WORK and TRAVEL USA !

Jedno pitanje, koje je ujedno i molba... :)
Koliko je pouzdan odlazak u USA da se radi, u sklopu studiranja... U smislu, postoji li neka agencija u koju ste stvarno sigurni... Neka koja zaista postuje vaša osnovna prava, ne krši dogovore i stvarno je fer prema ljudima koji odu?
Koja je procedura? Do mene je došla informacija da postoje agencije koje ti obezbede sve troškove da bi otišao, a ti im plaćaš to kad se vratiš.... Koliko je to tačno?

Pozdrav!

ps. Trenutno jako razmišljam o tome da odem i radim u USA, samo se previše pitanja mota po mojoj glavi.... a ne znam koga da pitam.... Ako je neko bio i ovo čita, bila bih jako zahvalna da mi kaže o tome reč- dve, ali onako kako je stvarno bilo...
Tnx!


Ivana
 
Jedno pitanje, koje je ujedno i molba... :)
Koliko je pouzdan odlazak u USA da se radi, u sklopu studiranja... U smislu, postoji li neka agencija u koju ste stvarno sigurni... Neka koja zaista postuje vaša osnovna prava, ne krši dogovore i stvarno je fer prema ljudima koji odu?
Koja je procedura? Do mene je došla informacija da postoje agencije koje ti obezbede sve troškove da bi otišao, a ti im plaćaš to kad se vratiš.... Koliko je to tačno?

Pozdrav!

ps. Trenutno jako razmišljam o tome da odem i radim u USA, samo se previše pitanja mota po mojoj glavi.... a ne znam koga da pitam.... Ako je neko bio i ovo čita, bila bih jako zahvalna da mi kaže o tome reč- dve, ali onako kako je stvarno bilo...
Tnx!


Ivana


Sto se tice sigurnosti to ti ne zavisi od agencije koliko od Sponzora sa kojima agencije rade. Sponzori su iz USA i obavezni su da ispostuju...Tako da su sve agencije slicne tu uglavnom...A to da se plati kada se vratis nisam siguran da moze cela cifra a i gde ti to nude cuvaj se... jer kad logicno razmislis to moze biti neka ponuda za posao katastrofa, zato se ne pecaj na te fore. Bolje ti je zajmi novac pa biraj posao i mesto gde mozes zaraditi i provesti se.. Znaci cena je nebitna jer ti tamo negde za nedelju mozes zaraditi 200$ a negde preko1000$, znaci uslovi su bitni!! Ja sam proveo leto 2011 u Severnoj Dakoti. Meni i drugarima je bilo ludilo, jos smo mamurni:)) a i radilo se jer je bilo posla gde pozelis. Na kraju smo obilazili, New York, Las Vegas, Los Angeles, Hollywood, Miami...vratio program i jos ustedeo finu svotu...ma pun sam utisaka mogao bih knjigu pisati....Ja sam isao preko Inspirit-a (www.inspirittravel.org), nas su sve ispostovali i prosli smo bolje od vecine studenata iz Srbije koji su bili u USA. Biraj Severnu Dakotu, Willinston, Dickinston, Minot..prelepo je, a zelenbaci samo kaplju.:))
Sve u svemu, pali u Usa preko leta, iskustvo za ceo zivot.
 
Gledao sam to pre godinu-dve, ako nemate dublji dzep nemojte ni pomisljati na tako nesto. Evo samo jedan primer, jedna devojka koja ima 50kg je radila kao "spasioc" na bazenu, a znate i sami koliko covek mora biti jak da bi nekoga ko se davi izvukao iz vode. To vecinom idu bogatiji pa da kasnije imaju sta da pisu po face-u. Moze samo razmena, ali sad kao i posao i turizam a da ne ulozis svoje pare malo sutra.

@kamencic
Hoces da se preselis ili samo na kratko? Ja sam pre citao jako puno u vezi toga, a i razumem se kako im granica funkcionise itd itd. Mislim mogu da ti dam neke predloge/odgovore, nista posebno :)
 

Back
Top