emacs

Guru

Obećava
Poruka
94
Skoro sam instalirao SuSe Linux 9.0 ali kako nikad nisam ranije radio u Linux-u nemam pojma. Posto mi Linux prvenstveno treba zbog programiranja i interneta skinuo sam s net-a emacs 21.3 ali ne znam da ga instaliram(koji blam). Pokrenuo sam configure i on je generisao fajlove Makefile s podacima o masini ali ne znam sta dalje da radim jer komandu make prijavljuje kao nepostojecu? Takodje mi nije jasno sto kad napisem u nekom Linuxovom editoru C kod(vi ili Kate) i iskompajliram ga nece da mi pokrene izvrsnu verziju a.out? Prijavljuje je kao nepostojecu? Takodje me interesuje da li SuSe podrzava modem Intel 537 Data Fax Voice V.92 Modem i gde bih mogao da skinem drajvere? Ako ne koji onda podrzava?
 
Guru:
Skoro sam instalirao SuSe Linux 9.0 ali kako nikad nisam ranije radio u Linux-u nemam pojma. Posto mi Linux prvenstveno treba zbog programiranja i interneta skinuo sam s net-a emacs 21.3 ali ne znam da ga instaliram(koji blam). Pokrenuo sam configure i on je generisao fajlove Makefile s podacima o masini ali ne znam sta dalje da radim jer komandu make prijavljuje kao nepostojecu?

A sto si ga skidao kad 120% ga vec imas instaliranog ili na Suse CD-vima.



Takodje mi nije jasno sto kad napisem u nekom Linuxovom editoru C kod(vi ili Kate) i iskompajliram ga nece da mi pokrene izvrsnu verziju a.out?

Pokreni je kao ./a.out
Znaci ./ ispred a.out

Prijavljuje je kao nepostojecu? Takodje me interesuje da li SuSe podrzava modem Intel 537 Data Fax Voice V.92 Modem i gde bih mogao da skinem drajvere? Ako ne koji onda podrzava?

Ja iz principa vise ne odgovaram na winmodem pitanja.
Imas na googlu sve sto ti treba. Ne znam ni dal radi tvoj modem ali potrazi malo.
 

Back
Top