Sinhronizacija slike i tona

nbns

Početnik
Poruka
27
Pozdrav svima.

Problem je sledeci.

Imam jedan divx u kome slika ide nesto pre zvuka.

Znaci nije nista ubrzano ili usporeno nego jednostavno deluje da ton krece nesto kasnije...

Da li postoji neki program koji to moze da uskladi.

Hvala
 
nbns:
Apsolutno nije problem u kompu a kamo li u kodexima.
Ne bih se smeo kladiti da nije problem u kodecima , jer i ja sam imao slučaj da mi slika i ton nisu usklađeni kod pojedinih filmova dok su ostale šljakale kao lude , a kada sam uzeo druge kodeke tj. prvo deinstalirao sve , pa zatim sve opet instalirao i na kraju je lepo radilo . Inače u 90% plejera postoji opcija ubrzanja ili usporavanja tona. tako da ovakve izjave, isključive, da sam na tvom mestu nikada ih ne bi davao.
 
Prvo kada pustis film dali slika odmah na pocetku zakoci malo ili ne.
Jedino resenje je virtual dub.Imao sam i ja takav problem i resio pomocu virtual dub.I to sa verzijom 1.5.10.0.
Verovali ili ne samo sa tom verzijom imao sam i noviju ali nisam mogo da ispravim.
Instaliraj taj virtual dub i preradi 100% uspevas.
A ako ti taj film sluzi samo za gledanje a ne za neku drugu obradu (divx to dvd divx to xvid ...)resenje je jednostavnije instaliraj AC3 filter i opcija system pa audio/video syn cekiraj a mozes i rucno podesiti inemas problema.
 
Upravo 'renderujem' sa virtual dub-om i deluje da ce da radi onako kako treba.
Cini mi se da da pocno normalno a da se kasnije izgubi.
VD je prepoznao razliku u rate-u izmedju slike i tona.

Skinucu i ac3 cisto da vidim i to kako radi.

Javim rezultate

--- izmena ---

@cvetko_a

slucajno sam skinuo istu verziu vd-a. moguce da nesto zesce nisam dobro podesio jer sada se desava sledece. dosao je sa renderovanje do nekih recimo 15-20% a zauzeo je cak 16 gb na hdd-u jer se tada ukljucilo low space.

sto se tice ac3 filtera, kada namestim da na jednom delu filma zvuk (reci) prate usta to ne vazi za ceo film vec jednostavno onda opet na raju se ne poklapa.

izgleda da cu morati sa vb-om samo da vidim sto toliko zauzima prostora
 
To ti se desilo zato sto renderuje u .avi (uncompresed). Trebao si da ides preko nekog codec-a i da ga odmah kompresujes u divx, a mozda ima i opcija da ostane kakav je i bio pre rendera nisam koristio VD pa nisam bas siguran.
 
@dvr_liberty

prva recenica je ok , ali druga je za jednu drugu temu ;) mala greska :)

@Deky75

bas tako, podesen je po default-u da bude uncompresed, ostavicu ga da odradi sa divx codekom pa javim rezultate :)

p.s. hvala

--- izmena ---

vd ga je odradio kako treba
 
Pa tose desilo (da nemas dovoljnog mesta na disku) jer nisi odabrao codec vec je bilo na uncompresed.Kada ucitas video fail uz pomoc virtual duba pa onda ides na opciju gde pise video pa na opciju compression i tu izaberse compresiju koju ces da radis ili codec.
I to je to.
Deky75 ti je napisao gore.
 

Back
Top