Kundalini

Prizma

Početnik
Poruka
10
Od skoro citam knjigu Psihologija ezotericnog- Osho.
Kundalini se objasnjava kao neka ukupna harmonija energija coveka. U istocnoj literaturi se pominje kao seksualna energija isto tako. Please ako se neko interesovao i bavio da kaze jos ponesto na tu temu i u vezi literature i prakse. Recimo, postoje asrami u Indiji gde se drzi nesto kao kursevi. Mozda je neko bio. Mozete mi pisati i na pp.
Thanks unapred:)
 
Nebesko seme, Knjiga mudrosti i Prosvetljenje-jedina revolucije su zakon.........
knjiga Psihologija ezotericnog je dosta teoretska, ima Osho neke knjige o tantri potrazi na www.oshoworld.com
takodje imas dosta drugih dobrih knjiga o tantri, ali najbolje je naci ucitelja, jer ako radis lose moze da dodje do nezeljenih efekata..........
 
To pise svuda ali isto tako slusam dosta na temu da ovde ucitelja nema.
Ili mozda neko zna?
U svakom slucaju hvala za javljanje.
Oivh dana sam cuo na radiju kako pricaju o Blavackoj kao da je izasla neka nova knjiga?
Pogledacu sajt:)
 
e pazi kad sam sinocj prichala s nanom.... da sam videla ovo pa bash da ga pitam za te kakosezvashe....
ja za te nikad nisam chula.... al neverovatno kako se ljudi prime kao da je neko otkrovenje kad ima kazhesh ovo ti je sa tibeta... ovo iz indije.... kao da si im otkrio toplu vodu..
ebote pola populacije u indiji ne zna shta je struja... nikad nisu videli sijalicu... nepismeni..... pa ne primali se na gluposti....
a i obrazovani im nisu mnogo bolji.... tamo ako odesh kod lekara i iako su ti svi nalazi u redu mora da ti da neshto... da ne bude da si doshao za dzhaba.... ovo znam jer je nana lekar.... pa im on onda da 'recepat' tipa: 'stavi chasu vode na terasu.. na sledecji pun mesec... da odstoji celu nocj.... pa ujutru popij vodu....' eeeej.....
ja sam sujeverna kad govorimo generalno o energiji.... al nemoj se lozhiti na sve shto se servira.... to su novele kao i sve druge.... chitava ta sfera je tako ne isrtazhena da je neverovatno kako se sve to svodi na puko nagadjanje.....
to je samo jedna od knjiga.... u svakoj drugoj cjesh prochitati neshto drugachije..... samo u indiji ima preko milijardu indijaca.... + shto su se razmnozhili po celom svetu.... e pa da kazhemo da je svaki 50ti napisao knjigu..... mis..... nema to nikakvu tezhinu..
 
Ko zna (ah, niko nista ne zna.
Krhko je znanje!)
Mozda je pao trak istine u me,
A mozda su sanje.

e, nekako mi je skrzoz loshO kada se energija nadje u literaturi... a ima je bash poprilichno, rekao bih... ne samo u istochnoj... u poslednje vreme se i na zapadu dosta poigravlo, i poigrava sa sexualnom energijom... mada su to preneli iz istochnjachke, ali su valjda poradili malKo na tome... dali svoj pechat i servirali... onima koji veruju da ih drugi mogu nauchiti neshto o sopstvenoj energiji...
davno sam chtao, pa ne mogu bash detaljno da se prisetim... ali sushtina, a i zato se povezuje sa sexom, jeste da bi iz chakre koja se vezuje za sexualnu energiju, trebalo da se pokrene energija koja se dizhe navishe... poput zmije, kako bi oni to objasnili, jel... pa i sam naziv "kundalini" ima veze sa zmijom...
shto se tiche praxe, pa sexo sam se, ali ne znam kako bih ti to objashnjavao :D... kundalini jogu i sexualnu magiju nisam uprazhnjavao, mada sam pomalo informisan...
a za literaturu, ako te bash interesuje, priupitaj google...
mada experti kazhu da se ne treba poigravati sa time bez "gurua"... kao i uvek, jel... mora neko da te poduchi... a znanje je najvecja vrednost, i to kazhu.. drugim rechima, ni kod babe nema dzabe...
 
Pitao sam da mi kaze nesto o tome neko ima vec neka saznanja.
Izgleda da je po forumima obicaj da se pise iz dokolice. Imam i ja nanu koji o mnogim stavrima nema pojma a i nisam sujeveran. Pre bih rekao da uvazavam mnoge stvari, narocito ako imaju tradiciju. U svakom slucaju nesto se htelo reci samo je pitanje vredi li truda citati izmedju redova.
I dalje ostaje da bih razmenio informacije ili stavove sa onima koji su ozbiljnije proucavali.
 
Prizma:
Pitao sam da mi kaze nesto o tome neko ima vec neka saznanja.
Izgleda da je po forumima obicaj da se pise iz dokolice. Imam i ja nanu koji o mnogim stavrima nema pojma a i nisam sujeveran. Pre bih rekao da uvazavam mnoge stvari, narocito ako imaju tradiciju. U svakom slucaju nesto se htelo reci samo je pitanje vredi li truda citati izmedju redova.
I dalje ostaje da bih razmenio informacije ili stavove sa onima koji su ozbiljnije proucavali.
Pa cim ti do sada niko nije dao valjan odgovor znaci da niko nema pojma
 
Da je znanje krhko, krhko je:) Cuo sam da u Bg postoji par dama koje dosta znaju ( odakle - ne znam) i napravile su biznis od toga. To je nesto izmedju poznavanja prakse i manipulisanja ljudima i nije stvar koja obecava da ce covek koji se interesuje naci ikakav put. Medjutim postoje price da ima skola ili kurseva, da li ovde, da li napolju, i da je tu takodje siroka lepeza od sarlatanstva do znanja.
Ali, svakako da i praksa kundalini ili tantre zahteva pripreme u totalnom rezimu zivota i razmisljanja. Dosta pise po knjigama ali mozda postoje osobe koje su blize kvalitetnijim izvorima a da nisu na par hiljada kilometara ili samo u literaturi. U svakom slucaju jedna od priprema je izlazak iz mentalnog kaveza. Ne zamisljam to kao magicni seks svakako. U svakom slucaju thanks za diskusiju.
 
Pogledacu mada sam total ortodoks koji smatra da sve vere vode istim istinama. Jedino sto imam dosta siroka interesovanja. I vrlo profilisane stavove i svoju duhovnu stazu. Sekte me ne interesuju previse kao tema jer sam u sustini filozofski nastrojen a to je vec neka vrsta politike i manipulisanja. Nisam mali:)
 
Prizma:
Pitao sam da mi kaze nesto o tome neko ima vec neka saznanja.
Izgleda da je po forumima obicaj da se pise iz dokolice. Imam i ja nanu koji o mnogim stavrima nema pojma a i nisam sujeveran. Pre bih rekao da uvazavam mnoge stvari, narocito ako imaju tradiciju. U svakom slucaju nesto se htelo reci samo je pitanje vredi li truda citati izmedju redova.
I dalje ostaje da bih razmenio informacije ili stavove sa onima koji su ozbiljnije proucavali.

hehe.. imam ja saznanja o indiji sasvim dovoljno.... s obzirom da ja jesam indijka.... i dajem sebi za pravo da tvrdim da ti nikada samu indiju nisi ozbiljnije prouchio.....
tj nachin zhivota tamoshnji....
tradicija i obichaji kao i svuda proizilaze iz politike i sujeverja.... al ovo sad prelazi u filozofiju.....
ja energiju ne osporavam.... ali nauchno shtivo kao shto je ezoterija o indiji, ne sumnjam americhko izdanje prevedeno na srpski.... ne mogu da podrzhim.... zvini... al gledamo stvari iz sasvim razlichitih uglova.....
 
Sad ti je ok tekst i ima smisla. Ono je bilo neozbiljno. Ja trazim zato sto ne osecam da imam kvalitetnu osnovu da nesto ozbiljnije saznam. Tako da to o americkoj literaturi stoji a Indija je daleko.
 
malo ko u indiji je zadrzao pravi indijski duh, kao i sto je malo japanaca zadrzalo izvorni duh.......
amerikanci su od tih tradicija napravili kvazi ucenja od kojih prave biznis........
tu se cela prica zavrsava
 
To je "strucna" literatura. Zasto nisi kontaktirao nekog ucitelja yoge
ili pogledao po india-shopovima, barem toga ima.
A tema te kao ozbiljno zanima, podji u C-market de se
prodaje indijski orah, tamo ima sve o tome.
 

Back
Top