Drustvo za zastitu muskaraca

dex80

Početnik
Poruka
46
Kao sto vec svi znamo da postoje organizacije za zastitu zena kao " slabijeg " pola.
Ja se cesto pitam da li treba formirati drustvo za zastitu muskaraca kao kontra polugu radi uspostavljanja ravnopravnosti polova.
U kojim situacijama zene najcesce ugrozavaju muskarce?
 
sad to je neka chudna simbioza...obostrano mazohistichka reklo bi se...zhene treniraju da budu paraziti...a opet mushkarcima odgovara da budu domatjini...ok vishe nije na snazi onaj klasichan patrijarhalni trip koji je ranije vazhio...mi josh vuchemo repove usred prevelike izolacije...ta neka pricha npr zhena koja je razvedena i zhivi sama i vidja se s mushkarcima to se u nekim sredinama osudjuje...ili recimo chovek koji nije glasniji od zhene i ne donosi odluke i sve...razvodi su pre 50god bili retkost...ne kazhem da tako treba samo mislim o svemu tome...mozhda sam i pisao...slabo pamtim ako jesam ne zamerite...a recimo sada razvod je sasvim normalan...ne ide nam - razvedimo se...i ja sam mishljenja da je to bolja opcija nego zhivot uz nekoga uz koga ti jednostavno nije fino...npr na zapadu verujem da je procenat razvoda daleko vetji nego ovde...vremenom verujem da tje biti tako i kod nas...e sad mene je neko uchio da je kamen temeljac zdravog drushtva zdrava porodica...ne znam dal je to samo komunistichki trip il je neka univerzalna misao...tek to meni u neq ruq ima smisla...verujem i da je razvod progresivan i mlade generacije to dozhivljavaju kao normalnu stvar...mada shta je zdrava porodica?...i kakvog je sistema temelj?...da li to olako shvatanje braka i porodice dovodi toga da se svi yebemo sa kim stignemo?...meni npr nije stalo da sutra ako sam u braq treba da se venchavam i da potpisujem...mogu al mi nije stalo do toga...i sve vishe ljudi to tako dozhivljava...dal tje na kraju biti da vishe nema sklapanja brakova da danas si ovde sutra ne morash biti...deca u neka giga zabavishta giga shkole...a tebi samo sa rachuna skidaju kintu da ih drugi vaspitavaju...to ti je na zapadu...dok je malo imash bebi sitere svuda i vrtitje i one day care il kako god...kad je u shkoli ima chasove po ceo dan dodje qtji sedne za komp il tv il shta god...srednja ode u neki internat vetj sa 20 2000km od roditelja vetj naveliko zaradjuje za sebe...mislim shta deca?...kao vaspitavanje ovo ono...ma mislim to ljudi rade po njigama il idu kod nekih savetnika nekih psihologa...daju im lekove shta ima veze...mislim kod nas ako imash decu u vetjini sluchajeva nemash social life...il ga imash al prilichno ogranicheno...imash masovno sluchajeve da zhive u qtji pored matorih ko pre 100god...il sluchajeve da zhive s matorima do 30 il da zhive dok tu dok matori umru il tako to...mislim nije frka imati 3je dece iz 4braka kad ti treba brdo kesha i deca se sama vaspitavaju il to drugi chine...dal tje za neko vreme to biti masovno...ko ono u kini shto je bilo...imash barake u kojima zhivi 10 000 dece i tu im je i shkola i sve...idu qtji al ono vikendom...i sve ih tu vaspitava partija...e sad netje biti partija vetj "raising kids Co."...opet to je iz neka nauchna fantastika...al chudan je taj trip sa porodicom i kakvu ulogu ona ima...shto opet nema veze s tvojom temom al onaj moj se zheni a ja nemam pametnija posla...
 
dex80:
Kao sto vec svi znamo da postoje organizacije za zastitu zena kao " slabijeg " pola.
Ja se cesto pitam da li treba formirati drustvo za zastitu muskaraca kao kontra polugu radi uspostavljanja ravnopravnosti polova.
U kojim situacijama zene najcesce ugrozavaju muskarce?

kao sad ih ima tako mnogo da ima onih chestih i onih manje chestih...imam problema da nadjem primer u kome zhene ugrozhavaju mushkarce...mozhda frizeri...al opet nisi ti neshto pogreshio ako se odluchish...chak te i u shkoli gledaju ko vodu na dlanu...valjda je to zhenska stvar po defaultu...mislim da se ugrozhavanje mushkaraca mozhe objasniti nekim mentalnim zayebancijama koje zhene chine...neke manipulacije koje verujem i podsvesno chine...al to je ipak chisto nagadjanje i netjemo se time baviti...ono shto nas zanima je cvrst primer na kome tje nasha organizacija pochivati...tj dex80tova...mozhda da namamimo nikija verujem da on ima primer...niki je umetnik s zhenama...naivac al priznat...e ne znam tema ti je chista fora...mislim da je zachatujemo i to je to...verujem da nema neq budutjnost...no vreme tje retji koliko ja zaista vidim...ja sam za neq filozofiju al su na filozofiji suvoparni...tj sve je filozofija nekih dubokih tema...zhivot smisao neshto teshko...znash nema ono filozofija qpovine hrane il tako enshto...moja nastavnica filozofije pominjana kao privlachna ima aids...nisam imao pojma da se moj bliski drugar zna i druzhi sa njom tj sa njenim bratom s kim je bliska...kazhe da je super lik da je zanimljiva i pametna i mosh je po ceo dan slushati...i laaaadno ima aids...koja beda...bila s likom on naravno nije znao i to je to...a bre toliko ovih maloumnih stoka shto se kreshu ispred diskoteka i nishta...pu je...shto bi rekli pametni "dotji tje dan kad tju prestati da brinem zashto bolnice su pune finog sveeetaaaa"...elem o temi...bezhe mi misli...hhhm u kojim situacijama najcheshtje ugrozhavaju mushkarce...a jel se rachuna majke?...ugroze tipa edip ovo ono...imaju popust po diskotekama!!! docheci su u nekim kafanama jeftiniji za zhene...al smo opet mi krivi shto smo u fazonu "e ajmo tamo tamo tje biti puno riba"...hhhhm zaista ne znam...mislim da je pametno upitati zhene shta o tome misle...postavish temu u chime ugrozhavate mushkarce...siguran sam da bi ti objasnile...al opet nov vashe teme su kratkog daha...kad steknesh ugled na forumu onda ljudi postuju na tvoju temu ne zbog teme vetj zbog tebe...ma zhene tiho vladaju nama...nemamo mi pojma koje smo ovce...kod mene je jedan drugar u osnovnoj udario jednu iz odeljenja...bash je pripalio tipa pesnicom po sred nosa il obraza il tako neshto...uglavnom sve devojchice odma kod razredne...josh pazi vishe smo se mi mushkarci druzhili one su bile podeljene po grupama...al sve jednoglasno kod razredne...da je uradio nekog od nas...chabar...ovako pljas ukor ludilo haos...to ti je ta neka zhenska solidarnost na delu...nisu ni one mutave da ti kazhem...chak i ove svetlucave prostaqshe imaju tu neq zhicu...al da nas ugrozhavaju to ne mogu da smislim...evo trudim se al ne ide...
 
Sad bih ja ovde mogao svashta neshto napisati al vec je proshlo pola tri i ako sad ne ugasim komp - osvanutju. Da stvar bude josh gora, danas sam vec imao blizak, no potpuno neerotski, susret sa expoziturom panfeministichkog pokreta chez Krstarica.
Zato cu samo pretjutno dati saglasnost KLL-u u njegovoj nameri da seksualno opshti sa nekim mushkarcima.

I oproshtjavajte na konfuznosti, naime, prochitao sam oba antunova posta. Ako mislite da je lako, nemojte misliti.
 
Pa evo, čitajte oglase... Svi poslovi koji ne traže kvalifikacije, iako bi trebali ali danas ne traže, (čistačice, konobarice, sekretarice, kafe-kuvarice, prodavačice, hot-dog tripovi, radnice u pekarama, kineske ranjde, butici, dadilje, radnice u štamparijama i fotokopirnicama, knjižare, diskoteke, naravno - egzotične igračice :mrgreen: ..........) po poravilu potražuju devojku do 30, po mogućstvu skladne visine i težine i lepog lica :mrgreen:
Ajd' sad što su ove starije ugrožene, nego - šta da rade svi ti "nekvalifikovani" mladići? Ono, tipa - ekonomska, gimnazija, blabla...? A ovo stvarno pišem, ne može mlad muškarac naći sezonski posao. Recimo.
 
e chuj mushkarac mozhe vishe da radi nije nego.... to je isto kao i ona ideja da su zhene sa velikim dupetom lenje....
zhene manipulishu.... ma....
ja sam za to da se zashtitite... zashtitite se na sve mogucje nachine.... al opet cje sklonishta za zhene biti puna....
ja nikad nisam chula za sluchaj gde je zhena zapravo zaista silovala ili napala ili maltretirala mushkarca.... ne kazhem da se nikad nije desilo.... al ja nisam chula... i recimo koji je to procenat? 1 u 100...? a koliko je zhena svakodnevno maltretirano od strane mushkaraca? podatak koji sam nashla jeste da je 1 na svakih 6 zhena zhrtva silovanja.... u americi.. znachi ono shto je ovde prijavljeno.... a ko zna koliko ih se zaista deshva za koja se ne zna... takodje.... posebno u slabije razvijenim zemljama.. zhene se stide da kazhu.... neverovatan fenomen.... one se uvek stide.. oni nikad.... no da ne lutam....
za zlostavljanje dece isto odgovaramo, za ubistvo isto odgovaramo.....
tun je na drugoj temi izjavio da je sramota biti psihichki slabiji od zhene sad bi da se brani i pricha o manipulaciji... mis'.....
fizichki jesmo slabije i to je tako.... ne vidim kakve to veze ima sa ljudskim pravima? sa pravom na posao recimo... ok slazhem se da je diskriminacija davati devojci manju kiriju... ali opet postoji i ona druga strana gde zhena dobija manju platu za isti posao....
za to sam da se sve izjednachi.... i troshkovi i primanja....
shto se manipulacije tiche... naprosto me bode kad chujem tako neshto... chuj nama je urodjeno? a kako vama nije urodjeno? stvar je odnosa.... razlika je u tome shto se mi generano vishe bavimo odnosom... dajem ruq da bi patak (on je odlichan primer) mnogo lakshe manipulisao curom nego ona njim..... nije stvar manipulacije vecj poznavanja i uchenja o datoj teritoriji... vi ste jednostavno lenji....
e ladno sam dobila tarot karte za bozhicj... :shock:
 
Svi vole da kazu kako su zene "lepshi pol" a opshte je poznato i to da lepi ljudi bolje prolaze u zhivotu, tj lakshe. I dok lepa neobrazovana devojka sedi napirlitana u nekom butiku, neobrazovan mushkarac chisti otpatke na ulici, na minus 10...
 
Problem nashe "ugrozenosti" je dobro ubo Antun...nismo solidarni,sami smo krivi.Zenqe su bolje medjusobno povezane a kod nas je "svaqa qita za sebe".
Zato smo mi u danashnjenm drushtvu heterogeniji pol i u borbi polova time slabji.
Ali za to nisu krive zene nego mi sami.
 
intra:
Tuzni_patak:
Dodaj predrasudu oko stanarine.....
citiram:
"ako je muškarac onda 120 , a ako je žena 100e"
zato što muškarac lakše nadje dobro plaćen posao i može više da radi....
Nije to zato, već gazda misli da će tako lakše da je kresne...
Ma spustio joj kiriju za 20e samo da ostavi odškrinuta vrata dok se tušira. :shock:

(Možda nekom ovo zvuči neverovatno, ali je dejka pored izjave da na stanu ima "touch o`clock" bravu (one touch lock :lol: ), mojoj drugarici rekao baš ovo gore pomenuto).

Eh da, "...ima raznih krava..." :roll: A možda se i vama muškima posreći kod neke baqtanerke... :roll:

2i23dkx.jpg
 

Back
Top