Intel Core2 Duo se pregreva? HELP!

overkill

Zainteresovan član
Poruka
161
Pre dva dana sam kupio novi kompjuter i odmah imam problem. Otprilike znam da je u pitanju senzor na Maticnoj, ali bih hteo da cujem i vase, cenjeno, misljenje. Dakle, u BIOS-u je warning bio na 60˚C, pa na 70˚C i naravno, oba puta je procesor dostigao tu granicu i automatski iskljucio komp. I radio je samo Winamp!!! 5%! Kako da resim ovaj problem?

Konfiguracija je sledeca: Intel Core2 Duo 6300 1.86MHZ (11.5 x 162) default?
Fan Intel Box
MB Gigabyte GA 965P-DS3
DDR2 GEIL 1GB 667
Gigabyte Radeon X1650 PRO
WD Caviar 160GB SATA2
Case Cooler Master Centurion 5
BENQ FP 93 GX 19"
DVD RW NEC i DVD Pioneer itd.
Legalni XP SP1, najnoviji drajveri itd.
Ah, da, u programu Everest temperatura procesora je 1˚C, a maticne od 6 do 16˚C !!!
Kazite sta imate na ovu temu, da ne bih ovih dana upucao mog prodavca. :-)
 
Samo mali pesimizam sa moje strane, a ti vidi sta ces.
Slucajno ( po Marfijevom zakonu), da zeznes nesto pri flasovanju BIOSa,ode ti garancija i sve do vraga!
NOV je komp ,VRATI ga, ne moj da te mrzi i neka se on bakce sa tim .(Naravno pod uslovom da si ga posteno platio hahaha.)
Postoji mogucnost da nisu pravilno postavili hladnjak ,ne naleze na procesor ili ..ili...cooler ne radi ,nije prikljucen..ili..ili ...............VRATI nazad , Platio si nov komp koji treba da radi bez ikakve intervencije bar godinu dana, kolika je garancija, rizik je njihov a ne tvoj. Posle isteka garantnog roka cackaj po kompu koliko ti je volja ali dotle NE.
 
Wild Boy:
Ne razumem nista, sta li si ti hteo da kazes???

Intelovi kuleri su uzasno bucni, eto to im fali


BILI SU BUCNI, da te ispravim, a ovaj se ne cuje uopste.
Neznam koji kuler imas, ali ako mozes da ga namestis da radi na 940 o/m i da hladi Intelov procesor, pa cak i da STANE, jer nije potreban njegov rad, ne verujem da bi i ti cuo neki zvuk. Inace kuler mu radi od O o/m do 2600 o/m, zavisno od opterecenja. Pa i tad se ne cuje.
 

Back
Top