Idelana qorpa

Enfroz2891.

Iskusan
Banovan
Poruka
5.907
Zene,na koji nachin bi vam najlakshe bilo da vas neko ostavi?
Znam da je uvek teshko,svi smo sujetni,bla,bla,bla,....zavisi od toga kakva je veza i u kom je stanju bila pre shut kartie...bla,bla,bla...ali od svega toga losheg,kako bi po vama bilo najbezbolnije?
Recimo tip prvi zakljuchi da ne ide..i u idealnom svetu to bi bilo neki medjusoban konsenzus...ali nishta nije idealno....
?

I nemo da smarate s insinuacijama naushtrb teme,pitanje je krajnje hipotetichko shto se pozadine ili lichnih motiva tiche.
 
u, bre, nemoj da me baksuziraš, pupupu!
kakva crna korpa!

ako baš mora da NEKI MOMAK da NEKOJ DEVOJCI korpu, ja mislim da je najbolje da bude pažljiv. znači da je ostavi licem u lice, ni slučajno preko telefona ili poruke. da joj lepo, staloženo i smireno sve objasni i da ima razumevanja za nju. da sasluša šta ona ima da kaže. da obavezno pokuša da drži situaciju što normalnijom, da ne bude neprijatan i uvredljiv. tako će pokazati da je i dalje poštuje kao osobu, ali i da je on čovek, da iako je ostavlja, radi to na najmanje neprijatan ili uvredljiv način.
 
"Zao mi je. Volim te, ali se bojim da te povredim a ti to ne zasluzujes. Pametna si, lepa si, nacices nekog ko te zasluzuje vise nego ja. Ne mogu, ne, ne mogu da te vise zadrzavam, iako mi se srce cepa dok ovo pricam... idi mali leptiru i nezno odleprsaj na neki drugi cvet. A mene, ovako uvelog, ostavi. Leti i ne okreci se. Neka tvoj pogled gleda napred, a ne nazad. Ne u mene, nikad vise. Idi i zaboravi me."

Drugim recima:

"Kravo ko te ebe. Imam pametnija posla nego da gubim vreme sa tobom i tvojim prseravanjima. Glupa si, nerviras me, ponasas se kao seljancura i povrh svega, ne moze da mi se digne na tebe. Odebi i nadji nekog drugog majmuna koji ce te trpiti, a mene pusti na miru. Odjebi od mene, sad i zauvek. Gadis mi se. I nemoj da me ikad spomenes seljancuro i da me ikad nazoves ili se obratis!"

To je razlika izmedju lazi i istine. Razlika izmedju onog sta kaze i onog sta misli... a ja vise volim istinu... a onda kazu da sam suvise brutalan... sta da kazem... ja sam slepo oko pravde.... inkvizitor...
 
Никако телефоном, мејлом, или смс-ом...увек лично, лепо, уз кафицу, полако, културно...
Ни лагање, ни вређање...једноставно ''не иде овако, нисам срећан''...и све ОК.
И наравно, са поштовањем и после раскида...
 
nisam srećan....dobra si u krevetu i sve... rado bih te kresnuo ponekad...ali ovako...gusis me, shvati ..te ako hoces povremeni sex.....to da, ostalo ne...izvini, moram da idem....razmisli.. meni nije stalo...nije mi stalno ni do sexa sa tobom...i - odes :lol: ovo je uzas...

ma sta tu ima da se prica...izbegavas je danima, ne odgovaras na pozive ili samo kolokvijalno, vidi da si kao santa...ako nisi bio sa totalnom glupacom...ukapirace i sama!
 
interesantno, znachi ispada da vi mushki ulazite u veze sa osobama koje su vam glupe, dosadne, chak vam se i ne dize na njih :lol:
@tema bez mnogo tupljenja, ne ide ebiga, normalan razgovor
 
Pa dize se na pocetku... prvih dva-tri puta...

Elem, sad sam se setio primera jednog mog druga koji nije imao srca da joj kaze direktno da ne zeli da vise bude sa njom smislio da je zaprosi i predlozi joj da imaju bebu, a sve to sa nadom da ce ona ostaviti njega... naravno... cim je spomenuo brak, pobegla je glavom bez obzira... ipak, ja to nikad ne bi mogao da uradim... mislim, sta ako pristane???
 
moonja..:
ma sta tu ima da se prica...izbegavas je danima, ne odgovaras na pozive ili samo kolokvijalno, vidi da si kao santa...ako nisi bio sa totalnom glupacom...ukapirace i sama!

Nece ukapirati sama! Treba joj reci direktno, na zavlaciti je, a na ovaj nacin ce se samo nadati i otezavati situaciju i tebi i sebi. Kad je srce u pitanju, tu pamet ne igra nikakvu ulogu.
 
Fibi3:
Nece ukapirati sama! Treba joj reci direktno, na zavlaciti je, a na ovaj nacin ce se samo nadati i otezavati situaciju i tebi i sebi. Kad je srce u pitanju, tu pamet ne igra nikakvu ulogu.


problem lezi u tom grmu....sto svaki razgovor cija je tema "mi sada raskidamo i ovo je nas je poslednji razgovor"....moze da postane agonija i traumaticno iskustvo za oboje...zato sto....

retko kada je poslednji.. mucenje je za oboje...devojka koja drzi do sebe i koja postuje to sto ste imali, a imali ste, nikada nece da te cima i da joj objasnjavas razloge....(nisam te varala, bila sam uvek...ali uvek ona koja te je razumela, hiljadu stvari smo prosli, da li imas drugu, to je razlog, pa kooooooji je onda??? da li sam te necim povredila ? i ono čuveno...."zar nam nije bilo lepo?" :roll: ) ....dok ti objasnis...objasnis i objasnis...oboje ste izgubili vreme i zivce..nije to trampa.....trgovina...no more...i tacka...

ja na kapiram ove koji prze ribe "ti si super, ja sam djubre, savrsena si, nisam ti ni blizu, za tebe je najbolji.."....pa tek ce onda da se primi....a i lazes je...ne mislis tako, normalna stvar...e to su glupace...
 
ma sta tu ima da se prica...izbegavas je danima, ne odgovaras na pozive ili samo kolokvijalno, vidi da si kao santa...ako nisi bio sa totalnom glupacom...ukapirace i sama!

А ово је убедљиво најидиотскији начин! Тако раде само клинци који немају муда да искажу шта желе а шта не желе!

То једино ако прекидаш са неком успутном крес шемом која те усто и смара....иначе, ако си био у вези са девојком која ти је бар у једном тренутку живота нешто значила, онда је испоштуј до краја, буди бар толико фер да је удостојиш нормалног разоговора.
 
ma ne...lagacu je po tvom receptu da sam "nesrecan"....a srecan sam, vrlo sam srecan i radujem se danima pocetka bez nje...sad ce ona bas da kaze "ucinicu te srecnim, sta uradih od ovog andjela"....na nju svu krivicu je najlase svaliti ......e tu ja vidim razliku u posedovanju muda... uostalom, gledam da sam uvek sa devojkama sa kojima se sta? pa razumem...tako da je raskid i taj deo naseg razumevanja......
 
moonja..:
problem lezi u tom grmu....sto svaki razgovor cija je tema "mi sada raskidamo i ovo je nas je poslednji razgovor"....moze da postane agonija i traumaticno iskustvo za oboje...zato sto....

retko kada je poslednji.. mucenje je za oboje...devojka koja drzi do sebe i koja postuje to sto ste imali, a imali ste, nikada nece da te cima i da joj objasnjavas razloge....(nisam te varala, bila sam uvek...ali uvek ona koja te je razumela, hiljadu stvari smo prosli, da li imas drugu, to je razlog, pa kooooooji je onda??? da li sam te necim povredila ? i ono čuveno...."zar nam nije bilo lepo?" :roll: ) ....dok ti objasnis...objasnis i objasnis...oboje ste izgubili vreme i zivce..nije to trampa.....trgovina...no more...i tacka...

ja na kapiram ove koji prze ribe "ti si super, ja sam djubre, savrsena si, nisam ti ni blizu, za tebe je najbolji.."....pa tek ce onda da se primi....a i lazes je...ne mislis tako, normalna stvar...e to su glupace...

Мош мислит ''трауматичо искуство''!?
Мислиш, онда је боље да буде само трауматично искуство за њу, а ти ћеш да побегнеш?

Нико не тражи бљутаве приче типа ''ти си првише добра за мене'' (и то раде само клинци), него лепо, људски, отворено и одлучно! Па, Боже мој, поднеси и непријатну ситуацију, није живот цветна ливада! :wink:
 
moonja..:
ma ne...lagacu je po tvom receptu da sam "nesrecan"....a srecan sam, vrlo sam srecan i radujem se danima pocetka bez nje...sad ce ona bas da kaze "ucinicu te srecnim, sta uradih od ovog andjela"....na nju svu krivicu je najlase svaliti ......e tu ja vidim razliku u posedovanju muda... uostalom, gledam da sam uvek sa devojkama sa kojima se sta? pa razumem...tako da je raskid i taj deo naseg razumevanja......

Ниси добро прочитао, ''Нисам срећан'' - мислила сам на ''нисам срећан у овој вези, не одговара ми ова веза, нисам задовољан и нема сврхе да остајемо заједно''...нигде нисам причала о лагању, напротив!

Па ако се већ толико разумете, онда ће она разумети људски речено '''прекидам'', зашто играти игрице и скривати се?
 
Ako kazes "nisam srecan"...to znaci da je ona uzrok tvoje nesrece...na nju svaljujes krivicu zbog nje se lose osecas...ja sam zrtva ti si moj mucitelj.. a kako zvucii kad malo ratzmislis?

oslooooobodi me svojih kandzi..........da ponovo poletim i budem srecan? bas gadno.....

Нико не тражи бљутаве приче типа ''ти си првише добра за мене'' (и то раде само клинци), него лепо, људски, отворено и одлучно! Па, Боже мој, поднеси и непријатну ситуацију, није живот цветна ливада!

obrnuto..klinke i klici sa cveta na cvet...sto su starije, to su ranjivije...neiskustvo vrca iz tebe :))
 
pa ono,da prestane da mi se javlja,da pocne da me izbegava dok sama ne shvatim i ja ne pocnem da se hladim...svaki razgovor tipa "ti si super ali..blabla..." ima i kontrarazgovor koji vodi u pomirenje.

nema raskida bez povredjivanja,to je najidealniji nacin,najlaksi i najbrzi...posle se ispostavi i najbezbolniji.
 
pa da... j hrabro samo...:))) a nijedan raskid nije poz. za laq noc - sutra se ne vidimo vise, jbga, ni u subotu, ni.......nismo par.....pa barem da se javimo jedno drugome i popricamo kad se vidimo...da neko stvarno ne pomisli da me je unesrecio emotivno... za ceo zivot ....... :lol:
 
Raskida se uz maksimalnu iskrenost.
Meni se mnogo vise dopada kad je muskarac makar i surovo iskren, nego oni ljigavci sto krenu sve okolo naokolo, pa na kraju nista ni ne kazu!
Lepo, brate mili, ovako: ''Slusaj, vidis i sama da nam vise ne ide, jenostavno, to nije to. Za tebe postoji bolji, kao sto i za mene postoji bolja...hajde da se lepo razidjemo, pa ko zna, mozda cemo moci da budemo i prijatelji, jednom, kad se sve slegne!''....ili kako god, samo da bude iskreno...ne postoji muskarac kome necu dati sansu za prijateljstvo, ako me uljudno ostavi!
E sad, prijatan nacin ne postoji!

Uostalom, iskrenost je jedini nacin da sa nekim zavrsis u tom smislu do sledece inkarnacije! ;)
 

Back
Top