Sirov Mpeg (MPEG2) - Editovanje?

nidzesi

Primećen član
Poruka
925
Može li mi neko reći kojim programom mogu da editujem Mpeg2 format (snimak sa SS2)?
Treba mi da u gornjem desnom uglu odrežem ili stavim nešta da se ne vidi onaj logo kanala sa koga je snimano...
Primetio sam da neke televizije tu stavljaju kao neko "ogledalo" ako snimaju sa druge televizije, pa se tu vidi sve ono sto ide na ekranu... mogu li to da uradim i kojim programom?
Ako ništa drugo, da stavim bar nešta odozgo, bilo šta...

Hvala!
 
Mozes ga gledati sa MV2 playerom, koji cita skoro sve formate, ali ne mozes da otvoris program, pa da stavis "ucitaj film", vec desno dugme na taj mpeg2 fajl, pa open with..., pa onda izaberes mv2. Sto se tice logoa televizije, preko njega mozes staviti neku sliku u adobe premieru, preporucujem ti premiere elements 2 ili 3, jer sa njim mozes da radis i baz profi kartice, ali mana mu je sto zauzima oko 3GB, tako da ako imas dial up ili ISDN, bolje da se netrudis da ga skines, vec da ga nadjes kod nekog lokalnog "distributera" softvera za male pare.
 
@Nidzesi

Koliko znam, ti si vec radio nekoliko stvari u Premieri, te me samim tim zacudjuje tvoje pitanje...

Ne koristim tog giganta od video programa, ali ako Premiera ne moze da izvede ono sto ti treba, sta onda moze..

Ne mogu ti dati konkretno rjesenje jer ga iskreno ne znam, ali posto si vec radio sa Premierom, valjda si toliko strpljiv da odradis taj poslic..

Pozzzzz
 
nidzesi:
Imam Adobe Premiere Pro, da li mogu s tim nešta da uradim?

Mozes, ako znas da ga koristis, ako ne, je8iga prelistaj help.
Evo kratko uputstvo:
Kada upalis preiere, podesis u setupu format PAL format, stavis novi ptojekat.
U gornjem levom uglu (ispod file, edit) se nalazi spisak medija koje ces koristiti. Kada si izabrao novi projekat na tom spisku nema nicega, tvoj clip mozes ubaciti koristeci drag & drop. Zatim taj clip ubacis u "time line" u donjem delu intefejsa, ali u liniju video 1. Zatim na svoj spisak medija ubacis sliku kojom ces da prekijes logo televizije. Sliku ubacis u time line, ali u video 2, tako da slika bude iznad filma. Stavis pointer misa na desni kraj slike u time line-u, tako da poiner izmeni izgled, kliknes i drzis, a zatim razvuces sliku tako da pokriva polje u time line-u koje prekriva i klip. Zatim sacuvas projekat, za svaki slucaj. Ako hoces da postignes efekat kao koji si nazvao ogledalo, onda samo ubaci isti klip umesto slike u time line-u, u liniju video2. Sa desne strane interfejsa se nalazi polje propertis, kliknes na svoju sliku (ili klip koji ce da izigrava ogledalo) u time line-u i videces da ce se pojaviti spisak funkcija kliknes na "motion", pa ce ti se otvoriti opcije za podesavanje velicine slike i pozicije, namestis sliku tako da pokriva logo televizije, pa opet sacuvas. Na kraju kliknes na file>export>movie ili file>render as ili file>export>time line. Tu izaberes format i jos neke stvari vezane za film. Moja preporuka je da odaberes format DV AVI. Taj fajl zauzima oko 13GB po satu, a zatim u Virtual Dubu 1.6 (satriji od 1.6 ne citaju DV AVI), kompresujes sa kodekom kojim ti volja, tj koji imas.

PS. Ako ces da koristi onaj efekat ogledala, onda moras da obrises zvuk koji je vezan za klip koji ce prekrivati logo televizije. To ces uraditi tako sto ces kliknuti desnim dugmetom na taj zvuk u time line-u, a zatim kliknuti unlink audio and video, a zatim kliknuti levim dugmetom na isti zvuk i pritisnuti dellete na tastaturi. ili mozes kliknuti desnim dugmetom na zvuk koji je visak (AUDIO 2), pa kliknes na audio gain, pa otkucaj -96.

Ajd, valjda ces skontati ovo sto sam napisao!
 
E hvala ti... Čačkaću malo pa ću naći... Nije sve nesavladivo... :)

Nikada nisam koristio Premiere, to si ti GZ nešta pobrkao... Postavljao sam pitanja u vezi njega, ali ga nikad nisam imao instaliran, sve dok nisam kupio SkyStar2! Odlična stvar... pogotovo offline download, padaju stvari kao bačene :)

Probaću ovo, pa ću javiti šta sam uradio...

Koliko traje otprilike eksportovanje kasnije? Hoću ponovo isti fajl da dobijem, tj. isti format mpeg2 sirov, kako bih ga kasnije stavio na dvd...
 
nidzesi:
E hvala ti... Čačkaću malo pa ću naći... Nije sve nesavladivo... :)

Nikada nisam koristio Premiere, to si ti GZ nešta pobrkao... Postavljao sam pitanja u vezi njega, ali ga nikad nisam imao instaliran, sve dok nisam kupio SkyStar2! Odlična stvar... pogotovo offline download, padaju stvari kao bačene :)

Probaću ovo, pa ću javiti šta sam uradio...

Koliko traje otprilike eksportovanje kasnije? Hoću ponovo isti fajl da dobijem, tj. isti format mpeg2 sirov, kako bih ga kasnije stavio na dvd...

Ne moras da ga renderujes u mpeg2 , mozes direktno u dvd, a mozes i u avi pa kasnije sa winavi coverterom da ga prebacis u dvd evo linka:
http://www.winavi.com
a crack mozes naci na
http://www.cracsajtovi su zabranjeni.com

Pored avi i dvd formata mozes sa tim programom da kovertujes u jos u rm, mpeg, vcd, wmv.
 
nature:
koliko se dobro secam moze to da se odradi i virtual dub ali samo ne mogu da se setim kako to se radi ali ima negde odgovor citao sam ili ovde ili u multimediji

Virtual Dub ne moze da cita nista osim avi formata. Virtual dub mod, moze da cita mpg formate. Logo televizije se moze prekriti koriscenjem filtera logo. U opciji video>filter>add...>logo izaberes sliku (mora biti odgovarajuce velicine jer ne mozes menjati njenu velicinu u dabu), zatim podesis dimenzije i ta-da! Eto ga, nista komplikovano, samo treba da znas kako da smanjis sliku (u nekom trecem programu) koju zelis da ubacis. Zatim ides na video, pa compression, pa izaberes kodek. Da bi izabrao audio kodek u virtual dub modu, ides na strams, stim list, pa desni klik na fajl koji se nalazi na spisku. I samo ti ostaje da kliknesa na file>save as> podesis zeljene opcije i cekas da zavrsi. Najbolja stvar kod daba je to sto je deset puta brzi od premijera!

Pozz
 

Back
Top