Destrukcionizam
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 47

Tema: Destrukcionizam

Zainteresovan član Orvel (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Destrukcionizam

Ni jedan politicki, drustveni, omladinski ili bilo koji drugi pokret u svetu nikad nije zagovarao unistenje judske civilizacije kao cilj. Znachi potpunu destrukciju ljudske civilizacije i kulturnih obrazaca. Jednostavno unistenje - kao primarni cilj. Danas imamo teroriste koji takodje rade samo na izmeni postojeceg sistema, a ne i na njegovom potpunom destruriranju.Komunisti, socijaldemokrati, anarhisti takodje. Mnogi su uvideli da su moral i materijalni odnosi u raskoraku. Nekad zamisljam chovecanstvo kao dete koje se igra sa opasnim i naprednim tehnicki-tehnoloskim igrackama. Kako kazu filozofi - mozda je svet propao samo mi to nismo primetili. I nemojte mi pisati kao je ovo nehumana ideja jer ne znam koja je humanija.
    "Ako hoces sliku o buducnosti,zamisli jednu cizmu kako gazi ljudsko lice-zauvek" George Orwell

Iskusan Silent Bob (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano Re: Destrukcionizam

Ideja nije humana momce, nemoj imati zablude. Ali posto ni ja nisam humanista slazem se da bi mi, ljudi, trebali nestati.
    Poslednji put ažurirao/la Silent Bob : 25.12.2006. u 14:15

Veoma poznat ristob (avatar)
    Učlanjen
    15.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1291

Citat Original postavio Orvel
    Ni jedan politicki, drustveni, omladinski ili bilo koji drugi pokret u svetu nikad nije zagovarao unistenje judske civilizacije kao cilj. Znachi potpunu destrukciju ljudske civilizacije i kulturnih obrazaca. Jednostavno unistenje - kao primarni cilj. Danas imamo teroriste koji takodje rade samo na izmeni postojeceg sistema, a ne i na njegovom potpunom destruriranju.Komunisti, socijaldemokrati, anarhisti takodje. Mnogi su uvideli da su moral i materijalni odnosi u raskoraku. Nekad zamisljam chovecanstvo kao dete koje se igra sa opasnim i naprednim tehnicki-tehnoloskim igrackama. Kako kazu filozofi - mozda je svet propao samo mi to nismo primetili. I nemojte mi pisati kao je ovo nehumana ideja jer ne znam koja je humanija.
    Na primer: komp-bio-genetski robot je veoma opasna igračka.

Učlanjen
    15.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1291

Citat Original postavio Silent Bob
    Ideja nije humana momce, nemoj imati zablude. Ali posto ni ja nisam humanista slazem se da bi mi, ljudi, trebali nestati.
    Tako govore nihilisti. Zar je čitava vasiona besmislena? Ako se čovjek, umjesto ništavilu, okere svojoj duši, shvatiće kolika neslućena bogatstva tamo ima i koliko je besmisao, unaprijed, priznavanje poraza i nemoći.

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Meni je tema interesantna kao moguć način posmatranja stvari....

Ako krenemo od frojda i njegove crne i bele crte ličnosti....Belu ličnost je posmatrao marks i razvio teoriju razvoja društvenih odnosa u skladu sa proizvodnim sredstvima. Ne znam da li je neko posmatrao crnu crtu ličnosti....
    Ako nije eto prostora za destruktivizam....i mislim da ima razloga i opravdanja za utrošeno vreme i novac na takvo istraživanje i razvoj....

Znači hegelovski sistematizovan istorijat zadovoljenja i generisanja crne crte ljudske ličnosti....

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Početnik
    Učlanjen
    26.12.2006.
    Reputaciona moć
    0

Destrukcionizam hhhmmm..... Znam ljude koji kazu da su za totalno unishtenje ljudske rase ali isto tako znam do su to samo proazne priche i da niko u dubini svoje dushe to ne zeli. Chak i ako ima takvih mishljenja ona su proizashla iz neznanja ili iz mentalne bolesti. Chovek kao takav tezi sreci i savrshenstvu a ko vidi srecu u nepostojanju mora da dooobro razmsli josh jednom.

Poznat AntunTun (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    181

Citat Original postavio Orvel
    nadam se da znash eng...

Cuz I'm praying for rain
    And I'm praying for tidal waves
    I wanna see the ground give way.
    I wanna watch it all go down.
    Mom please flush it all away.
    I wanna watch it go right in and down.
    I wanna watch it go right in.
    Watch you flush it all away.

zapravo nije destruktizam al kao eto ti ga primer od mene...ovako nikakvog...
    Voistinu.

Veoma poznat livija (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2006.
    When deep space exploration ramps up, it will be corporations that name everything. The IBM Stellar
    Reputaciona moć
    166

[font=Comic Sans MS]ma treba pobiti govna i gotova stvar.... shto kazo radovan..... :-D [/font]
    [font=Comic Sans MS]ovaj... a niko nije primetio da smo mi odavno u velikom raskoraq samounishtenja?[/font]
    [font=Comic Sans MS]samo nam kasne konjanici.....[/font]

Buduća legenda Lexa (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

Pa nije u ljudskoj prirodi da se unište, niko nam nije ugradio taj mehanizam.
    Da li je to dobro ili loše, disqtabilno je...
    Mada mislim da bi jedna dobra sekta to korigovala.
    Janidebi

Učlanjen
    05.02.2006.
    When deep space exploration ramps up, it will be corporations that name everything. The IBM Stellar
    Reputaciona moć
    166

[font=Comic Sans MS]jest.. neka vecja sila je pokrenula sve ratove i kojeshta.... [/font]
    [font=Comic Sans MS]dok ima ljudi bicje i besmislenog krvoprolicja.....[/font]
    [font=Comic Sans MS]bicje ratova dok ne ostane jedna nacija il vera il vecj jedna grupa ljudi... i onda cje se ti svadjati dok se ne poubijaju medjusobno.... i tako dok nas ne ostane 2 onda cje se i to dvoje pokrviti i onaj shto prezhivi cje se na kraju svadjati sam sa sobom.... takvi smo..... chista matematika.... crvicj nikada nije ni postojao[/font]

Učlanjen
    15.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1291

Citat Original postavio livija
    [font=Comic Sans MS]ma treba pobiti govna i gotova stvar.... shto kazo radovan..... :-D [/font]
    [font=Comic Sans MS]ovaj... a niko nije primetio da smo mi odavno u velikom raskoraq samounishtenja?[/font]
    [font=Comic Sans MS]samo nam kasne konjanici.....[/font]
    Molim te, kaži mi, koji Radovan i gdje je sada? Please.

Učlanjen
    05.02.2006.
    Reputaciona moć
    166

[font=Comic Sans MS]mislim da je novo groblje al nemoj me drzhati za rech.... raspitacju se....[/font]

Učlanjen
    09.03.2005.
    Reputaciona moć
    50

Da li bi pokret koji bi ponudio unistenje civilizacije u sebi nosio spasonosno seme?Dijalektika. Ljudi su kao bubasvabe, ne mozes ih unistiti. Snalazljivi su pojedinacno i izbegli bi bilo kakva pokusaj unistenja. Medjutim, ako bi takav pokret uspeo u svojoj nameri(tj. unistenju VECINE ljudske civilizacije, kao i njenih tekovina) - - da li bi to bio momenat otreznjenja za preostale pojednike. Da li bi se digao fenix iz pepela? Da li bi nastala nova humanija civilizacija? Poucena iskustvima prosle, cije bi je rusevine opominjale. Da li 10000000000 smrti mogu opravdati stvaranje humanog poredka?
    "Ako hoces sliku o buducnosti,zamisli jednu cizmu kako gazi ljudsko lice-zauvek" George Orwell

Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Ako potraje.....10000000000000 zivota.....

Učlanjen
    15.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1291

Citat Original postavio livija
    [font=Comic Sans MS]mislim da je novo groblje al nemoj me drzhati za rech.... raspitacju se....[/font]
    Nikada nekome ne bih sa cinizmom saopštio takvu vest. Može li na pp više podataka o dotičnom?

Zainteresovan član Money_makes_the_world_go_ (avatar)
    Učlanjen
    11.11.2006.
    Reputaciona moć
    43

Radikalne feministkinje se zalažu za uništenje postojećih institucija kulture jer odražavaju patrijahat i rodne nejednakosti, čime dolazimo do stava da uništiti postojeći društveni poredak i izgraditi novi gde postoji rodna jednakost.

Iskusan S_K_V_O (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

Citat Original postavio ristob
    Nikada nekome ne bih sa cinizmom saopštio takvu vest. Može li na pp više podataka o dotičnom?
    kakva vest covece...radovan III tj. pok. zoran radmilovic...to je opste poznata cinjenica...

Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Možda je čovek stvarno zaslužio destruktivnu narav.
    Slušam pesmu Tammy Wynette - Stand By Your Man.mp3 i sada kad je toliko moguće da se zadovolje sve biološke potrebe čovek sve više nema sreću u ljubavi, jer ne želi jednostavno , to mu je previše prosto, a složenije je verovatno i vrednije (ne gledajući koliko sam vredi).

I tako favorizuje laž prevaru , sve u sopstvenoj želji da dosegne mogućnosti veće od realno mogućih uz sugestiju okoline da može više , može bolje , a što je samo floskula za jevtiniju , prostiju i eksploatisaniju radnu snagu........

Učlanjen
    09.03.2005.
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio Money_makes_the_world_go_
    Radikalne feministkinje se zalažu za uništenje postojećih institucija kulture jer odražavaju patrijahat i rodne nejednakosti, čime dolazimo do stava da uništiti postojeći društveni poredak i izgraditi novi gde postoji rodna jednakost.
    Feministkinje se zalazu za unistenje institucija, ali ne i civilizacije. One jesu revolucionarne, ali svojevremeno su i komunisti bili, pa francuska burzoazija,itd. Ima primera ljudi i pokreta koji su korenito hteli da izmene drustvo. Ali ja govorim o fizickom unistenju.

Učlanjen
    11.11.2006.
    Reputaciona moć
    43

A, o fizičkom, pa eto ti Hitler, zar ne?

Učlanjen
    11.11.2006.
    Reputaciona moć
    43

I civilizacija je tehnički deo kulture!Delimično one se bore i za uništenje kulture, jer institucija na neki nači i predstavlja kulturu!

Učlanjen
    09.03.2005.
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio Money_makes_the_world_go_
    A, o fizičkom, pa eto ti Hitler, zar ne?
    Hitler nije hteo da unisri svet, on je hteo da vlada njim.

Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Tačno , vrlo tačno....čak toliko ni da vlada koliko da ga oblikuje....

Učlanjen
    11.11.2006.
    Reputaciona moć
    43

Ma jeste hteo da uništi,već je počeo da svara novu rasu!Malo se vodio Ničeom, iscepkanim, mislim ono što mu je išlo u prilog!
    Ako ti misliš da je neko hteo da uništi svet totalno niko nije to učinio, barem ne još.

Učlanjen
    05.02.2006.
    Reputaciona moć
    166

Citat Original postavio ristob
    [font=Comic Sans MS]
    mozhda bolje ne... .ne znam da li bi ti to uradio.... [/font]

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •