Koja je država iz bivše SFRJ najbolje prošla iz 90ih na ovamo?

Koja je država iz bivše SFRJ najbolje prošla iz 90ih na ovamo?

  • 1. Slovenija i slovenci

    glasova: 38 77,6%
  • 2. Hrvatska i hrvati

    glasova: 2 4,1%
  • 3. BiH i bošnjaci

    glasova: 0 0,0%
  • 4. Srbija i srbi

    glasova: 3 6,1%
  • 5. Crna Gora i crnogorci

    glasova: 2 4,1%
  • 6. Makedonija i makedonci

    glasova: 1 2,0%
  • 7. Kosovo i albanci (ako bude nezavisno iduće godine, što je najvjerojatnije)

    glasova: 3 6,1%

  • Ukupno glasova
    49
  • Anketa je zatvorena .
Slovenci su najbolje prošli, definitivno!
ostali smo svi dobili po p... (da nebudem prost)

a Slovenci sve najviše zakuhali
oduvjek se drže nešto posebno
a dok gledam vijesti i vidim kako se ponašaju
isto spadaju u red balkanske bagre

zamislite država srušila i protjerala romsku obitelj Strojan
pa Romi u Hrvatskoj i Srbiiji bolje žive i imaju veća prava nego u EU-Zloveniji
 
south:
daleko najbolje hrvatska....nikad u istoriji nisu imali vecu i skoro etnicki cistu drzavu..
a mislim i srbija..u nekoj daljoj buducnosti..posle 90 god zablude,na pravom smo putu..
slovenci ...,trenutno ekonomski,da..

najrealnije: u postocima ko je najbolje prošao?
ovako bih se ja izrazio:

1.Slovenija (nisu pretrpili nikakve ratne štete, da ne govorim o žrtvama, te su izvukli iz Juge mnogo koristi), dakle 50%
2. Crna Gora (dobili nezavisnost bez rata i ratnih stradanja), dakle 20%
3. Hrvatska (e pa ima nešto istine u onome što kažeš) dakle 15%
4. Makedonija (isto bez rata došli do nezavisnosti, al su dosta izolirani bili to ih spašava na ovoj anketi) dakle 7%
5.i6. Srbija i Kosovo (bez komentara) 5% i 3%
7. BiH najgore prošla!! definitivno zemlja j e podjeljena, ljudi su tamo najviše patili najstrašniji zločini baš gadno je bilo 0%


ovo što sam sad napisao stvarno je mislim najobjektivnije

glaso sam na anketei za slovence
 
ceca_alexa:
najrealnije: u postocima ko je najbolje prošao?
ovako bih se ja izrazio:

1.Slovenija (nisu pretrpili nikakve ratne štete, da ne govorim o žrtvama, te su izvukli iz Juge mnogo koristi), dakle 50%
2. Crna Gora (dobili nezavisnost bez rata i ratnih stradanja), dakle 20%
3. Hrvatska (e pa ima nešto istine u onome što kažeš) dakle 15%
4. Makedonija (isto bez rata došli do nezavisnosti, al su dosta izolirani bili to ih spašava na ovoj anketi) dakle 7%
5.i6. Srbija i Kosovo (bez komentara) 5% i 3%
7. BiH najgore prošla!! definitivno zemlja j e podjeljena, ljudi su tamo najviše patili najstrašniji zločini baš gadno je bilo 0%


ovo što sam sad napisao stvarno je mislim najobjektivnije

glaso sam na anketei za slovence

kio srbendo!!! :lol:
ne racunam ''drzave''...koje su manje od bg opstine vozdovac
makedonci i bosanci su najgore prosli...bosanci znamo zasto,ali makedoncima tek predstoji ...siptari su jedan fin narod,a ima ih 40 % :shock:
a hrvati su u zadnjih 50 god uzeli celu obalu,a i ostavili one 'ercegovce u bosni..jednim udarcem 2 muve....to ce se pamtiti,i deca ce uciti u skoli o takvoj drzavi
ne postoji zemlja u evropi koja se toliko prosirila ....valjda mozete da nam zahvalite,....nekad :wink:
a za slovence...videcemo jos sta ce biti
ja i dalje verujem da cemo mi biti stari faktor u ovom delu evrope..ipak smo mi najvece trziste,a i ameri se mnogo interesuju za nas...iznenada :wink:
 
south:
kio srbendo!!! :lol:
ne racunam ''drzave''...koje su manje od bg opstine vozdovac
makedonci i bosanci su najgore prosli...bosanci znamo zasto,ali makedoncima tek predstoji ...siptari su jedan fin narod,a ima ih 40 % :shock:
a hrvati su u zadnjih 50 god uzeli celu obalu,a i ostavili one 'ercegovce u bosni..jednim udarcem 2 muve....to ce se pamtiti,i deca ce uciti u skoli o takvoj drzavi
ne postoji zemlja u evropi koja se toliko prosirila ....valjda mozete da nam zahvalite,....nekad :wink:
a za slovence...videcemo jos sta ce biti
ja i dalje verujem da cemo mi biti stari faktor u ovom delu evrope..ipak smo mi najvece trziste,a i ameri se mnogo interesuju za nas...iznenada :wink:

znam i ja biti objektivan vidiš? :-)
 
ceca_alexa:
uf nećemo sad u detalje
jer bi onda trebalo i napisati:
Sanđak i muslimani
Vojvodina i vojvođani
Istra i istrani
Hercegovina i hercegovci
Dalmacija i dalmatinci
Niški okrug i nišlije
Ada ciganlija i romi :lol: itd itd

bla bla :lol: :lol:
Dobro sad ovo poredjenje je smesno. Jug srbije je sastani deo srbije i nikome ne pada nista takvo. Ada ciganlija je :roll: ada (recno ostrvo) Beograda koje nema skoro nikakve veze sa ciganima.

Inace Srbija i nije toliko propatila od samog i raspada. Da je tada dosla neke druga vlast sa albanjosima bi bilo daleko drugacije, kao i sa medjunarodnom zajednicom. Ali Slobica je po obicaju bio malo nekooperativan i tvrdoglav, tako da nas je bombardovanje unistilo. Naravno i sankcije. Da je izabran DEPOS ili SPO '95. (ne znam sta je tada tacno bilo) stvari bi bile daleko drugacije.
 
_guru_:
Dobro sad ovo poredjenje je smesno. Jug srbije je sastani deo srbije i nikome ne pada nista takvo. Ada ciganlija je :roll: ada (recno ostrvo) Beograda koje nema skoro nikakve veze sa ciganima.

Inace Srbija i nije toliko propatila od samog i raspada. Da je tada dosla neke druga vlast sa albanjosima bi bilo daleko drugacije, kao i sa medjunarodnom zajednicom. Ali Slobica je po obicaju bio malo nekooperativan i tvrdoglav, tako da nas je bombardovanje unistilo. Naravno i sankcije. Da je izabran DEPOS ili SPO '95. (ne znam sta je tada tacno bilo) stvari bi bile daleko drugacije.

i ti si sad glasao da je Srbija najbolje prošla
divim ti se na hrabrosti s jedne strane
i na neobjektivnosti s druge
a još si tome Srbin
pa šta si ti za čovjeka :confused: :confused:
 
Sve drzave su gubitnici..
Rat nije dobila nijedna drzava..
Kratkorocno Slovenija je najbolje prosla-ali dugorocno Srbija ce najbolje proci.
Republike ce dugorocno proci kao ona 3 vola iz Ezopove Basne...
Zapad im je obecavao sve da izdaju jedan drugog-na kraju kada ih je razdvojio-Zapad ce lako
prigrabiti sva bogastva tog prostora za sebe i od lokalnog stanovnistva napraviti dosta kvalitetnu jeftinu radnu snagu..
Vec vidjeno..
 
savin:
Sve drzave su gubitnici..
Rat nije dobila nijedna drzava..
Kratkorocno Slovenija je najbolje prosla-ali dugorocno Srbija ce najbolje proci.
Republike ce dugorocno proci kao ona 3 vola iz Ezopove Basne...
Zapad im je obecavao sve da izdaju jedan drugog-na kraju kada ih je razdvojio-Zapad ce lako
prigrabiti sva bogastva tog prostora za sebe i od lokalnog stanovnistva napraviti dosta kvalitetnu jeftinu radnu snagu..
Vec vidjeno..
u red sa Hrvatskom
 

Back
Top