Ovo je moj grad! Pančevo

Shinoda

Veoma poznat
Poruka
12.894
Jos ranije sam razmisljao na ovu temu i sad se setih da stavim temicu..
DakleN, dolazi vam neko ko nikad nije bio u Pancevu, sta biste mu pokazali, gde bi ste izveli tu osobu, sta je to sto svako mora videti da bi stvarno osetio duh Panceva...
(akcenat na pozitivne stvari!!!)

p.s. kapiram da tema ima veliki potencijal za zayebanciju (koja nije na odmet) ali budite bar koliko toliko ozbiljni...

:mrgreen:
 
Зар нисмо имали једну темицу са сликама... где ли се денула... иначе шта показати... па није да нема шта само је питање шта тај неко хоће да види... Неко дође на бувљак и боле га за било шта друго... али ево... ако бисмо имали неког туристу заинтересованог за све интересантно у Панчеву може да посети идуће:

Парк код старог СУП-а у Паје Маргановића и споменик Стевану Шупљикцу, парк у центру... музеј, зграда општине, црква са два торња, кеј, чувену кафану која лети у ваздух у Отписанима, затим нека фина места за седење (ресторане, кафиће итд)... заиста има шта да се види и каже о граду само је питање колико кога и шта интересује...
 
Kad sam postavljao temu, mislio sam da se stavite u konkretnu situaciju, da zamislite sebe kako se setate sa nekom osobom, prijateljem do koga vam je stalo i racunam da bude otprilike vasih godina.
Ne verujem da biste mu pokazali 2-3 zgrade i poslali ga kuci?
Ne bih voleo jos da se izjasnjavam, hteo bih vas da cujem.. Mislim da ovo moze biti jako korisna tema, ako se neko od nas nadje u slicnoj!
Steta sto ste samo vas dvoje odgovorili! :(
 
E ovako....
Posto planiram da dovucem prijateljicu iz Rumunije sa kojom sam se upoznala na Keane forumu, pocinjem da pravim plan gde bih je sve odvela. Polako sam pocela da je upoznajem sa Pancevom preko fotografija koje sama slikam. Pa sigurno bih je vodila na obalu dragog nam Tamisa posto je videla Vetrenjacu na nekoj slici i uzasno joj se svidela. Kada se nasetamo obalom Tamisa vratile bi se u grad kroz onu ulicicu, kako se bese zove... Nikole Tesle? Tu gde ima one dobre pljeskavice... eto ponudila bih je pljeskavicama. Onda bih joj sigurno pokazala onog decaka i bambija (jel oni jos uvek stoje ispred banke?) i ispricala joj kako je skoro svako u Pancevu bar jednom zajahao jadno lane :) ... Ajde ljudi koji su vasi predlozi za nastavak setnje?
 
hm nikada nisam bila luda za jahanjem medveda :) Ali su lep prizor, iako onako isharani... E jel ima neka prica o njima? Zasto dva bela medveda u sred Pancheva? Boze ceo zivot zivim u Panchevu, a ne znam bas mnogo o gradu :-?
 
pa kafanu, kad se umorite od setnje i obilazaka, red je da se negde sedne i odmori malo :) a posto cete obici lane ispred banke, medvede ispred robne kuce, onda je red i da naziv lokala gde cete otici na pice ima neku zivotinju :p
 

Back
Top