Papa zadovoljan odnosom Iranaca prema Devici Mariji i Isusu Hristu
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Papa zadovoljan odnosom Iranaca prema Devici Mariji i Isusu Hristu

Domaćin
    Učlanjen
    09.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    99

Podrazumevano Papa zadovoljan odnosom Iranaca prema Devici Mariji i Isusu Hristu

Poglavar Rimokatoličke crkve, papa Benedikt XVI, u sredu je u razgovoru s iranskim ministrom inostranih poslova Manučerom Motakijem izrazio zadovoljstvo zbog osećanja koja Iranci gaje prema Devici Mariji i Isusu Hristu.

Tokom privatne audijencije u trajanju od 45 minuta, Motaki je papi predao pismo iranskog predsednika Mahmuda Ahmadinežada, na kojem se papa zahvalio.

Pravda bez vere u Boga i mir bez pravde nisu mogući, istakao je papa.

On je podsetio da Iran i Vatikan održavaju odnose već pedeset godina i da su im potrebni „božja svetlost“ i etičke vrednosti koje leže u osnovi mira.

„Treba da pomognemo da se postigne pravičan mir u Libanu, Palestini i Iraku“, naglasio je.

„Vatikan je spreman da s Islamskom Republikom Iranom sarađuje na očuvanju zajedničkih vrednosti velikih religija i ispuni zajedničku dužnost pred Bogom pomažući ljudskom rodu da se izbavi iz sadašnjih nedaća. U tom pogledu treba da se angažujemo praktično i realistično.“
    Papa Benedikt XVI istakao je da ceni versku toleranciju u Iranu.

„U svojstvu kardinala obavljao sam korisne razgovore s iranskim ambasadorima u Vatikanu. Uočio sam njihovo osećanje odgovornosti za humanitarne principe i smatram da bi to mogla biti dobra osnova za saradnju Irana i Vatikana.

Molim vas, prenesite moje pozdrave predsedniku Ahmadinežadu“, rekao je.

Sastanku su prisustvovali i potpredsednik Irana i direktor Iranske organizacije za kulturnu baštinu, ručni rad i turizam Esfandijar Rahim Mašei, predstavnik hrišćanske i jermenske zajednice u iranskom parlamentu George Vartanjan i bivši ambasador u Vatikanu hodžatoleslam Mostafa Borudžerdi.

Poznat ~Petar~ (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

Podrazumevano Re: Papa zadovoljan odnosom Iranaca prema Devici Mariji i Isusu Hristu

a rusi? sta kaze putin na sve to?!

Zaslužan član goxy (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Podrazumevano Re: Papa zadovoljan odnosom Iranaca prema Devici Mariji i Isusu Hristu

Ma iskreno iako sam delom katolik hebe mi se za ono shto matori pricha........Crkva je zastarela institucija i treba je poslati u Muzej......

Domaćin serb_pagan (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

benedikt je jako zaeban igrach..iako sam ateista,podrzavam njegove napore oko priblizavanja svetskih religija u prvom redu oko spajanja hriscanskih crkava,a i napore u cilju poboljsanja odnosa izmedju hriscanstva i islama...

Zaslužan član goxy (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Ali realno shto se manje meshaju u privatan zivot ljudi, ovo sa abortusima ,zabranom sexa pre braka i slichnim dogmama bice bolje.......

Slične teme

1. Venera u devici
    Autor daVinci u forumu Planete
    Odgovora: 67
    Poslednja poruka: 07.04.2014., 09:26
  2. Gde je istina o Isusu Hristu?
    Autor drbob u forumu Istorija
    Odgovora: 162
    Poslednja poruka: 16.03.2012., 14:07
  3. Put Hristu
    Autor AgainstAllAuthority u forumu Religija
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 24.01.2009., 09:53
  4. Sto si bolji prema nekome taj neko gori prema tebi...??
    Autor __PRVANOVCA__ u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 26.02.2007., 09:04
  5. ŠTA MISLITE O MUŠKARCU DEVICI?
    Autor Vanilla Sunrise u forumu Astrologija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 27.12.2004., 04:24

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku