Zelim back to USA!

Serbian Princess

Početnik
Poruka
34
Dragi moji, evo kako stoje stvari sa mnom. Pre oko mesec i po dana sam se vratila sa programa Work&Travel USA. Bila sam u Nju Dzerziju,provela se kao nikad u zivotu, stekla nove prijatelje, decka Amerikanca :) Jednostavno - celo leto je bilo kao san. Upoznala sam jednu finu Srpkinju koja je emigrirala za vreme rata u Bosni, i koja je cak htela da mi pomogne da ostanem, ali ja nisam to planirala u pocetku, i nisam mogla tek tako da se odlucim da ostavim sve...
Elem, otkad se vratih kuci - tuga i jad. Bilo mi je lepo dok sam se videla sa svima, a posle...Shvatih da sam napravila zivotnu gresku. Ovde mi sve smeta,deprimira me, ne vidim nikakvu buducnost, nikakvu srecu za sebe, zelim da bezim samo sto dalje...
Pomagajte, ljudi! Pisite mi sta god znate, na koju foru da steknem green card, ko bi mogao da mi pomogne, sta vi mislite o svemu tome, narocito vi koji zivite tamo...
Planiram da se vratim kao au pair ili opet preko Work&Travel, pa onda dalje da se snalazim... aplicirala sam i za green card lutriju...
HELP!!!
 
crobar:
amera za rucice, pa brak.....


Ovo zvuci lakse nego sto jeste. I ja sam imala slicno leto, slicnu pricu i identicne planove pa iz cista mira, ali bukvalno iz cista mira, ode sve u PM, ne u jednu nego u tri :twisted:
Amerikanac me je ispalio za medalju, ali bukvalo iz cista mira, verovatno kada je napravio feasibility study i cost benefit. :evil: Jos sam dva puta isla kod njega u USA gde je sve bilo super.

Moj savet: ne prekidaj ni slucajno kontakte sa US (u mom slucaju skotom), ali vise se uzdaj u sebe samu, cekaj rezultate lutrije, vidi da dobijes b1/b2 vizu na tri godine pa onda tamo direktno nesto sredi.

Samo napred, ja sam na istom zadatku!

Pozdrav!
 
crobar:
amera za rucice, pa brak.....


Da, to su mi mnogi rekli, i u pravu su, ali to u mom slucaju nece upaliti, jer stoka nece da se zeni :mad: Ali nisam ja otvorila ovu temu da se zalim, nego da caskam s ljudima koji misle i osecaju se kao ja - a vidim da takvih na forumu ima puno - pa mozda svi zajedno i nadjemo neko resenje :) Pozdrav svima i srecna Nova :) :) :)
 
Za rnixon :
Da, potpuno se slazem s tobom, izgleda da smo u slicnoj situaciji. Sa ovim mojim *skotom* celo leto je bilo kuco, maco, ljubavi, sreca, sreca, radost, uzivancija,ali kad je trebalo nesto konkretno da se uradi - pa, znas, ja nisam spreman, ja to ne zelim, ne mogu... By the way, ima 27 godina, i kune se i dalje da me voli, ali ja stvarno ne znam sta da mislim vise... Kad nisi u stanju da potpises jedno sugavo parce papira i da omogucis voljenoj osobi da zivi i radi normalno pored tebe, onda stvarno ne znam.
Da li sam mozda previse ocekivala? Ne znam...
A kako je tebe tvoj ispalio? Pozdrav
 
Serbian Princess:
Da, to su mi mnogi rekli, i u pravu su, ali to u mom slucaju nece upaliti, jer stoka nece da se zeni :mad: Ali nisam ja otvorila ovu temu da se zalim, nego da caskam s ljudima koji misle i osecaju se kao ja - a vidim da takvih na forumu ima puno - pa mozda svi zajedno i nadjemo neko resenje :) Pozdrav svima i srecna Nova :) :) :)

Kakve ste vi zene, znaci sve skotovi koji nece da vas zene :-)........
Pa znas kako, mnogo su se opekli, radi se o tome sto zene recimo kada namirisu novac, udaju se i posle mogu da traze 50% od svih nekretnina, kesovine, svih ostalih dobara itd........cak recimo u Kanadi, ne moras biti zvanicno u braku, posle samo godinu dana zajednickog zivota sve je potpuno isto u pravnom smislu kao i brak, tzv common in law partner.
Znaci, preporuka za ove skotove , ako ste dobro finansijski potkovani, pazite se dobro ovih princezica , nikad ne znas sta vise vole, tebe ili tvoj novac.
Princezo , nista licno :-)
 
Serbian Princess:
Za rnixon :
Da, potpuno se slazem s tobom, izgleda da smo u slicnoj situaciji. Sa ovim mojim *skotom* celo leto je bilo kuco, maco, ljubavi, sreca, sreca, radost, uzivancija,ali kad je trebalo nesto konkretno da se uradi - pa, znas, ja nisam spreman, ja to ne zelim, ne mogu... By the way, ima 27 godina, i kune se i dalje da me voli, ali ja stvarno ne znam sta da mislim vise... Kad nisi u stanju da potpises jedno sugavo parce papira i da omogucis voljenoj osobi da zivi i radi normalno pored tebe, onda stvarno ne znam.
Da li sam mozda previse ocekivala? Ne znam...
A kako je tebe tvoj ispalio? Pozdrav

Zene,prijateljski savet,nemoj te se ovde raspravljati oko ljubavnih problema jer je vecina muska,da vas ne bi pojeli u jednom zalogaju.Mozete da olaksate svoje duse na podforumu ljubav i sex(sex moze i van foruma,u neogranicenim kolicinama :D )a ako su vam te veze tako pukle,onda budite srecne da ste ih se resile!To i ovako i onako ne bi islo.Nemojte biti iznenadje potezima tih vasih dasa,fiktivni brak nije tako jednostavan kao sto izgleda,pogotovo ako druga strana nema koristi u tome,a moze dosta da izgubi.
 
68Charger440+6:
Trazi drugog muskarca. Indiana, Illinois i Wisconsin su prepuni nasih ljudi.
...spremnih za zenidbu sa dobrom srpskom devojkom,koja zna srpske obicaje ,jezik i kulturu,iz dobre je kuce(nije obavezno),i koji vole da im deca budu 100%srpska.Jos ako zna da kuva,extra,ako ne tu je svekrva :twisted: da je nauci
 
Da,da... Manimo se te teme o braku, to ne ide. Nisam otisla u Ameriku da radjam srpsku decu ni da kuvam, ali interesantno kako su svi to predlozili kao prvo resenje. Ljudi su samo realni, to je sve. Ko zeli da prica neka se javi, a ostali neka ne upadaju sa svojim pakosnim komentarima.
By the way, moj dragi nema ni novca ni nekretnina, o, cujte, svi vi zabrinuti za moral mladih srpskih devojaka u vremenu tranzicije!!!
 
Nista licno Princezo, ali zamisli tog tvog amera sta je njemu pred ocima: pa tvoj green card.
I sta se on pita u svojoj glavi: pa koliko ce ta ljubav trajati posle finalnog intervjua, i koliko ce ga kostati u slucaju naglog prestanka te ljubavi posle green card-a
Ako se zamislis u tom pravcu, svatices njegovo oklevanje... Nikome se ne daje dozivotno procenat svoje zarade za neku kratku ljubav... Mi znamo da su tvoja osecanja iskrena, ali on to ne zna..... :)
 
Serbian Princess:
Dragi moji, evo kako stoje stvari sa mnom. Pre oko mesec i po dana sam se vratila sa programa Work&Travel USA. Bila sam u Nju Dzerziju,provela se kao nikad u zivotu, stekla nove prijatelje, decka Amerikanca :) Jednostavno - celo leto je bilo kao san. Upoznala sam jednu finu Srpkinju koja je emigrirala za vreme rata u Bosni, i koja je cak htela da mi pomogne da ostanem, ali ja nisam to planirala u pocetku, i nisam mogla tek tako da se odlucim da ostavim sve...
Elem, otkad se vratih kuci - tuga i jad. Bilo mi je lepo dok sam se videla sa svima, a posle...Shvatih da sam napravila zivotnu gresku. Ovde mi sve smeta,deprimira me, ne vidim nikakvu buducnost, nikakvu srecu za sebe, zelim da bezim samo sto dalje...
Pomagajte, ljudi! Pisite mi sta god znate, na koju foru da steknem green card, ko bi mogao da mi pomogne, sta vi mislite o svemu tome, narocito vi koji zivite tamo...
Planiram da se vratim kao au pair ili opet preko Work&Travel, pa onda dalje da se snalazim... aplicirala sam i za green card lutriju...
HELP!!!

A izvini koliko ti imas godina...rekoh da te usvojim ako treba...
 
Serbian Princess:
Za rnixon :
Da, potpuno se slazem s tobom, izgleda da smo u slicnoj situaciji. Sa ovim mojim *skotom* celo leto je bilo kuco, maco, ljubavi, sreca, sreca, radost, uzivancija,ali kad je trebalo nesto konkretno da se uradi - pa, znas, ja nisam spreman, ja to ne zelim, ne mogu... By the way, ima 27 godina, i kune se i dalje da me voli, ali ja stvarno ne znam sta da mislim vise... Kad nisi u stanju da potpises jedno sugavo parce papira i da omogucis voljenoj osobi da zivi i radi normalno pored tebe, onda stvarno ne znam.
Da li sam mozda previse ocekivala? Ne znam...
A kako je tebe tvoj ispalio? Pozdrav

U mom slucaju - I don't wanna give the promises that I can't keep. Njemu je posao na prvom mestu, isto me je mnogo voleo, trebala sam da se vratim za Xmas i da se onda o svemu dogovorimo ali... daljina je sranje i on ce pre da se okrene bivsoj devojci sa kojom je bio deset godina i od koje zna sta da ocekuje. Oni se ni u kom slucaju ne mogu porediti sa nama, potpuno drugacije razmisljamo i reagujemo, ja njega stvarno razumem, ali mi je tesko. Inace, nisam nikakav gold digger, ovde sasvim pristojno zivim i ne treba mi on da me izbavi iz sranya, ja sam se jednostavno zaljubila, svidjao mi se i da je, ne znam, Rumun, to sto je Amerikanac nije bilo ni od kakve relevancije

@klika - razumem salu, ali razumi je i ti. "Skot" je bilo, recimo, tepanje :-D Malo je bezveze da iz toga izvodis zakljucke kakve si izveo. Ja znam da niko nije retardiran, ali postoji valjda jos nesto osim j.ebene zelene karte. Pa, dobicu je na lutriji. Nisam bas priimetila da Ameri beze u buljucima od nasih devojaka da ih ne bi slucajno prevarile i odvukle pred oltar ;-)
 
68Charger440+6:
Malo po malo postaje meni jasno zasto on nije hteo brak.

Slazem se, a neko je dobro primetio, Princezica zvuci kao da je jos uvek u nekim tinejdz godinama, mozda i gresim........
Princezice, niko nije ovde uletao sa nekim pakosnim komentarima, stvari su takve kakve su.

@rnixon
razumem ja salu i znam sta je to "skot" znacilo u datom slucaju, ja pokusavam da budem pragmatican, Aweful Truth sto bi rekao Michael Moore........nisu stvaru u realnom zivotu onakve kako bi mi to zeleli da budu.
Kada su ovakve stvari u pitanju, uvek probaj da se postavis u slucaj druge osobe, sta bi ti uradio/la da si na suprotnoj strani, pa ces vrlo lako i brzo doci do zakljucka.........
 
Uh, Klika, to sam i uradila i nije mi bas bilo lakse od toga. Truth is really aweful (and painfull).
Pogotovo mi je bilo tesko da se stavim in his shoes, jer zaista mi i oni ne razmisljamo na isti nacin.
Poenta je ono sto sam pokusala da objasnim princezi - ne zavaravati se nikako!
Pozrdrav,
Nixonka (a.k.a. draga saveta) :)
 
Ovde smi mi previse usli u nesto sto je moja licna stvar. To je za mene osetljiva tema, nije mi bas svejedno da citam raznorazne komentare. Ali, Nixonka, vidim da razumes. A i ostali su u pravu, treba realno gledati na stvar. Nije to tako jednostavno.Skrecite diskusiju u nekom drugom pravcu...
 
Serbian Princess:
Ovde smi mi previse usli u nesto sto je moja licna stvar. To je za mene osetljiva tema, nije mi bas svejedno da citam raznorazne komentare. Ali, Nixonka, vidim da razumes. A i ostali su u pravu, treba realno gledati na stvar. Nije to tako jednostavno.Skrecite diskusiju u nekom drugom pravcu...

Nema tu mnogo prenemaganja, osetljivo ili ne, ovde je stvar jasna, zelis da se dokopas USA, ok, razumem te. Ovo u vezi braka je jedna od mogucih varijanti, ako mozes da je odradis, odlicno, samo nije to bas tako jednostavno kao sto na prvi pogled zvuci, izvodljivo u svakom slucaju jeste.

Ako si toliko osetvljiva na kojekakve komentare, sto onda postavljas post? Da li zelis da ti pricamo ono sto bi zelela da cujes, nekakve bajke i price za malu decu ili stvari onakve kakve jestu? Od laganja nema neke koristi.
Nemoj sve ovo sto citas da shvatas suvise licno.
Mene je zivotno iskustvo naucilo da razmisljam i da budem pragmatican u datoj situaciji. Ne javljam se na teme samo da bih nesto pisao vec da dam savet, da li iz licnog ili iskustva prijatelja i poznanika.

Ako vec hoces da skrenes temu u nekom drugom pravcu, pa probaj ponovo na semu Work&Travel ili Au pair, da dobijes nekako vizu na recimo godinu dana, pa onda tamo pokusaj nesto da uradis.
 

Back
Top