Download stranice
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Download stranice

Početnik x-dr (avatar)
    Učlanjen
    04.12.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Download stranice

Da li se može na neki način sprečiti korisnik interneta da "skine" stranicu sa nekog sajta , znači da može samo da je čita dok je na tom sajtu ?

Početnik x-dr (avatar)
    Učlanjen
    04.12.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Download stranice

Ako neko neko zna kako , zamolio bih da mi kaže . Unapred sam zahvalan .

Početnik x-dr (avatar)
    Učlanjen
    04.12.2006.
    Reputaciona moć
    0

Hvala , probaću !

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Možete vi da probate šta oćete uvek će postojati specijalizovani programi za skidanje sadržaja internet stranice , a ako i to uspete da prevarite uvek ostaje "screen print" , snaglt ili slični programi , nedaj bože neko da vam otvori internet stranicu sa "Front Page" programom

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

ma zezo sam se , nemogu da ih shvatim šta će im to ???????

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Citat Original postavio Novi Sad ili nikad
    Ja mislim da moze i dobije se poruka 'the page can not be saved'. Isto kao sto se moze onemoguciti upotreba desnog 'klika' na stranici.
    Baš se pitam kako ćeš ovo da izvedeš , pogotovu ako korisnik ima uključen neki antispywere ili imunizator koji blokira izvršenje neželjenih scriptova na internet stranicama čist primer ti je Spyboat Search & destroy koji trenutno blokira oko 10000 ovakvih tipova neželjenih scriptova pri učitavanju internet stranica

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Odgovor je može da se spreče komande u browsera, ali generalno ne može jer onda ni browser ne bi imao šta da prikaže.
    [/font]
    Poslednji put ažurirao/la bojan p : 05.01.2007. u 23:23

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Novi Sad ili nikad
    Covek je pitao jel' moze, ja kazem moze, pita kako, niko mu neodgovara, ja kazem kako.

Disclaimer Statement: ne odgovaram za ono sto ce mu i sta ce uraditi sa skriptom.: )
    U principu jedan kod moze da radi na jednom browseru, na drugom vec nece.
    bas sam juce natrcao na jednu stranu gde je recimo "view source" bilo blokirani, na Netscape 8.0 Jednostavno sam istu stranu ucitao u Firefox i natenane pogledao source.
    Isto vazi i za bilo koji java script, jer ce ga neki browseri ignorisati ili pogresno interpretirai i opet nista od zastite
    Problem standardizacije interpretiranja JavaScripta je postao nocna mora za

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Ne znam sta si hteo da kazes, ali ako treba da radis sajtove za nepoznate kupce ili kupce koji jednostavno nece da se odreknu svoji "omiljenih" browsera, moras da testiras na sve sto ti padne pod ruku. To naravno ako se profesionalno bavis veb dizajnom.

Verujem da (kao ni ja) nisi u situaciji da kazes kupcu da te ne zanima sto on koristi taj-i-taj browser, ti si optimizovao za 3 browsera, ostalo te ne zanima? Ja tako ne mogu, zato pominjem nocne more developera i programera.
    Ne samo da moram da testiram na razlicite browsere, vec pocesto i na razlicite verzije verzije istih browsera, jer i tu ume da bude razlike...
    Nema potrebe da ucis par programski jezika u vezi nijednog browsera. Problem je samo u tome sto cesto pojedini JavaScript kodovi savrseno rade svugde sem bas u browseru koji koristi potencijalni klijent i sto on nema nameru da ga menja...

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Različiti browseri manje više, ali problem je što svaki novi znači bar još tri verzije koje treba testirati, tako da uvek treba odgovoriti na pitanje još jedan kupac i podršaka za novi browser ili ne? Srećom te je broj kupac uglavnom veći nego broj različitih browsera.[/font]

Slične teme

1. Stranice
    Autor \\Rain_Man u forumu Web dizajn
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 30.11.2006., 22:35

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •