Da li treba trpeti?

opet neko sa problemom jel?
pa svako u svakom odnosu trpi neshto..... i zhene i mushkarci..... morash uvek neshto da zalozhish..... dok je ta cena razumna za tebe ne bi trebalo da te boli.....
a ako nije.... pa onda se odnos ili menja ili propada....
 
Сви трпимо онолико колико можемо (шта год)...док нам не пукне филм и одлучимо да више нећемо да трпимо....А то је све индивидуално.
Питај конкретније.
 
Trpeti.....sta podrazumevas pod tim?Brak je zajednica i muskarac i zena se prilagodjavaju jedno drugom,tolerisu jedno drugo,razumeju....trpe jednom reciju.Treba trpeti neke stvari naravno,ali treba i znati granice.....ne treba trpeti neciju tiraniju ne samo u braku nego u zivotu uospte........zna se dokle se ide.......
 
Ovako kad kazes TRPLJENJE, deluje bas kao neka muka.:sad: Svaki odnos podrazumeva toleranciju, ako pretenduje da traje :). Ne trpim nista, i niko me ne trpi, a tolerisem mnogo toga i meni se mnoge stvari tolerisu. Sama cinjenica da nekoga volis, olaksava to tolerisanje raznih sitnica, ali se nekada, naravno, bas i iznerviramo ;) Toliko o trpljenju...

Drugi deo pitanja - koliko ZENA trpi u braku:!:
Ovo mi je vec privuklo paznju na vrlo negativan nacin.
Zasto bi zena trpela ( :shock: ) bilo sta manje ili vise nego muskarac?

Sta te konkretno zanima?
Da li ti nekoga trpis? Zato sto si zena?
Imam utisak da te nesto muci, pa je bolje da budes konkretna, jer ovako ova tema nece preziveti jos dugo.

Veliki pozdrav :P!
 
ovakve teme dozivljavam kao ono "ziveo Todor, nek' se drzi govor!", a posto je napolju 'ladno, a u kuci nista ne zahteva moj angazman, evo sedim u flanelskoj spavacici s kaficim pored tastature i pisem po forumu cak i na ovakve neodredjene teme...
Trpi, ako imas za sta. Trguj, vidi sta dobijas za uzvrat.
Ili:
Nemoj da trpis. Niko nema prava da te svodi na manju meru nego sto jesi i sto zelis.

Ali, da ne budem neprijatna, a mozda ti olaksam malcice, evo ja trpim neke stvari: hronicni krs po policama i pisacem stolu... Zamisli gomile papira, ceduljica, knjiga sa belezima (pa ako sklanjas i ispadne ti beleg, cusnes ga na neku pogresnu stranu, pa onda ON kaze sta je ovo, deza vi!? Ili si opet pravila red medju MOJIM stvarima !?
Ili onaj uzas u kupatilu posle kupanja...Uzalud apelacija do savesti i traktat o postovanju zene/mene me! Potop, sve neevakuisane stvari mokre, ili gurnute u kprpu (da se vlazne budjaju)...
Morali smo da nadjemo kompromis:
Njegove stvari ne diram, ali ako se preliju preko stola i krenu da se sire - opasno reagujem. A iz kupatila iznosim sve a druga strana brise PESKIROM (!) mokri pod.
 
Harmony:
Ovako kad kazes TRPLJENJE, deluje bas kao neka muka.:sad: Svaki odnos podrazumeva toleranciju, ako pretenduje da traje :). Ne trpim nista, i niko me ne trpi, a tolerisem mnogo toga i meni se mnoge stvari tolerisu. Sama cinjenica da nekoga volis, olaksava to tolerisanje raznih sitnica, ali se nekada, naravno, bas i iznerviramo ;) Toliko o trpljenju...

Drugi deo pitanja - koliko ZENA trpi u braku:!:
Ovo mi je vec privuklo paznju na vrlo negativan nacin.
Zasto bi zena trpela ( :shock: ) bilo sta manje ili vise nego muskarac?

Sta te konkretno zanima?
Da li ti nekoga trpis? Zato sto si zena?
Imam utisak da te nesto muci, pa je bolje da budes konkretna, jer ovako ova tema nece preziveti jos dugo.

Veliki pozdrav :P![/QUOTE

Tolerancija je kad ja tolerisem tebe i ti mene. Ukoliko ja tolerisem tebe a ti mene ne, onda to znaci da cu ja morati u odnosu s tobom ili da trpim ili ne.
Ovde je osnovni problem postovanje. Zena u braku sta god radila ili ne, mora da postuje svog partnera, dok u obrnutom slucaju ON moze da radi sta hoce i da se ponasa onako kako hoce pa samim tim i ne mora da postuje svoju partnerku. I ako sam ja bez para i pri tom sam zena - to znaci da cu morati da trpim mnoge stvari (pa i nepostovanje) u braku jer nisam u stanju da se osamostalim. Radim na tome da se zaposlim, ali jedna sam od milion nezaposljenih u Srbiji, pa mi tesko ide. U svakom slucaju i kad se budem zaposlila izvesno je da cu imati manje para od njega, tako da pitanje postovanja opet necu biti u situaciji da potezem. Znaci da trpim.
S obzirom da je meni ljudski odnos vazniji od bilo cega - nesrecna sam u takvoj prici, sto opet ne ide meni u prilog - jer kad je neko nesrecan u zivotu manje ga i postuju, i tako se to svodi na zacarani krug iz kog ne mogu da izadjem samo zbog deteta.
 
cuj, nisi ti jedina u takvoj situaciji. i ja sam nezaposlena, imam dete, podizem ga skoro sama jer moj muz stvarno radi po ceo dan ali ne trpim nista ni bilo koga, niti bih. postovanje partnera nema veze sa parama i sa zaradjivanjem. postujemo onoga cije osobine cenimo, a ne onoga ciji je budjelar puniji. ako te neko ne postuje zbog para, zasto si sa njim? koja je osnova odnosa u kojem nedostaje postovanje? ne mozes unapred da dignes ruke i da kazes: cak i ako se zaposlim bice mi manja plata pa cu morati (opet) da cutim. kako moras? vise ubijas samu sebe u pojam nego sto je tvoja situacija bezizlazna. mislim da osnovni problem nije njegov nedostatak postovanja, vec tvoja apatija. kada zena ne radi, cesto razvija osecaj nize vrednosti u odnosu na okolinu, nesrecna je, depresivna. prvenstveno bi trebalo da poradis na samopostovanju i samopouzdanju, da se stabilizujes emocionalno da bi mogla da promenis neke stvari. ako sa tim stavom ides na razgovore na posao, jasno je da ne mozes da ga nadjes. nadam se da ne delujem grubo, to mi je poslednja zelja ali ti imas odgovornost prema sebi, moras da promenis taj defetisticki stav ako zelis da se osecas bolje.
 
Nikada NISTA ne treba trpeti.....sem ukoliko smatras da si neki magarac koji treba da celi svet nosi na svojim ledjima....ja ne mislim da je u tome poenta i ja ne trpim nista. Volim ili ne volim a ako neko smatra da treba zbog toga da me jase....caooo djaci! ;)
 
Zena u braku sta god radila ili ne, mora da postuje svog partnera, dok u obrnutom slucaju ON moze da radi sta hoce i da se ponasa onako kako hoce pa samim tim i ne mora da postuje svoju partnerku.

Не знам где си ово чула, нити зашто си прихватила такво гледање на односе у браку! То је ствар ТВОГ избора!
Све остало ти је Мојра дивно рекла.
Проблем је у ТЕБИ и ТВОМ ОДНОСУ према себи и према мужу. Одатле све креће.

Да ли он тебе не поштује зато што не зарађујеш? Да ли ће те поштовати ако сутра будеш имала већу плату од њега?
Верујем да њему то што он зарађује а ти не даје неки осећај моћи над тобом. Можда га он злоупотребљава.
Какви су ваши односи били пре него што сте почели заједно да живите од његове плате? Да ли је и онда новац за њега био критеријум по којем поштује људе?
 
Zavisi sta se trpi, da li su to dlake na sapunu ili svakodnevno maltretiranje? U principu nisam za trpljenje, tj. vise sam za komunikaciju i resavanje problema koji uzrokuje trpljenje.

Sto se tvoje situacije tice, mislim da materijalna situacija nema nikakve veze sa postovanjem ...ili ti zivis u okruzenju za poremecenim vrednostima.
Postujes nekog ko je castan, posten, ima obraz i dusu. Znas, to je cesto obrnuto propocionalno za bogatstvom, vise para manje postenja i obrnuto ali to je vec druga tema
Treba da vratis sebi samopouzdanje. Radi na tome da nadjes kakav takav posao i da mozes da se osamostalis ukoliko tako odlucis. I nadji krug ljudi, prijatelja koji ce te ceniti bez obzira da li i koliko zaradjujes.
 
U principu, zena koja trpi (sta god to bilo, ako ona nesto dozivljava kao trpljenje, to moze biti i ono sto ne mozemo da pretpostavimo), i postavlja cak i pitanje o tome da li da nadalje trpi, jest mazohista. I takva ce uvek trpeti, i cak ako je neko bude odvojio od tipa, naci ce drugog koji ce je maltretirati. Takvi su neki ljudi... naprosto vole to.
 
vidis,ako tebe tvoj muz ne postuje zbog toga sto si finansiski slabija od njega,onda te nece postovati ni ako se budes izjednacila sa njim po pitanju novca.Novac nema veze sa postovanjem.Ok on tebe izdrzava,pa sta?Ti trenutno ne radis,jel da?Da li je to razlog sto ti u ovoj raspaloj zemlji ne mozes da nadjes posao da te ne posuje?Pa sutra i on moze da ostane bez posla kao sto moze svako od nas.Ja dok sam bila u braku nisam radila,nije bilo ni potrebe,ali moj muz i ja se nikad oko para nismo ni posvadjali......naravno,ja volim da radim,da imam svoj dinar,ali kakav je on covek ako se tako ponasa,zapitaj se?ako bi smo celu ovu pricu gledali sa malo drugacije strane ispalo bi ovako:sve dok on ima vise novca od tebe,moze da te zajebava.Mislim u tome nema nikakve logike,niti pravde......nego ti duso brze bolje nadji neki kakav takav poslic,pa terj tog ludaka u pizdu materinu.
 
..или почни да му наплаћујеш кување, пеглање, пушење и све остале услуге које добија до тебе, а не плаћа!

(Шала, шала!)
 
Hellen:
..или почни да му наплаћујеш кување, пеглање, пушење и све остале услуге које добија до тебе, а не плаћа!

(Шала, шала!)

Pa dobro ne mora da bude sala,moze da mu naplacuje kuvanje,peglanje,spremanje......bez ovog pusenja i ostalih usluga.
 
Хтела сам само да кажем да је и то рад, и то какав рад, и да се он прерачуна колико би плаћао куварицу, собарицу, дадиљу, праљу....и све остало...
 
Hellen:
Хтела сам само да кажем да је и то рад, и то какав рад, и да се он прерачуна колико би плаћао куварицу, собарицу, дадиљу, праљу....и све остало...
Razumem ja u poptunosti tvoju misao....samo sam se nadovezala..to jeste rad,pa mogla bi da ga naplati,sa obzirom na njegovo ponasanje prema njoj zbog toga sto ima novca.
pranje,peglanje,ciscenje.......to radi iz obaveze i iz licne potrebe jer nece on ........
...a sve ostalo........mozda radi iz ljubavi.
 
@autor teme
Ne treba generalizovati, to sto neko ima neodgovarajuci odnos sa partnerom ne treba stavljati na opsti nivo. Moj muz nije takav i ja nisam takva i nas odnos nije takav.

Ne vidim smisao vaseg pitanja kada sami obrazlazate da ste u situaciji bez izlaza. Ako je vec tako kako pricate, onda prihvatite svoje g0vn0 i nabacite osmeh... sta da Vam kazem...
 
Misanthropos:
U principu, zena koja trpi (sta god to bilo, ako ona nesto dozivljava kao trpljenje, to moze biti i ono sto ne mozemo da pretpostavimo), i postavlja cak i pitanje o tome da li da nadalje trpi, jest mazohista. I takva ce uvek trpeti, i cak ako je neko bude odvojio od tipa, naci ce drugog koji ce je maltretirati. Takvi su neki ljudi... naprosto vole to.

miza na porodici...uuu bridim...

e a shta ako je zhena rodjena u porodici sa 4oro bratje...onoj klasichnoj all time favourite patrijarhalnoj konstrukciji?...i kao udali je jer je napunila 18 da je skinu s hrane...ja znam par takijeh...i ono shta da radi ako ne trpi?...osnovno obrazovanje ne pruzha puno mogutjnosti...da shljaka u plavom mantilu za 130e mesechno?...a kao kirija 100e...ono...socijala brateee...
 

Back
Top