Help me!

Zefirra

Iskusan
Poruka
6.123
Imam problem vec duze vreme i u zadnje vreme me izludjuje.
Komsinica iznad mene,u sobi koja je bas iznad moje drzi nekoliko pasa,a izgleda i macke.
Ona ih nikad ne izvodi napolje(stalno se cuju) pa su oni histericni,stalno laju gloze se trce po sobi.A mene to izludjuje jer se sve cuje posto su nam tanki zidovi.Pa sam stalno umorna,neispavana i nervozna.Pored toga izgleda i da ih zajedno sve kupa,pa nama curi voda sa plafona na kupatilu.
Mi smo se vec zalili komunalnom inspektoru ali on dodje kaze joj da izbaci pse iz stana i ona nista ne uradi.To je nehumano i prema tim psima,a ja hocu da izludim.
Kome jos mogu da se obratim?
 
DjuraMornar:
A da odes dole i lepo zeni objasnis sta se desava?
Onako otvoreno....bas kao sto si nama rekla.
Ne mogu da verujem da nesto ne bi preduzela.:(
Boze pa naravno da smo to uradili.Ali ona je malo udarena u glavu.
Ona se uvek toboze izvinjava i nastavlja po starom.Rekla nam je da joj mi platimo hidroizolaciju ako necemo da joj curi jer nema para,a kucice ce da izbaci ali nista od toga.
Godinama imamo taj problem.Jednom su toliko lajali i zavijali da smo zvali policiju,mislili smo da je umrla.Ali ona je bila kuci.Policajci su bili u soku.
I komunalni inspektori koji su dolazili su bili zgranuti,rekao nam je da je sklanjala macke s sporeta da bi mu kuvala kafu.A tek kako gore smrdi nesmem ni da zamislim.
Najgore je sto zivi s cerkom mojih godina,koja je ocigledno takodje opicena.Muz ih je napustio.
 
Е па то су већ случајеви за озбиљније посматрање.
Својевремено је живела на Теразијама изнад "Атекса", данас је то мислим "Бенетон", једна жена са гомилом мачака, које је држала у очајним условима, тако да је овима у радњи мачија мокраћа процурила кроз таваницу и онда су се обратили комуналним инспекторима, ови су дошли са шинтерима и несрећне мачке однели у кафилерију... А та жена је јадна полудела, тј већ је била луда...
 
Strela:
Е па то су већ случајеви за озбиљније посматрање.
Својевремено је живела на Теразијама изнад "Атекса", данас је то мислим "Бенетон", једна жена са гомилом мачака, које је држала у очајним условима, тако да је овима у радњи мачија мокраћа процурила кроз таваницу и онда су се обратили комуналним инспекторима, ови су дошли са шинтерима и несрећне мачке однели у кафилерију... А та жена је јадна полудела, тј већ је била луда...
....a posle su od njih napravili dugmad u zutoj i plavoj boji za kecelje. Od onog sto je ostalo napravili su sapun za pranje vesa koji se rendao da bi sapunica bila veca...

:shock:

Oprostite mi na ovom "crnom humoru"...ali nisam mogla da odolim...stvarno ima svakakvih .....a ova Strelina anegdota me podsetila na Momu Kapora....ako je vec nije ubacio u "Halo,Beograd"...:O),,,,sigurna sam da bi to ucinio....
 
DjuraMornar:
....a posle su od njih napravili dugmad u zutoj i plavoj boji za kecelje. Od onog sto je ostalo napravili su sapun za pranje vesa koji se rendao da bi sapunica bila veca...

:shock:

Oprostite mi na ovom "crnom humoru"...ali nisam mogla da odolim...stvarno ima svakakvih .....a ova Strelina anegdota me podsetila na Momu Kapora....ako je vec nije ubacio u "Halo,Beograd"...:O),,,,sigurna sam da bi to ucinio....

Ма истинит догађај од пре једно 5-6 година... Тужно, људи су у овако великим градовима, какав је Београд, најусамљенији и најотуђенији...
 
Strela:
Ма истинит догађај од пре једно 5-6 година... Тужно, људи су у овако великим градовима, какав је Београд, најусамљенији и најотуђенији...
Da da....istina.....Covek bi rekao da veliki grad pruza i vise mogucnosti da nekog upoznas...i ne ostanes sam ali upravo je suprotno.
Potpuno si u pravu...i to jeste tuzno....

Ja sam malo pre udarila na salu....ali razumem sta to znaci...Moj tata ima macku Luci....mislim da bi presvisao kada bi joj se nesto dogodilo.... :|

p.s. nisam ni mislila da je anegdota izmisljena...ali toliko si verno to prenela da mi je odmah on pao na pamet....;)
 
zelenooka85:
Imam problem vec duze vreme i u zadnje vreme me izludjuje.
Komsinica iznad mene,u sobi koja je bas iznad moje drzi nekoliko pasa,a izgleda i macke.
Ona ih nikad ne izvodi napolje(stalno se cuju) pa su oni histericni,stalno laju gloze se trce po sobi.A mene to izludjuje jer se sve cuje posto su nam tanki zidovi.Pa sam stalno umorna,neispavana i nervozna.Pored toga izgleda i da ih zajedno sve kupa,pa nama curi voda sa plafona na kupatilu.
Mi smo se vec zalili komunalnom inspektoru ali on dodje kaze joj da izbaci pse iz stana i ona nista ne uradi.To je nehumano i prema tim psima,a ja hocu da izludim.
Kome jos mogu da se obratim?

Ako imaš više vremena što ne zamoliš komšinicu da ti da te pse da ih malo prošetaš po parku, možda se malo vežeš za njih pa ti onda možda neće biti tako nesnošljivi, a i posle igranja napolju možda im neće biti do lajanja. Ipak ljudi smo, treba da se ispomažemo i da tražimo dobrotu kako u sebi samima tako i u drugim ljudima. Ovo je samo predlog, nema ljutiš.
Poz.
 
marko antonije:
Ako imaš više vremena što ne zamoliš komšinicu da ti da te pse da ih malo prošetaš po parku, možda se malo vežeš za njih pa ti onda možda neće biti tako nesnošljivi, a i posle igranja napolju možda im neće biti do lajanja. Ipak ljudi smo, treba da se ispomažemo i da tražimo dobrotu kako u sebi samima tako i u drugim ljudima. Ovo je samo predlog, nema ljutiš.
Poz.

Podrzavam ovaj predlog! A mozda cak i nadjes nekog ko bi uzeo nekog od njenih pasa, umesto da zavrse jednog dana u kafileriji, jer, moras se sloziti, zivotinje nisu krive.
 
Nebi zavrsili u kafileriji,ja bi ih odvezla u azil ili na selo ako neko hoce da ih uzme.Ali ja sam vec na ivici nerava zbog toga,a ona je bezobrazna.
Zamislite npr da vam neki komsija stalno busi nesto burgijom nocu i kad hocete da se odmorite.Hocete li s njim na kafu?
Ili mozda da zajedno otvarate radionicu?
Dobar je taj vas predlog,ali doslo je do toga da nemogu ocima da je vidim i najradije bi kad pobesnim otisla gore i pobila ih sve.Sto naravno nije ok,ali nije ok ni to sto ona radi.
 
Pa onda idi gore i pobi ih sve. Mislim sta hoces da ti kazem??? Ako nisi voljna da se ti malo potrudis kad vec nece ona, onda ne razumem zasto trazis savet. Jedino ako ne ocekujes od nas da odemo da resavamo stvari umesto tebe.
Ako je zena luda sa njom se ne moze normalno, ali to ne znaci da zbog toga treba da plate sve te zivotinje koje mozda ne bi ni bile tu kad ih ona ne bi drzala zatvorene.
A ako hoces da uradis nesto konkretno onda lepo zovi neku organizaciju za pomoc zivotinjama, objasni im sve, i ako nadju slobodno mesto u nekom azilu lepo idi kod nje uzmi par pasa kao da ih prosetas i lepo ih odvedi u azil.
Moras da se potrudis ako hoces da se nesto resi po tom pitanju, nece se nista resiti time sto ces da kukas na forumu i da nas ubedjujes kako imamo bezveze ideje. Ti si ta kojoj to smeta i mi ti ne mozemo bas mnogo pomoci.
 
Po čijim kriterijumima je ona luda.Po tvojim...Šta reći za tebe i prihvatanja predloga gt500.Koliko shvatam nije problem u toj situaciji nego jednostavno u tebi.Čini mi se da pre svega prezireš životinje,a posle toga i ljude.Ovde nema mesta predlogu Marka Antonija.Žalim te životinje i zgražavam se osobe koja će odlučiti o daljoj sudbini ovih jadnih pasa i mačaka. :evil:
 
Alo bre ljudi...
Spustite se malo na zemlju.
Nista nije samo crno a ni samo belo. Treba razumeti devojku.
Nije sve jedno kada neko zivi iznad tebe ,a pri tom, ne da ima jednog psa...nego 3,4 + macke....
Razumem da je devojka na ivici nerava, a razumem i to da psi nisu krivi ni najmanje.
Tesko je u tako nezavidnoj situaciji naci sretno resenje.

Sto se vasih predloga tice....ja se opet po milioniti put setim Balasevica.." teoretski ljubav lepo zvuci,malkice je drukcije u praksi..."...Zato daj da spustimo loptu i vidimo sta devojka da radi...
Jedino sto mi pada na pamet, posto je sve probala..... udari jaku izlolaciju, barem u onoj sobi u kojoj spava...:OI
 
Ne znam Djuro,ali mene iritira ljudsko poistovećivanje sa bogovima.Svet bi bio jedno prazno depresivno mesto bez prisustva životinja.Ovaj problem može da se reši na jedan kulturan način.Verujem da se razgovor sa ovom ženom odvijao uz agresivan pristup i pretnje....
 
Goddess of the far east:
Ne znam Djuro,ali mene iritira ljudsko poistovećivanje sa bogovima.Svet bi bio jedno prazno depresivno mesto bez prisustva životinja.Ovaj problem može da se reši na jedan kulturan način.Verujem da se razgovor sa ovom ženom odvijao uz agresivan pristup i pretnje....

Slazem se. Takodje mislim da toj zeni niko nije ponudio neko normalno resenje osim pretnji i da se ona sad verovatno ogradila o njih i da, pored nemogucnosti da resi problem viska zivotinja u stanu, sad tera i inat.
 
Ljudi pa sta vam je...
Pa logika govori da se radi o osobi koja nije ok...pre svega sama sa sobom, jer bi znala da pored toga sto zivi sa psima, ona zivi i sa ljudima, i nikada ne bi dozvolila ( pod predpostavkom da je normalna) da nekom ko zivi ispod nje , curi voda jer ona kupa pse u dnevnoj sobi, da psi nocu laju i cvile....?!?
Da je sa njom sve ok , pa ona ne bi ni dozvolila da muci sve te zivotinje.....a onda i ljude oko sebe .
Da je ova devojka pretila , sumljam....taj koji preti ne dolazi na Forum Krstarice po pomoc...

Ne budimo tako iskljucivi.
 
Čitam malo pažljivije njene postove i izjave tipa"Ona bi najradije otišla gore i pobila bi sve".Šta to govori o njoj kao osobi.I to za mačke mi je stvarno smešno.Mačke u principu ne prave nikakve probleme,osim u sezoni parenja.Uostalom ovo je podforum kućni ljubimci i naravno da će naići na ovakve reakcije.
 
Znam ,znam....samo mislim da ne bi trebalo ici iz krajnosti u krajnost.
I meni su draze osobe koje vole zivotinje.....kada cujem da neko ne voli pse,ne znam, zazirem od te osobe....ali ne treba preterivati.
Mozda ova devojka u principu nema nista protiv zivotinja , ali ne moze da spava...ko zna kakva je to atmosfera...Puko joj film ,dosla ovde i rekla to sto je rekla....Ne verujem da bi ih stvarno potamanila , jer to moze da uradi kada god hoce...incognito...to svi znamo.
Ali ne verujem uopste da je u tom fazonu.Pre bih rekla da joj je svega dosta i da joj se SPAVAaaaaa;)
 
@ Goddess of the far east , pa zar ti mislis da bih ja stvarno pobio te pse .........e , kad se nadju takvi smaraci kao ti koji sve razumeju i shvataju svaku situaciju ..... Strashno !
Bez ljutnje, ali me to nervira .....
 
E, vidiš i ja zazirem od takvih ljudi.I strašno sam emotivna po pitanju životinja.Zato sam tako burno i možda ishitreno reagovala.Ali ko sam ja da menjam nečije pravo da li će voleti životinje ili ne.No ipak da ona zaista voli životinje ponudila bi pomoć i možda prihvatila neku od tih životinja i barem malo olakšala i sebi i toj "ludoj" ženi.
 
gt500:
@ Goddess of the far east , pa zar ti mislis da bih ja stvarno pobio te pse .........e , kad se nadju takvi smaraci kao ti koji sve razumeju i shvataju svaku situaciju ..... Strashno !
Bez ljutnje, ali me to nervira .....


Ne mislim da bi pobio te životinje.To sam shvatila kao šalu.Doduše za mene neukusnu.Shvatam tu situaciju,jer se i meni trenutno dešava na neki način.
 

Back
Top