"Vise od autonomije"

Da li bi dali Kosovu i Metohiji vise od autonomije?

  • Da?

  • Ne?


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
što se mene tiče, u srbiji ne treba da postoje nikakve autonomije. opština da bude osnovna jedinica samouprave, i okruzi predstavništva države. to je to. kome se ne sviđa marš napolje. al to je samo pusta želja jer ovo nije normalna zemlja.
 
Diplodox:
što se mene tiče, u srbiji ne treba da postoje nikakve autonomije. opština da bude osnovna jedinica samouprave, i okruzi predstavništva države. to je to. kome se ne sviđa marš napolje. al to je samo pusta želja jer ovo nije normalna zemlja.
И ја бих укинула сваку врсту аутономије, нарочито по неким "етничким" или "историјским" основама, и увела потпуно другачију административну поделу Србије, да не постоје било какве основе за покушај отцепљења.
 
I ja bi voleo kad bi tako bilo,ali autonomije su neminovnost jer mora da postoji lokalna samouprava vecinskog stanovnistva na odredjenoj teritoriji.To nije slucaj samo kod nas vec svuda na svetu.
 
Шта значи ''више од аутономије,а мање од независности''?
То је подвала коју,преко Вука и поданика,запад провлачи Србима.Та дефиниција је,уствари,оно што нам ''савезници'' намећу-''условна независност''!
Односно отимање територије и стављање под контролу и заштиту западних сила.
То је ништа друго до независност,и окупација.Свехедно је мени да ли је овква или онаква независност или је под нечијом контролом.Оно што је отето,отето је.Па,макар било и под морсовцима.Окупација је окупација,свеједно са чије стране учињена.
Па,шта они мисле?Да је нама драже или прихватљивије да наша територија буде и под НАТО окупацијом?
 
Прича о "аутономијама" на територији бивше СФРЈ НИЈЕ последица примене демократских принципа која као важе у развијеном свету - то уваљивање је само НАЧИН ДА СЕ СРБИЈА РАСЦЕПКА И РАСТОЧИ ДА ВИШЕ НЕ ПОСТОЈИ.

На нама је да одлучимо да ли ћемо то прихватити или НЕ ! Не значи ако кажемо НЕ - да је то позив за било какав оружани обрачун или сукоб.
 
Diplodox:
što se mene tiče, u srbiji ne treba da postoje nikakve autonomije. opština da bude osnovna jedinica samouprave, i okruzi predstavništva države. to je to. kome se ne sviđa marš napolje. al to je samo pusta želja jer ovo nije normalna zemlja.
marsh napolje sa svojom tertorijom il???
 
Osamdesetih godina Slovenci su tražili da se u Trstu postave dvojezične table ulica i da se i Slovenački jezik prizna kao službeni zate li šta je odgovorio tadašnji gradonačelnik Trsta " U Trstu žive dve vrste Italijana MI i ONI kad dodju kući neka pričaju kako god hoće" da smo se i mi tako postavili u startu nikakvih problema nebismo danas imali dali je normalno da polovina Subotice negovori jezik države u kojoj živi i još se žale da su im prava ugrožena
 
B.A.L.:
I ja bi voleo kad bi tako bilo,ali autonomije su neminovnost jer mora da postoji lokalna samouprava vecinskog stanovnistva na odredjenoj teritoriji.To nije slucaj samo kod nas vec svuda na svetu.

Ajde za one iznad likove... ali koliko se secam ti nosis one anarchy chizmice, pa kontam, protiv autoriteta, protiv drzave, za slobodu, a zalazes se za ukidanje autonomija... jbg... izgleda da si promasio tabor.
 
Chávez:
Никакве аутономије по Србији! Децентрализација се може вршити само по нивоима општина.

Ok, neka sve pare koje opstina zaradi i njeni gradjani placaju u vidu poreza i drugih dazbina ostanu u toj opstini, pa da vidimo od cega ce drzava da zivi. Ili si za to da ja placam centralnu vlast, koji se njome ne sluzim i koja mene ne primecuje?

"Nikakve autonomije po Srbiji." - to reci kao gradjanin (ili brdjanin) Prokuplja npr.
 
Sve srpske vlasti, monarhističke, komunističke i nacionalističke svojim politikama a što je krunisano '99. To je činjenica i sa tom činjenicom mi treba da se suočimo i u skladu sa njom kreiramo našu politiku. Ta politika ne može biti fraza "više od autonomije, a manje od nezavisnosti" već mora biti realna i ići na to da se reši problem. Da li je nezavisnost problem? Ne. Kosovo je već nezavisno. Onda je problem nivo ljudskih prava. Ajmo o tome da počnemo da se staramo. Kako? Da li tako što ćemo insistirati na onome što ne možemo da dobijemo, nezavisnost ili tako što ćemo insistirati na onome što možemo. Prava za Srbe? Ja mislim da je ovo drugo prioritet jer ako se budemo borili za ovo prvo onda ćemo ispustiti i ovo drugo.

Za ovo prvo žele da se bore oni koji se ne bore za Srbe već za glasove, SRS i DSS, a na žalost delom i DS. Ovo drugo je nepopularno ali tu leži rešenje problema Srba. Ili bi možda rađe da opet gledamo izbeglice kada Kosovo dobije i de jure nezavisnost. Ja ne bih.
 
Eraserhead:
Sve srpske vlasti, monarhističke, komunističke i nacionalističke svojim politikama a što je krunisano '99. To je činjenica i sa tom činjenicom mi treba da se suočimo i u skladu sa njom kreiramo našu politiku. Ta politika ne može biti fraza "više od autonomije, a manje od nezavisnosti" već mora biti realna i ići na to da se reši problem. Da li je nezavisnost problem? Ne. Kosovo je već nezavisno. Onda je problem nivo ljudskih prava. Ajmo o tome da počnemo da se staramo. Kako? Da li tako što ćemo insistirati na onome što ne možemo da dobijemo, nezavisnost ili tako što ćemo insistirati na onome što možemo. Prava za Srbe? Ja mislim da je ovo drugo prioritet jer ako se budemo borili za ovo prvo onda ćemo ispustiti i ovo drugo.

Za ovo prvo žele da se bore oni koji se ne bore za Srbe već za glasove, SRS i DSS, a na žalost delom i DS. Ovo drugo je nepopularno ali tu leži rešenje problema Srba. Ili bi možda rađe da opet gledamo izbeglice kada Kosovo dobije i de jure nezavisnost. Ja ne bih.


Ti si u najmanju ruku zlonameran, nemoj molim te da brineš o pravima Srba dole!
Ti bi problem rešio tako što bi dao nezavisnost Kosmetu,
a niko sem šiptara to nije ni tražio?
 

Back
Top