Island

ice land

Obećava
Poruka
96
Neverovatno je koliko nas ima na Islandu!!! Treba mi neko s kim mogu da razmenjujem informacije... ovde se zakoni menjaju stalno u poslednje vreme, a direktno te promene uticu na nas strance ovde...
 
proveo sam dve godine u svesdskoj i norveskoj i nisam u speo da dobijem boravisnu dozvolu,nisam razmisljao o islandu pa bih voleo da saznam nesto vise. kakav je zivot i postoji li sansa da se dobije dozvola boravka?
 
Izvinjavam se na kasnjenju... tj. odsustvu. Problem sa Islandom je sto su ove godine poostreni uslovi za dobijanje radne dozvole. Za sve informacije o tome sta je potrebno obratiti se danskoj ambasadi u Beogradu, jer se sve to radi preko njih.
Sto se tice klime, kako kad... govorim o letu, jer je zima... pa - zima! Ali leto je 2006. bilo ocajno - oblacno (mozda 10 tak suncanih dana) i hladno (max 17 stepeni C). Ali ove godine je super!!!! A i mnogo zavisi u kom ste delu Islanda. Tako da, ako vas interesuje nesto konkretno, pitajte.
 
Na Islandu sljake koliko hoces, samo ima jedan mali problem... poostrili su imigracione zakone prosle godine i sad je mnogo teze doci do radne dozvole. Za sve informacije evo linkova ministarstva za zaposljevanje i imigracione sluzbe: http://www.vinnumalastofnun.is/page1.asp?Id=1279
i http://www.utl.is/english/visas/tourist-visa/
Kod nas je Danska Ambasada zaduzena za konzularne poslove Islanda pa se i tamo raspitajte malo. Evo linka http://www.ambbangkok.um.dk/en/menu/ConsularServices/Visa/VisaResidencepermittoIceland/

Plava laguna: www.bluelagoon.is ili com rade oba. Mnogo je cudna. Ja sam tamo radila prvih godinu i po dana mog boravka ovde, kao maser. U vodi:)) Mnogo ludo!!! Vredi videti!
Pozdrav svima.
 
Uh, stvarno ne znam za muzicare... raspitacu se pa cu napisati... samo mi treba malo vremena, bicu ceo oktobar u Beogradu, ali u novembru ocekuj da cu ti nesto javiti...
Sto se tice turistickih poseta, ne znam za agencije iz Srbije, ali znam da je g-din Micic, vlasnik Kontikija pocasni konzul Islanda tako da probaj kod njih... U sopstvenoj reziji, karte uzimas preko interneta, jer je tako najjeftinije, a i za hotele vazi isto. Imas i neke aranzmane koje nude sami Islandjani preko svojih aviokompanija : www.icelandair.com i www.icelandexpress.com
 
Plava Laguna- fenomenalna!!!!

Bila sam prosle godine u poseti tamo. Plavu lagunu sam posetila skoro svaki dan. Imala priliku kupati se dok pada kisa. Fantasticno. Samo sto se moras naviknuti na onaj miris koji izbija. A i inace je voda u Rejkjaviku takvog okusa da ti se sve povraca. Mirise na pokvarena jaja. Ali kazu da je najbolja u Evropi.:?:
 
Da li neko zna koliko se mjeseno potrosi love na hranu,za jednu osobu?Odprilike! Znaci normalnim zivotom da se zivi,da se ne stedi a ni da se rasipa!Posto sam cuo da je sve taaaaakooooo skupo,pa ako neko moze dati odgovor na ovo moje pitanje DANKE SEHR!!
gruss
 
Hajde da oživimo ovaj Island malo.

Ima li vas još tu, koji ste tamo?

izguglala sam konzulat Islanda u BG, to znači da im konzularne poslove više ne rešava danska ambasada?

Oću da begam odavde, pa mi Island deluje primamljivo.

Kakve su varijante da se snađe dete koje je srednjoškolac?
(moje dete sad druga godina tehno-arta, umetnički smer)
 
policajac na Islandu :zaljubljena:

1599778_569498733137876_1249276043_n.jpg
 
Jel neko zna kakva je šansa za zaposljenje što se tiče diplomiranih inženjera zaštite životne sredine? Dal ima neko iskustva sa tim?

Svaka pomoć bi mi bila dobrodošla.
Znam Engleski, jel dovoljno ili mora da učim njihov jezik
 
Jel neko zna kakva je šansa za zaposljenje što se tiče diplomiranih inženjera zaštite životne sredine? Dal ima neko iskustva sa tim?

Svaka pomoć bi mi bila dobrodošla.
Znam Engleski, jel dovoljno ili mora da učim njihov jezik

Inzenjeru, potrudi se da malo bolje baratas nasim pravopisom za pocetak ;)
 

Back
Top