treba mu sa ozbiljnošću i radošću pristupiti. Kakvo samoubistvo? To je strašno! Veoma mi je žao svih koji su nekoga izgubili, naročito na taj način. Žao mi je i onih koji su bili u takvom beznađu da učine taj korak. Rešenja su svuda oko nas.
Pozdrav svima.
 

Back
Top