Belgijski ovčar - Malinoa

...............................

- - - - - - - - - -

Jakooooo ti je lep Leks,videces ceo svet ce stati i sve vise ce se sve vrteti oko njega.Ja malo kasnim sa odgovorm,nisam ulazila na forum,ti si verovatno vec usao u stos sto se tice ishrane ,a eto da ti napisem samo da bar do 18 meseci moras da ga hranis sto kvalitetnije .Jeste skupo,a veruj mi videces rezultate,kao prvo dlaka ce mu biti lepa i sjajna.Ja dsam jako zadovoljna Brit granulama i pored toga joj kuvam sargarepu,pirinadz,makarone ,a dajem joj svaki dan i girice kao i jaja kuvana ili zivo zumance..

Lex sada ima 6 m hranim ga 3 puta granule su royal canin maxi junior, jesu skupe, ali na njih najbolje odgovara
trudim se da mu kuvam bar jedan obrok dnevno i to je uvek pririnac, sargarepa, jaje (zumance i prepecena i isitnjena ljuska)
i jedan dan belo pilece, drugi bubci,srca i belo meso, treci junetina (meso, jetra, jezik), ponekad mu granule natapam jogurtom
itd uglavnom merim ga svakih 15 dana i za sada lepo napreduje sa 6 meseci ima 24 kg i visinu 61 mislim da je to
zadovoljavajuce, uglavnom je uvek u pokretu za lopticom trci neumorno, a kada mu ne dam lopticu sam donosi neku granu
kanap, drvo, i gura mi u ruke da mu bacam. Sve u svemu dosta sam citao i slusao o njima ali tek kada sam ga uzeo shvatio
sam sta znaci kada kazu da malinoa nije za svakoga, ja sam prezadovoljan sa njim, ali nisam sa sobom jer sam u pocetku
malo bio nestrpljiv pa sam zeleo da sve odjednom nauci, ali sam onda malo shvatio neke stvari pa sam usporio i sada sam
svaki svoj slobodan trenutak posvetio njemu. Kako Rita, vi ste vec veliki pozdrav
 
Poslednja izmena:
Rita je vec 18 meseci i super je.Bas ga hranis super ,sve kako treba.Rita jede dva puta i tako isto kao sto i ti dajes,ima 25 kg i to je za zenke gornja granica.I pored svega toga ona nekad deluje mrsavo,a znam da Malinoa tako treba da izgleda ,Opet ljudi nemaju pojima i stalno govore da je mrsava.Ja kad bih joj povecala hranu ona niti bi to uspela da pojede,a nije ni za njen zeludac dobro.Ja njoj po obroku dam oko 700g hrane i to pola granule Brit pola kuvano ,plus girice i jaje.Jednostavno oni sve sto pojedu potrose i to je to.Sto se Rite tice ,moj promasaj je sto je nisam naucila na druge pse i sad kidise na pse i na macke.Koliko toliko je dobra u setnji,ne vuce ni blizu kao na pocetku.Stalno je setam sa korpom.Mislim da je nepoverljiva prema nepoznatima .Na izlozbi je krenula da skoci na sudiju sto se ne tolerise i mnogi bi je diskvalifikovali,a sudija je rekao da je jako lepa i da joj mora dati peticu zbog uzgoja,a zbog nedovoljne socijalizacije ne moze da dobije neku tituluJa sam nju jako puno toga naucila,a puno sam je i razmazila.Ona je nekako centar moga sveta,a i ja njenog,Takva maznost i privrzenost je neverovatna.Ona bukvalno kad dodjem sa posla cvili od srece kad me vidi.Jeste da mi je zao sto je nisam naucila mozda jos malo nesto vise jer oni su puni potencijala.Meni je bitno da je ona srecna,a setnja,loptica,hrana i najvise mazenje i igranje sa nama njoj pricinjavaju ogromnu srecu.Nikada nece biti kao policijski pas,a ja se oko toga ne tangiram.Ima ogromno dvoriste u kome je ona carica,nema boksova i sl.a cesto je i samnom unutra.Oni jesu temperamentni i kao na struju,a meni se to jako,jako dopada.Uvek bih imala Malinou i nista drugo.

- - - - - - - - - -

A gde je Legalos 76 sa Astrom?????Kako je ona?
 
Ne znam zasto nema nikoga ali meni je potreban savet pa cu ga zatraziti,
Moj malino ima 7 i po meseci i do sedmog je bio dobar, disciplinovan i nije pravio haos
ali onda sam ga cipovao i primio je vakcinu protiv besnila i od tada krecu moje "muke"
Prvo je zakacio neku prehladu, kija, kaslje, slinavi u plucima struze kao pusac, veterinar
prvo rekao da pustimo da prodje samo od sebe, a onda posto to traje vise od tri nedelje sutra
ce da ga pregleda.Od tada je poceo prvo slabije da jede a onda i da iskazuje odredjenu agresiju
koja je i pomenuti problem. Mene fantasticno slusa i prilicno se pribojava ali zenu nikako, kad sam
ja kuci sve je u redu ali kad nisam odmah pravi stetu. Lomi saksije sa cvecem, kida papuce sto i
mogu da razumem ali kada supruga proba da ga u tome spreci on na nju zarezi i do sada je onako
kao u igri dva puta stegao zubima u predelu podlaktice, ali su njoj od toga ostale masnice i ogrebotine.
Da li gubitak apetita i ta agresija mogu biti povezane sa bolescu i vakcinom ili je problem u tome sto
se previse vezao za mene pa kad ja nisam tu dokazuje dominaciju. Sta raditi da i druge ukucane
bezuslovno poslusa. Hvala
 
E,ovako ja cu pokusati da odgovorim ono sto mislim da znam.Da je samo to kasljanje i slicno ja bih ti predlozila da ga testiras kod vetreinara na larve srcanog crva.Ako nisi cuo za to,malo potrazi na intrenetu.Ja sam Ritu testirala da bih mogla da joj dajem lek kao preventivu za srcanog crva koji se zove Milprazon.To sve mozes da uradis nevezano za sve ovo sto si napisao,a nikako Milprazon bez testiranja.S obzirom da je on jako mlad pas skoro sigurno da nema srcanog crva ,jer za to treba puno vise vremena da dodje do prvih simptoma.Mozda je nesto vezano za vakcinu i taj cip,ipak svaka vakcina sadrzi malu dozu virusa protiv cega se daje.To moras kod malo iskusnijeg veterinara da vidis.Ovako da ti svako daje savet,nije pametno.Sto se tice te agresije i toga da kazes da se vezao za tebe pa pokkazuje agresiju prema zeni ,mislim da ne bi trebalo tako da bude.Moja Rita je vezana za mene kao pupcanom vrpcom,a muza takodje obozava .Sve sto ne slusa to je mislim ako si je razmazio,a na prvom mestu mislim da je jako mlad i mozda nekako sada ulazi u pubertet i u tom periodu su kao razmazeni tinejdzeri.Ja sam se uvek pitala kada ce ono grickanje da stane,dan danas imamo oziljke od tih zubia kao igle.Sve je to proslo i sada je Rita divna,toliko privrzena
toliko nas voli da to nekad deluje nestvarno.Sto se tice nepoznatih ljudi i drugih pasa,tu je agresivna,nisam je dovoljno socijalizovala i eto.A koga poznaje,tog automatski jako zavoli.Mozda je tvoj pas trenutno osetljiv od te vakcine pa plus sto je sad 7 meseci .Inace Rita je takodje jako razmazena ,puno toga sam je naucila,a opet kad je njoj cef nece da slusa.Kad ja jako viknem ona samo onako jako ponizno legne.Nikada je niko nije udarao ,po nekad samo viknemo.Sto se tice rezanja,mislim da bi rezala kad jede,a ja je pustim da na miru jede i uziva u hrani koju toliko voli.Citala sam puno o tome kako treba to iskorigovati,a ja jednostavno to nisam htela.Mozda tvog psa nesto i boli pa je nekako osetljiv i razdrazljiv,Moj ti je savet samo kod iskusnog veterinara i oni ce ti uvek dati pravi savet i pomoc.Period od 7 meseci je kao stvoren da Malinoa unisti sve sto mu se nadje pri ruci.Ma i dan danas poskida ves,ogrebe auto,pogrize granje.Oni su toliko fantasticno temperamentni da je milina gledati nekad i kako ponosno baca uvis neki peskir sa strika i sl.Nadam se samo da ti je pas zdrav,sve ostalo ce se srediti sigurno.Samo puno mazenja i da je sto vise sa vama,to njima treba kao droga
 
pozdrav svima vidim da je odziv na ovoj stranici jako mali, ali posle dugo vremena
ja da kazem da Lex sada ima dve godine i spreman je za parenje, imamo odlicne
ocene, stekao je titulu sampion mladih Srbije, polozio BH itd po malo radimo, po malo
obilazimo izlozbe, sve u svemu uzivamo i druzimo se, ko se dvoumi MALINOA je za
svaku preporuku samo dobro razmislite da li vi mozete da ga ispratite, rasa odlicna
ali gazde razne, socijalizujte ga na vreme, pruzite mu ljubav, kvalitetnu ishranu i obuku
i onda nema greske sa ovom rasom
 
pozdrav svima vidim da je odziv na ovoj stranici jako mali, ali posle dugo vremena
ja da kazem da Lex sada ima dve godine i spreman je za parenje, imamo odlicne
ocene, stekao je titulu sampion mladih Srbije, polozio BH itd po malo radimo, po malo
obilazimo izlozbe, sve u svemu uzivamo i druzimo se, ko se dvoumi MALINOA je za
svaku preporuku samo dobro razmislite da li vi mozete da ga ispratite, rasa odlicna
ali gazde razne, socijalizujte ga na vreme, pruzite mu ljubav, kvalitetnu ishranu i obuku
i onda nema greske sa ovom rasom
Pa nema tih pasa mnogo, uglavnom ih sada ima policija, nemacki je ovacrski pas otisao ili odlazi u istoriju Malino je sada glavni,
a za mene je Malino ( pojma nemam sto mu dodajete ovo slovo a na kraju, al nema veze) pas ko pas. Ne mora tu mnogo da se razmislja,
to je divna pasmina,usput i jako zdrava, a sad, ziv covek ne moze da isprati zelje svog kucnog ljubimca,nema veze da li je malino ili labrador
u pitanju.
 
Poštovani.
Dobio sam Belgijskog Ovčara Ženka.
Voleo bih malo više da mi objasnite oko dresure istog psa???

Ženka je stara godinu dana. Tačnije Predhodni Vlasnici su kupili sinu da ima psa.
Međutim deca ko deca brzo se zadovolje. Igrom slučaja sam stupio sa njima u kontakt
Posle par dana su došli i odvezli mi Noru.
Tek 7-8dana je Nora kod mene
Super se uklopila. Mazi se i igra sa mnom. Zaista je za svo oduševljenje. Predivna je. Još par dana pa treba da izađemo u prvu šetnju.
Jer su mi rekli neka je 10 dana da je ne pustam. Iz razloga dok se prilagodi.
Imali smo jedan mali peh. Tačnije imam i Belog Retrivera. Igrale su se i muzike. Ta igra je trajala oko pola sata samo je Bela jauknula i počela da cvili. Došla je do mene i vidim rana na nozi. Nažalost Nora je ćapila za nogu. I sanira sam joj tu povredu. Sad se igraju nerazdvojne su i navikli se jedna na drugu. HVALA VAM OD SRCA.
 
I ja imam ženku dobio sam je tek pre neki dan. Hvala ti za ovaj status.
Ime joj je Nora.
Pošto za koji dan treba da imamo "prvu šetnju" .
Iz razloga što su mi rekli da mora desetak dana da se navikne.
Ona se odmah uklopila. Maza je velika i sve kao što si ti napisala i ova moja je takva.
Još imam i Belu Retrivera u pa jedva su se uklopili. Čak je Nora gricnula za nogu. Haos.
Saniro sam joj povredu. I sad se ponovo druže������
Još jednom ti hvala jer puno si mi pomogla kao da su blizanci. Sve isto ponašanje.
 
Poštovani.
Dobio sam Belgijskog Ovčara Ženka.
Voleo bih malo više da mi objasnite oko dresure istog psa???

Ženka je stara godinu dana. Tačnije Predhodni Vlasnici su kupili sinu da ima psa.
Međutim deca ko deca brzo se zadovolje. Igrom slučaja sam stupio sa njima u kontakt
Posle par dana su došli i dovozili mi Noru.
Tek 7-8dana je Nora kod mene
Super se uklopila. Mazi se i igra sa mnom. Zaista je za svo oduševljenje. Predivna je. Još par dana pa treba da izađemo u prvu šetnju.
Jer su mi rekli neka je 10 dana da je ne pustam. Iz razloga dok se prilagodi.
Imali smo jedan mali peh. Tačnije imam i Belog Retrivera. Igrale su se i mazile. Ta igra je trajala oko pola sata samo je Bela jauknula i počela da cvili. Došla je do mene i vidim rana na nozi. Nažalost Nora je ćapila za nogu. I sanira sam joj tu povredu. Sad se igraju nerazdvojne su i navikli se jedna na drugu. HVALA VAM OD SRCA.
 
Poslednja izmena:
Poštovani.
Dobio sam Belgijskog Ovčara Ženka.
Voleo bih malo više da mi objasnite oko dresure istog psa???

Ženka je stara godinu dana. Tačnije Predhodni Vlasnici su kupili sinu da ima psa.
Međutim deca ko deca brzo se zadovolje. Igrom slučaja sam stupio sa njima u kontakt
Posle par dana su došli i dovozili mi Noru.
Tek 7-8dana je Nora kod mene
Super se uklopila. Mazi se i igra sa mnom. Zaista je za svo oduševljenje. Predivna je. Još par dana pa treba da izađemo u prvu šetnju.
Jer su mi rekli neka je 10 dana da je ne pustam. Iz razloga dok se prilagodi.
Imali smo jedan mali peh. Tačnije imam i Belog Retrivera. Igrale su se i mazile. Ta igra je trajala oko pola sata samo je Bela jauknula i počela da cvili. Došla je do mene i vidim rana na nozi. Nažalost Nora je ćapila za nogu. I sanira sam joj tu povredu. Sad se igraju nerazdvojne su i navikli se jedna na drugu. HVALA VAM OD SRCA.


Sa psom se na licu mesta ide u setnju, pas se prilagodjava i socijalizuje na ulici, parku, nikako u avliji.
Malino su jako pametni psi, uci je osnovnim komandama ( sedi, lezi, budi tu, da ide uz nogu na povocu i to je dovoljno)
Retriveri ( dal su beli ili zlatni) mogu i umeju da budu jako nezgodni, ali ce tvom retroiveru Nora vec objasniti kako se igra:D
Drago mi je da imas ta dva predivna psa:worth:
 
Dugo nije bilo nikoga na ovu temu,sad vidim par novih kao sto je Nora.Pitao si za dresuru,a verovatno do sada vec i sam vidis da Malino uci kako ti govoris i mislis.Ne znam kako bih ovoliko puno zavolela bilo koju drugu rasu jer Malino je kao malo dete.Moja Rita bukvalno meni na vratu spava i ne razdvaja se ni na sekund.Takvu bliskost nisam nikad dozivela.Kazu svi psi isti,a samo ko je imao vise pasa pa sad Malinou zna da to nije tako.Meni je licno veliki problem sto je nisam dovoljno socijalizovala i veoma je agresivna prema strancima.Setam je sa korpom,a nasrce po nekad na neke ljude.Nisam cvrsta ruka i eto taj temperament ,sve to skupa je dovelo do toga sto jeste.Moguce i nenormalna privrzenost prema meni.Kad mi je jednom muz masirao ruku,ona se sva uzbudila i glavom gura njegovu ruku od moje.Voli ona i da trci i da seta ,lopticu,a da ja lezim tri dana,najvise bi volela da lezi na mom vratu.Eto ukratko o belgijskim ovcarima iz mog ugla.Divni,jakoo osetljivi,cesto malo i plasljivi,brzi,odani do smrti,neverovatno vesti,a na prvom mestu mazni.
 
Pozdrav za sve!
Pre svega da se predstavim, zovem se Milivoj i zivim u Beogradu.
Molio bih ljude koji su upuceni oko ove rase pasa da mi napisu imena dobrih odgajivacnica, u zemlji i inostranstvu, koje imaju rasne pse. Voleo bih da uzem stene dobre krve linije.
Do sada nisam imao kontakt sa ovom rasom pa nisam ni upucen koje odgajivacnice imaju kod nas. Ako neko zna neku odgajivacnicu i iz inostranstva neka mi posalje.
Ako je protiv pravila da se salju imena odgajivacnica u ovoj temi (zbog reklamkranja ili bilo cega drugog) neka mi pusti poruku u sanduce.
Hvalaaa!
Pozdrav!
 
1658101096319.jpeg
 
kupio sam stene malinoe i zanimame sa koliko meseci će da podigne usi
Rase pasa koje nose uši uspravno kada odrastu, obično oko 8. meseca ih trajno podignu. Neki štenci ih podignu radnije, ali većina do tada ima faze da ih podižu na nekoliko dana, pa ih opet spuštaju.. (nekada samo jedno uvo, nekada oba :)).. - sve je to normalno i neka te ne brine..
Samo se trudite da štene ne mazite po ušima smerom koji ih priljubljuje nadole, uz glavu.. sve dok ih ne uspravi potpuno i čvrsto.

Daj nam ponekad neku sličicu tvog psa, ako želiš.. :) To možeš ovde i/ili gore u temi Moj ljubimac (foto).. radovaće nas.. :heart:
 

Back
Top