Srbija i Republika Srpska Hrvatskoj dužne dvogodišnju potrošnju struje
Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 145

Tema: Srbija i Republika Srpska Hrvatskoj dužne dvogodišnju potrošnju struje

Iskusan tokyo (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Podrazumevano Srbija i Republika Srpska Hrvatskoj dužne dvogodišnju potrošnju struje

Srbija i Republika Srpska Hrvatskoj dužne dvogodišnju potrošnju struje

Predsjednik Uprave HEP-a Ivan Mravak izjavio je kako će HEP intenzivirati pregovore o sukcesijskim sporovima s Elektroprivredom Srbije i Elektroprivredom Republike Srpske koje Hrvatskoj ukupno duguju 31,2 teravatsati električne energije, gotovo dvogodišnju potrošnju struje cijele Hrvatske. Do duga je došlo zbog energetske politike vođene u bivšoj državi prema kojoj je Hrvatska izdvajala novac za gradnju elektrana u drugim socijalističkim državama te dobivala kreditne ili vlasničke aranžmane u izgrađenim elektranama. Inače, HEP-u godišnje nedostaje 15 posto energije, što se planira riješiti ulaganjem u gradnju dodatnih 1150 megavata instaliranih kapaciteta (uz postojećih 4000 megavata), odnosno pet novih energetskih objekata u idućih sedam godina.

http://www.poslovni.hr/30161.aspx

Iskusan tokyo (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Podrazumevano Re: Srbija i Republika Srpska Hrvatskoj dužne dvogodišnju potrošnju struje

Srbiji prijeti energetska kriza
    Prema rezultatima ankete Energyobservera, energetska budućnost Srbije su obnovljivi izvori energije

Rezultati istraživanja beogradskog web site-a Energyobserver, pokazuju da zbog dugogodišnjeg neinvestiranja u obnavljanje postojećih i izgradnju novih energetskih objekata, kao i zbog neadekvatne cjenovne politike u elektroenergetskom sektoru, Srbiji u bliskoj budućnosti prijeti ozbiljna energetska kriza i veliki nedostatak električne energije.
    Anketa koju je proveo Energyobserver (uzorak 1.512 osoba), govori da su stručni krugovi svjesni činjenice da Srbiji prijeti mrak, ukoliko hitno ne inicira izgradnju novih energetskih objekata. Prema rezultatima ankete energetska budućnost Srbije su obnovljivi izvori energije. Za mini hidrocentrale, energiju vjetra i sunca i biogorivo izjasnilo se 31,2 posto anketiranih. Na drugom mjestu prema osvojenom broju glasova nalaze se hidrocentrale (24,1 posto), a na trećem mjestu sa 21,7 posto glasova su nuklearne elektrane. (Bankamagazin)

Iskusan Alekasandar2 (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2006.
    BS "Galactica", on the way to Earth....I hope
    Reputaciona moć
    99

Podrazumevano Re: Srbija i Republika Srpska Hrvatskoj dužne dvogodišnju potrošnju struje

Ја сам за комбинацију нуклеарне енергије и гигантских ветрењача.
    Наиме ја би на граници са Хрватском изградио нуклеарне реакторе а поред поставио огромне ветрењаче, у ствари вентилаторене усмерене у правѕу Загреба.

Да спојимо лепо и корисно.

Iskusan Torrente-BG (avatar)
    Učlanjen
    17.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Gde si Kyo pozadincu stari?
    Srecna ti nova i da primis u dupe koliko god budes pozeleo

Veoma poznat filatelista, pa šta? (avatar)
    Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

Citat Original postavio tokyo
    Srbiji prijeti energetska kriza
    Prema rezultatima ankete Energyobservera, energetska budućnost Srbije su obnovljivi izvori energije

Rezultati istraživanja beogradskog web site-a Energyobserver, pokazuju da zbog dugogodišnjeg neinvestiranja u obnavljanje postojećih i izgradnju novih energetskih objekata, kao i zbog neadekvatne cjenovne politike u elektroenergetskom sektoru, Srbiji u bliskoj budućnosti prijeti ozbiljna energetska kriza i veliki nedostatak električne energije.
    Anketa koju je proveo Energyobserver (uzorak 1.512 osoba), govori da su stručni krugovi svjesni činjenice da Srbiji prijeti mrak, ukoliko hitno ne inicira izgradnju novih energetskih objekata. Prema rezultatima ankete energetska budućnost Srbije su obnovljivi izvori energije. Za mini hidrocentrale, energiju vjetra i sunca i biogorivo izjasnilo se 31,2 posto anketiranih. Na drugom mjestu prema osvojenom broju glasova nalaze se hidrocentrale (24,1 posto), a na trećem mjestu sa 21,7 posto glasova su nuklearne elektrane. (Bankamagazin)
    Čitam redovno "poslovni" jer je više članaka o Srbiji, nego o Hr, no nije važno.
    Interesantno je što se brinu o srpskoj energetskoj situaciji, a sami su u govnima do guše, pa im treba 10-godišnje premošćavanje. Načekaćete se.

Učlanjen
    25.01.2006.
    Reputaciona moć
    99

Немој да га попаљујеш Торренте, скакаће овде целу ноћ по форуму... у исчекивању да му се испуни жеља.

Iskusan tokyo (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Citat Original postavio Torrente-BG
    Gde si Kyo pozadincu stari?
    Srecna ti nova i da primis u dupe koliko god budes pozeleo
    nemam trenutno tih ambicija,
    nego sretno i tebi u novoj 2007oooj
    da ti je sa zdravljem i srećom
    i da postupaš malo ljepše sa ženama
    barem na avataru
    eto toliko...

Iskusan tokyo (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Citat Original postavio filatelista, pa šta?
    Čitam redovno "poslovni" jer je više članaka o Srbiji, nego o Hr, no nije važno.
    Interesantno je što se brinu o srpskoj energetskoj situaciji, a sami su u govnima do guše, pa im treba 10-godišnje premošćavanje. Načekaćete se.
    ah lako je govoriti kad smo vam izgradili i ono malo bede što imate za vreme Yuge

Učlanjen
    17.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Sta fali ovim deda mrazicama?

Iskusan tokyo (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

nego skoncentrirajte se vii na moju prvu poruku u ovoj temi
    kako taj dug rješit?
    ha?
    da vas čujem!!! pametnjakovići

Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

ah lako je govoriti kad smo vam izgradili i ono malo bede što imate za vreme Yuge
    A što ne podelite svim radnicima akcije, no samo hrvatima.... To su izgrađivali svi, ne samo ovi što ostaše posle 1991. Nemoj molim te o hrvatskoj demokratiji i ljudskim pravima. Lopovska ste država do neba. Ja sam demokrata, ali ako ima zemlja sa kojom bih odnose sveo na najmanju moguću meru, onda je to HR.

Iskusan tokyo (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Citat Original postavio Torrente-BG
    Sta fali ovim deda mrazicama?
    ovim ništa ali onim prije koje si silovao
    eh njima fali
    i te koliko...
    najviše nježnosti...

Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

nego skoncentrirajte se vii na moju prvu poruku u ovoj temi
    kako taj dug rješit?
    ha?
    da vas čujem!!! pametnjakovići
    stanarska prava, besplatne akcije, realne otkupne cene kuća i zemlje, pa ćemo pričati o tim teravolt satima.

Iskusan tokyo (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Citat Original postavio filatelista, pa šta?
    A što ne podelite svim radnicima akcije, no samo hrvatima.... To su izgrađivali svi, ne samo ovi što ostaše posle 1991. Nemoj molim te o hrvatskoj demokratiji i ljudskim pravima. Lopovska ste država do neba. Ja sam demokrata, ali ako ima zemlja sa kojom bih odnose sveo na najmanju moguću meru, onda je to HR.
    samo ih svedite veliki "demokratu"
    jer Hrvatska je sljedeća 28. članica EU
    pa će te ionaku u čušpajz sa albanijom montenegrom i moldavijom
    one su vam ionako po mnogočemu bliže

Veoma poznat
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

gosn japanski glavni grad,
    sta bi sa zlatom koje je podeljeno nakon raspada SFRJ. Podeljeno je prema nekim procentima po kojima je SCG dobila 41% mislim, zar sad nije logicno da ukoliko mi vama nesto dodjemo, da smo to prebili zlatom? Drzave su se raskusurile, a dugovanja ovog tipa nisu i nemogu biti nesto sto je sad iskrslo ili tek otkriveno, stoga ovo je jos jedna hrvatska frustracija postavljena na forum. Da postoji dug takav, onda biste vi dobili deo naseg zlata.
    medjutim nit ste ga dobili, nit ste ga trazili

Učlanjen
    17.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

eh njima fali
    i te koliko...
    najviše nježnosti...
    Nisi dobro video sliku

Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

I to je odgovor na sve, da ću u "ćušpajz". Pa ti ćeš još da se krčkaš sa nama u ovome svemu. To tebe više boli.
    Znači, demokrate su oni koji tolerišu hrvatske svinjarije? Jak ti rezon, kompleks narode.

Veoma poznat
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

uf uf uf faaaalte me usta da vas ne pocepam. Puna ti usta EU, a mislim da i sam osetis kako zvuci "28. clanica EU"... ni vi a ni mi necemo u skoro vreme dostici njihov standard pa i ako udjemo u EU, to ce biti na nivou rumunije i bugarske sad - 3. razredni

a kada se vec toliko busas, objasni mi nastanak moderne hrvatske drzave u XX veku? nesto je ne vidim na karti a ti?
    srbi su i vama i slovencima i bosancima dali drzavu umesto da vam je otmu 1915 i zato treba da cutis a ne da lajes

Iskusan tokyo (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Citat Original postavio SIGNATURE 350
    gosn japanski glavni grad,
    sta bi sa zlatom koje je podeljeno nakon raspada SFRJ. Podeljeno je prema nekim procentima po kojima je SCG dobila 41% mislim, zar sad nije logicno da ukoliko mi vama nesto dodjemo, da smo to prebili zlatom? Drzave su se raskusurile, a dugovanja ovog tipa nisu i nemogu biti nesto sto je sad iskrslo ili tek otkriveno, stoga ovo je jos jedna hrvatska frustracija postavljena na forum. Da postoji dug takav, onda biste vi dobili deo naseg zlata.
    medjutim nit ste ga dobili, nit ste ga trazili
    to sa zlatom valjalo bi otvorit cijeli novi podforum da raspravljamo
    al neka da ste i vi nešto dobili
    vi zlato a mi hotele, apartmane na moru koji su bili sagrađeno od srpskih poduzeća ili bili pod njihovim vlasništvom
    nego vratimo se mi na struju
    to je ovdje tema

koji ste vi likovi
    ja otvorim temu o dugu Srbije o struji
    a vi o zlatu i neznam čemu sve još
    ajd opet malo Jasenovac
    čudno mi je kako još to niste spomenuli

Učlanjen
    25.01.2006.
    Reputaciona moć
    99

eh njima fali
    i te koliko...
    najviše nježnosti...
    Ако обећамо да ћемо следећи пут силовати тебе, хоћеш ли сада отићи и оставити нас на миру?

Iskusan tokyo (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Citat Original postavio SIGNATURE 350
    uf uf uf faaaalte me usta da vas ne pocepam. Puna ti usta EU, a mislim da i sam osetis kako zvuci "28. clanica EU"... ni vi a ni mi necemo u skoro vreme dostici njihov standard pa i ako udjemo u EU, to ce biti na nivou rumunije i bugarske sad - 3. razredni

a kada se vec toliko busas, objasni mi nastanak moderne hrvatske drzave u XX veku? nesto je ne vidim na karti a ti?
    srbi su i vama i slovencima i bosancima dali drzavu umesto da vam je otmu 1915 i zato treba da cutis a ne da lajes
    eto pa vi nemate uopće nikakvih argumenata pa mi sad tu prostirete neke stvari koje apsolutno nemaju veze s ovom temom
    jadno od vas
    šta drugo reć

Veoma poznat
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

jer da srbi nisu bili glupi, prihvatili bi londonski ugovor iz 1915, vi biste ostali pod cizmom austrougarske kao sto ste odveka i bili, srbija bi se prosirila.
    vi slovenija i bosna ste jedine drzave u istoriji svetskoj, koje su rat izgubile a dobile nezavisnost i nisu placale stetu nikome.
    ali srbi su bili naivni i verovali u nekakve bratske veze slovenskih naroda, dok ste vi i slovenci bili pametniji i kalkulisali ste da nam zabijete noz u ledja, to ste poceli da sprovodite u delo 1941. ubivsi mog pradedu u ime ustastva i stotine hiljada ostalih, a dovrsili 1995

Iskusan tokyo (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Citat Original postavio Alekasandar2
    Ако обећамо да ћемо следећи пут силовати тебе, хоћеш ли сада отићи и оставити нас на миру?
    a gdje su te učili o tako lijepom odgoju??
    na Ravnoj gori u nekom kampu
    kad te roditelji nisu uspjeli odgojiti pa morali četnici
    jelda?

Veoma poznat
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

eto pa vi nemate uopće nikakvih argumenata pa mi sad tu prostirete neke stvari koje apsolutno nemaju veze s ovom temom
    jadno od vas
    šta drugo reć
    pretpostavljam da to da bi hr bila 28. clanica i to koliko smo mi slicni sa drugim drzavama u okruzenju, ima veze sa temom

Veoma poznat
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

to sa zlatom valjalo bi otvorit cijeli novi podforum da raspravljamo
    al neka da ste i vi nešto dobili
    vi zlato a mi hotele, apartmane na moru koji su bili sagrađeno od srpskih poduzeća ili bili pod njihovim vlasništvom
    nego vratimo se mi na struju
    to je ovdje tema

koji ste vi likovi
    ja otvorim temu o dugu Srbije o struji
    a vi o zlatu i neznam čemu sve još
    ajd opet malo Jasenovac
    čudno mi je kako još to niste spomenuli
    mozda smo mi likovi ali si ti slep i glup.
    zlato je novac. ti si zapoceo temu o dugovanju koju sam ti ja pobio cinjenicom da su se drzave vec raskusurale, i da taj dug postoji za njega bi se znalo onda i tada bi se uklopio u razduzivanje.
    sam spominjes nekretnine po hrvatskoj koje je hrvatska drzava otela od pravih vlasnika, i ne vidim tvoj kredibilitet da pokreces pitanje nekog duga srbije ka hrvatskoj

Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. Srbija i Republika Srpska
    Autor urospo u forumu Politika
    Odgovora: 165
    Poslednja poruka: 12.11.2011., 15:23
  2. REPUBLIKA SRPSKA U BiH ILI...
    Autor ivanpo u forumu Politika
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.01.2009., 08:35
  3. Republika Srpska