bulimija
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: bulimija

Početnik
    Učlanjen
    30.12.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano bulimija

Znam da je tema vec bila, procitala sam sve sto je pisalo ).Ali teme su stare i plasila sam se da ako budeùm pisala tamo, necu dobiti odgovor.
    Bulimija. Vec 10 godina. Isto toliko otprilike kod psihijatra.2 pokusaja samoubistava. Uspela sam da prestanem jednom na nekoliko meseci i opet se sve vratilo. Tada sam pila fluniril(ili tako nekako ) i bromazepam. Danas, posle 10 godina intezitet bulimije je daleko manji, nije to vise ono opsesivno prejedanje po nekoliko puta na dan. I depresija je nesto sa cime umem da se izborim. Ali i jedno i drugo su i dalje prisutni. I sto je najgore, ako povracam depresija udari svom jacinom, ako nisam TO radila 10ak dana, odmah se osecam bolje. Ali ipak, ne prestajem. stalno mi je u glavi misao "jednom narkoman, uvek narkoman".
    Znam da su moji problemi psihicke prirode, tolike godine kod razoraznih psihijatara nisu bile bas sasvim uzalud. Uspela sam da bar u svojoj glavi imam sredjen odnos sa roditeljima.Da zavrsim fax, da se udam. Ali i dalje sam bulimicarka :-((.
    Sada ne mogu da idem kod psihijatra, nisam u Srbiji i jezik mi je velika barijera.
    A i cini mi se cemu psihijatar ponovo, da hoces da prestanes, ti bi to uradila. Ali ne , ti neces da prestanes. Tako ces i umreti.
    Skoro sam imala bolove u zeludcu , bila sam sigurna da je zeludac poceo da izlazi na gore iz svog polozaja i uplasila sam se i nisam povracala 2 nedelje. I cim je bol prosla, opet sam pocela.
    Da li se neko zaista izlecio od dugogodisnje bulimije i kako?
    Hvala na svim odgovorima.
    Unapred zahvalna

divlja
    Guest

Podrazumevano Re: bulimija

Mislim da je bolje da temu postavis na Zdravlju.
    Naravno da je izlecenje moguce, a glavno pitanje je zasto sebe kaznjavas i odakle taj poriv za samounistenjem. Psihijatar moze da pomogne, al' taj konflikt mozes samo ti da osvestis, shvatis i razresis.

Aktivan član
    Učlanjen
    22.10.2005.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Re: bulimija

To nema nikakve veza sa seksom, kao sto vam rece koleginica...

Slične teme

1. bulimija i jo-jo efekat!!
    Autor ana mari u forumu Zdravlje
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 13.01.2014., 01:36
  2. Anorexia i bulimija
    Autor JaH_G|rL u forumu Zdravlje
    Odgovora: 135
    Poslednja poruka: 26.11.2013., 18:01
  3. Bulimija i anoreksija :(
    Autor Nevencica u forumu Žene
    Odgovora: 270