Carinska Mafija - ljudi da li je to moguce?

anntaylor

Zainteresovan član
Poruka
346
BEOGRAD/ZRENJANIN - Tri radnika Uprave carina iz Zrenjanina, Žarko Daković, Upravnik carinarnice u Zrenjaninu, Aleksandar Milić, šef carinske ispostave i carinik Radovan Šarenac, kao i zaposleni u privatnim agencijama Željko Bugarin, vlasnik agencije "Zorka komerc", Darko Tanasković, radnik te agencije i Jelena Ćurčija, radnica zrenjaninske ispostave agencije "Atos" iz Subotice.

Žarko Daković - Upravnik carinarnice u Zrenjaninu

Aleksandar Milić, šef carinske ispostave

Jos kad bi znali kojim partijama pripadaju ne bi se cudili sto DOS za 6 godina nije zaustavio kriminalce.

Ja bi kompletnu strukturu ljudi koji rade na carinama zamenula i zaposlila ljude koji cekaju posao. 99% je sigurno da su i ostali ljudi sa carine znali o cemu se radi ali niko nije prijavio.
 
Cista predizborna kampanja pohapsili par sitnih ribica a sto neobjave koliko su njih pustili cim su kamere pogasene a koliko sutradan posto nisu imali dokaza nemojte misliti da branim carinike ali su to ipak sitni lopovi toliko halabuke oko pet-sest carinika pa im treba SAJ da ih hapsi kao da su hapsili Bin Ladena a jos je veca bruka sto su i kompletnu smenu policije bukvalno razoruzali na prelazu Sremska Raca. OVAJ NAROD JE LUD AKO POVERUJE DA JE OVO BORBA PROTIV KORUPCIJE !
 
Srbi i poštenje
o030.gif
. Pa koliko znam oduvek su se ljudi na ovim našim prostorima "tukli" za mesto carinika. Naravno, iz razloga da zaustave korupciju i šverc.To se podrazumeva. :grin: :grin:
 
anntaylor:
Žarko Daković - Upravnik carinarnice u Zrenjaninu

Aleksandar Milić, šef carinske ispostave

Jos kad bi znali kojim partijama pripadaju ne bi se cudili sto DOS za 6 godina nije zaustavio kriminalce.

Ja bi kompletnu strukturu ljudi koji rade na carinama zamenula i zaposlila ljude koji cekaju posao. 99% je sigurno da su i ostali ljudi sa carine znali o cemu se radi ali niko nije prijavio.


Ma ovo je cista kenjaza! Svako ko je u poslednjih 20 godina kretao preko grane mogao je licno da se uveri o korumpiranosti carinika, sve vlasti koje su se smenjivale su to precutkivale jer su dobijali debele podmaze. E sada ovi posto znaju da vise nece biti na vlasti i posto su se u protekle tri godine debelo nafatirali,ajde sada da se malo igramo nindzi :-(
Bacaju bre one ljude po ulici, deru se... BRUKA :???: Deluju kao da su pusteni iz nekog zoo vrta, SMESNO :?:
 
s.dragan67:
Slažem se za Karica i ostale počeli su da ih hapse pre kampanje ali nevidim rezultate svi će oni biti slobodni moj prijatelju videćeš

Ma nece Karic nikad biti slobodan . Sramota je sto se taj covek ratni profiter i ''mafijas'' 90tih sad reklamira , a pobegao je iz zemlje i trazi ga domaca policija . Kako moze da se reklamira ? Smesno i nerazumno .
 
jedite_kod_Joa:
И онда кад неко пита како се финансирају странке ''демократског блока'',ево им одговора.

Ma kakav demokratski blok i snabdevanje . Ti carinici su se ugnezdili jos za vreme Slobove tiranije 90tih godina . Sve je to posledica Slobove nespozsobne vladavine i njegove partije . To je bilo odprilike vreme kada je onaj sa skolom orao njive dok je onaj sa budakom isao da se bavi politikom , lopovi su bili na mestu policije dok su oni koji cu trebali da budu policija bili lopovi i tako dalje...
 
YOF13:
Ma kakav demokratski blok i snabdevanje . Ti carinici su se ugnezdili jos za vreme Slobove tiranije 90tih godina . Sve je to posledica Slobove nespozsobne vladavine i njegove partije . To je bilo odprilike vreme kada je onaj sa skolom orao njive dok je onaj sa budakom isao da se bavi politikom , lopovi su bili na mestu policije dok su oni koji cu trebali da budu policija bili lopovi i tako dalje...

Да, та мафија је добро организована као да "помогне народу за време санкција" још у време оног Кертеса ако се сећате.......
 
s.dragan67:
Slažem se za Karica i ostale počeli su da ih hapse pre kampanje ali nevidim rezultate svi će oni biti slobodni moj prijatelju videćeš
Kako bre ne vidis rezultate, mobtel je uzela drzava, prodala ga za milijardu i po eura a Karic pobegao glavom bez obzira.
Ovima sudjenje pocinje u januaru i zaglavice debelu robiju. Samo jos fali zakon o zapleni svega sto su takvi stekli kriminalom, a bice i toga pre nego sto im se zavrsi sudjenje, pa ce im sve oduzeti.
 
urospo:
Kako bre ne vidis rezultate, mobtel je uzela drzava, prodala ga za milijardu i po eura a Karic pobegao glavom bez obzira.
Ovima sudjenje pocinje u januaru i zaglavice debelu robiju. Samo jos fali zakon o zapleni svega sto su takvi stekli kriminalom, a bice i toga pre nego sto im se zavrsi sudjenje, pa ce im sve oduzeti.

Ma sve su to lopuže mobtel jeste sa punim pravom uzela država i dobro ga prodala ali i tu ima neka caka sa onim Šlafom kako to pa on odmah dobi licencu (jeftino) za trećeg operatora ? "OVI" sto smo ih gledali da ih hapse po prelazima rekao sam ti da ih 90% poznajem svi su sutra dan bili kod kuće
 
s.dragan67:
Ma sve su to lopuže mobtel jeste sa punim pravom uzela država i dobro ga prodala ali i tu ima neka caka sa onim Šlafom kako to pa on odmah dobi licencu (jeftino) za trećeg operatora ? "OVI" sto smo ih gledali da ih hapse po prelazima rekao sam ti da ih 90% poznajem svi su sutra dan bili kod kuće

Све што има везе са Шлафом може се просто назвати "чивутска посла" и све је јасно као бели дан...........
 
s.dragan67:
Ma sve su to lopuže mobtel jeste sa punim pravom uzela država i dobro ga prodala ali i tu ima neka caka sa onim Šlafom kako to pa on odmah dobi licencu (jeftino) za trećeg operatora ? "OVI" sto smo ih gledali da ih hapse po prelazima rekao sam ti da ih 90% poznajem svi su sutra dan bili kod kuće

Jeftino ti 320,000.0000 eura :shock:

A i da uzmemo da je "jeftino"(u odnosu na prodaju mobtela, iako ovi moraju da prave potpuno novu mrezu, a telenor je platio za sve na tacni), za toliko je licenca prodata jer je Mobilkom bio jedini kandidat na tenderu.
 
YOF13:
Ma kakav demokratski blok i snabdevanje . Ti carinici su se ugnezdili jos za vreme Slobove tiranije 90tih godina . Sve je to posledica Slobove nespozsobne vladavine i njegove partije . To je bilo odprilike vreme kada je onaj sa skolom orao njive dok je onaj sa budakom isao da se bavi politikom , lopovi su bili na mestu policije dok su oni koji cu trebali da budu policija bili lopovi i tako dalje...
Da tacno je to.Bas za vreme Kertesa kada je bio postavljen za Direktora Savezne Uprave Carina (SUC-a) postavljeni su ljudi na najosetljivim mestima po Carinarnicama i Carinskim ispostavama tadasnje SRJ.
Kertes je smenjivao sve one ljude koji nisu bili poslusni za njega a postavljao ljude koji i nisu imali adekvatnu kvalifikaciju i znanje.To su bili ljudi koji nista drugo nisu mislili za dobro drustva,osim za sebe i za one "gore".A ostali carinici koji nisu bili tako vaspitani,ako su reagovali na neku takvu nepravilnost,automatski su bili premesteni u nekoj ispostavi "Bogu iza ledja" ili pak suspendirani sa posla sa svakojakim izgovorima.
Sto je najgore u to vreme su zaposljavali ljude koji su radili po raznim spedicijama,a zna se sta je posao speditera.Bilo je svasta i svacega.Ja ih puno znam koji su do kasno radili i postali milioneri ( u Euro naravno),neke su oterale sa posla,neke premestili u druge ispostave,samo znam da kazem da ih je u to vreme bilo mnogo.A kako su umeli da koriste situaciju zbog uvodjenja sankcija,to vreme je bilo "basta" za njih.Nemojte se cuditi ako budu jos uhvatili,neka traze poreklo imovine,vidjet cete sta ce da bude.
 

Back
Top