KRITERIJUMI ZA BIRANJE POSLA

blpd_girl

Aktivan član
Poruka
1.520
koji su vam kriterijumi za biranje posla? čime se rukovodite?
plata, radno vreme, da li radite u struci, da li vam se dopadaju kolege, eventualne beneficije, sama vrsta posla, titula/zvanje,...? koju od ovih stvari biste mogli da zanemarite zarad neke druge? koje?
 
vremenska udaljenost radnog mesta od mesta stanovanja ( sto krace ), vreme provedeno na poslu ( po mogucstvu ne duze od 8 sati ), mogucnost napredovanja, zanimljivost posla, plata, medjupersonalni odnosi sa kolegama u timu, mogucnost da se neko smuva ....
 
daklem>>

  • vazno je da je posao dobro placen u suprotnom otaljavam i trujem dok ne nadjem drugi.
  • nista drugo mi nije vazno.
  • interpersonalni odnosi, haha, radim sam, ne tolerisem saradnike, ako mesto to predvidja naredjujem preko i pravedno.
  • razdaljina irelevantna jer dobra plata znaci dobar auto cije je sediste nalik mojoj fotelji kuci, a u kombinaciji sa dobrim stereo uredjajem mogu da se vozim i 1h do posla i nazad ako treba
da rezimiramo - posao ne treba da se voli jer onda sve postaje posao i posao postaje sve, a kvalitet zivota se meri iskljucivo kolichinom slobodnog vremena.
 
Prvo za kolege nikad ne znas kakvi su u novoj kompaniji, imas intervju sa sefom i to je sve sto znas o ljudima, mozes evenutalno pitati ali pravi uvid ne znas dok ne provedes malo vise vremena u okruzenju.

Najvaznije stvari su mi struka i plata. Zanemaricu mozda platu ako mesto pruza nesto novo sto zelim da naucim u svom poslu, ili omogucuje rad za polju koje je popularno na trzistu pa ce time i vrednost mog CVja biti veca :). Ukoliko ne, plata ce svakako biti presudna pri odluci, udaljenost od radnog mesta (ne zelim 3 sata dnevno provoditi u kolima mada ako je plata stvarno dobra i preselila bi blizu posla), zatim benefiti: godisnji, dobro zdravstveno osiguranje, priznavanje prekovremenog rada, mogucnost napredovanja, redovne povisice... Ovo pod uslovom da mogu da biram, inace ako ne radim uzmem prvo sto naidje hehe pa posle biram nesto bolje.
Ukoliko vec radim i zadovoljna sam poslom, kriterijumi mi se drasticno povecavaju. Plata mora da je bas bas veca da bi uopste razmatrala promenu posla. Tu vec ulaze i odnosi sa ljudima u razmatranje posto mi je to bitno i radije cu raditi za 10 000$ manje nego preci negde gde je neizvesno sta me ceka. Ali opet zbog dovoljno velike plate, posla u struci i relativno dobrih benefita cu napustiti odlicno okruzenje.
 
Sve od navedenog je vazno i samo jedna stvar bez ostalih ne znaci nista....Ako imas super drustvo na pslu ali ti je radno vreme 20 sati...no good...ako radis samo 5 sati nedeljno ali te ni ne placaju ...no good...itd...
Stvar je pronaci posao gde radno okruzenje, plata, slobodno vreme, mogucnost napredovanja i benificije, zajedno u paketu vise pretezu ka DA nego ka NE...
Naci posao gde si svime zadovoljan....vecini smrtnika ta opcija nije dostupna...
 
Da, kao sto kaze Sport_Billy, to je uvek premeravanje i vaganje, nekad sitnice presude. Dobra stvar je sto nista nije konacno. Uvek postoji opcija trazenja boljeg posla, pa ako se i pogresi nije strasno.
Znam dosta ljudi kojima je bila usluga otkaz na poslu. Sami ne bi otisli a vecina je nasla mnogo bolje.
 

Back
Top