pregrijavanje procesora

saint88

Zainteresovan član
Poruka
148
imam p4 3 ghz prescot
na ploci koju sam donedavno imao (asus p4p800 se gold) temperatura je bila oko 45 kada nije opterecen a pod maksumalnim opterecenjem do 54 stepena.
posto je ploca prije nekih 2 mjeseca crkla nabavio sam novu gigabyte plocu (chipset je isti
kao kod asusove - i865p), model koji je ne znam
sad je temperatura 48 kad nije opterecen i 68 pod punim opterecenjem.
kad dodje do 68 stepeni komp mi mnogo sporije radi (nekada je film iz dvd-a u divx konvetovao za 2.5 sata a sad cak i do 5 sati!!!!!)
postoji li mogucnost da nisu dobro montirali kuler na novu plocu ili stavili neku shit pastu (ili nedaj Boze ``zvaku``),
da li treba da mjenjam kuler i koji biste mi preporucili, a da nije preskup? (ovaj koji imam sad je standardni box kuler koji se dobija uz procesor)
 
jednom je prije godinu dana bio dosta prasinjav temp je tad rasla cak do 80 stepeni i onda se sam gasio.
ocistio sam ga (doduse povrsinski) i od tad je sve opet bilo ok a sad mi se cini da nema nesto previse prasine u njemu...
 
Prosto ne mogu da verujem da p4 3 ghz prescot radi kompresiju u DivX toliko dugo ( mislim na 2.5 sata).

Moje iskustvo od pre 4 godine je da AMD Athlon XP 1700 (soket A) kompresuje DVD u DivX isto onoliko koliko traje film, znaci u najvecem broju slucajeva oko 90 minuta.

????????????????????????????????????????????????????????????????
 
CyberPatuljak:
Prosto ne mogu da verujem da p4 3 ghz prescot radi kompresiju u DivX toliko dugo ( mislim na 2.5 sata).

Moje iskustvo od pre 4 godine je da AMD Athlon XP 1700 (soket A) kompresuje DVD u DivX isto onoliko koliko traje film, znaci u najvecem broju slucajeva oko 90 minuta.

????????????????????????????????????????????????????????????????
ne znam kako ti to uspije za 90 min.?????
ja prvo prebacim dvd na hdd pomocu dvd decriptera pa ga sa auto gordian knotom prebacim u divx/xvid.
na kraju dobijem vvvvveeeeeooooommmmmaaaaa kvalitetan video fajl sa subtilom.
ja tako radim kompresiju video fajlova (fileova)


nego... udaljismo se mi od teme...
 

Back
Top