Od koje godine je pocelo pomeranje vremena?

AKHENATON:
Prvi koji je dosao na tu ideju je Bendzamin Frenklin krajem 18. veka, a prvi put je pocelo da se primenjuje u paksi u Nemackoj 1916. godine, onda ubrzo posle toga i u Engleskoj i tako redom. Kad je kod nas pocelo da se primenjuje ne znam.
shto me potseti na nacionalno blago... 8)

e, al to mi nikad nije bilo jasno
zimi, kad je dan kratak, oni josh vishe skracuju
leti suprotno...

shto?
 
Zimi se kazaljka pomera unazad jedan sat i samim tim se dan produzava, a leti unapred jedan sat tj dan se skracuje.
Na ideju se doslo zbog toga sto ranije nije bilo elekticnog osvetljenja(ili nije jos uvek bilo dovoljno rasprostranjeno) i radnici su morali da prestanu da ade kada padne mrak. Ovako kada se zimi pomeri sat unazad radnici mogu da eksploatisu sat vremena duze, jer jelte jos nije pao mrak.
 
:Idol::
a to je vazno zbog....?

To je vazno jer mene insteresuje da li je bilo pomeranja 1975, kada sam rodjen, jer sam poceo da se bavim astrologijom, pa zbog tacnog odredjivanja podznaka, jer je to od izuzetne vaznosti za isti.

Kapiram da je onda (jun, 1975) bilo lokalno vreme GMT + 1.

Hvala momci i devojke :)

-----------------------------------------------------
Ozbiljan posao na internetu, korak-po-korak
 
Дан се не скраћује и не продужава, него се помера натраг и враћа напред, пре, као што је навео Урош, се то радило да би радници могли радити према дневном светлу, а сада се то ради да би се уштедело на светлу које се производи струјом. Значи пре је било због сигурности и веће производње, а сада из економских разлога. Тачно је да време од једног сата има велико значење у астрологији, под условом да се у то верује.

Вујадин
 
1922 je odrzan svetski skup naucnika iz raznih oblasti bas zbog utvrdjivanja tacnog racunanja vremena.
Ukratko, njihov zakljucak je bio da ni jedno od sadasnjih racunanja nije tacno sto bi trebalo da ti bude naravucenije da astrologija laze. Ne zbog zvezda vec zbog racunanja koja se vrse po losim parametrima.
Znaci najmanji je problem taj sat gore dole. Veci je problem koji je ostao a to je...Koji je uopste dan, i koliko je sada sati?

Znaci imas priliku da nadmudris sve naucnike sveta i sve astrologe pa da napravis
Malog Mihajla Horoskop!!!!
Navali narode :)))))

Evo ja cu ti dati moje podatke za eksperiment.

:) :) :) :) :)

Sala mala

Mozda u astrologiji i ima nesto, ali koliko je to verodostojno?
 

Back
Top