Pravo Vreme
Prikazujem rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Pravo Vreme

Obećava Mr. Del boy (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2006.
    Reputaciona moć
    0

Smile Pravo Vreme

Recimo da imam posao koji mi dobro ide, ali ga radim na crno. Posto sam vec stekao stalne klijente i neko iskustvo, razmisljam o tome da ga legalizujem, kako bih sve to prosirio. Posao je u oblasti usluga. Zanima me je li neko u slicnoj situaciji, kakva su njegova razmisljanja, i da li je u Srbiji pravo vreme za otvaranje firme, ili je mozda pametnije sacekati jos malo?

Primećen član _guru_ (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2005.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Re: Pravo Vreme

Pa zavisi koje su usluge? Ako si P.I.M.P. ili jednostavno imas javnu kucu sacekaj par godina.

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

sad sAD SAD Nikad nije pravo vreme, poenta je krenuti a ne čekati
    ♫ The computer was born to solve problems that did not exist before. – Bill Gates

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Koliko sam ja shvatio, posao je pokrenut. Pitanje je da li ga treba prebaciti u legalne tokove. Da li je ovo pravi trenutak zavisi od samoga posla i koje su prednosti, ali i mane otvaranje firme. S zakonske tačke gledišta situacija je i dalje fluidna, nikada ne znaš šta će sledeće da smisle, ali je daleko bolja nego što je bila pre dve godine, na primer.[/font]

Poznat intra (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    119

Legalizuj, imaćeš manje keša i više ćeš se nervirati, ali ćeš imati puno pravo da pljuješ po onima koji otimaju od države, pa su škole u lošem stanju, putevi očajni itd.

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Možda i ne bude manje keša, ali je zato mnogo više nerviranja zagarantovano.[/font]

Obećava Mr. Del boy (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2006.
    Reputaciona moć
    0

Prednosti otvaranja firme su sto mozes nesmetano da se reklamiras, da prosiris posao i naravno sto ce te ljudi shvatiti ozbiljnije. A najveca mana je, kako ja to gledam, u tome da li si dovoljno zakonski zasticen u slucaju da ti ne plate. Vidis, U firmi u kojoj trenutno radim, Hemofarm duguje nekih 150.000. To je za Hemofarm nistavna cifra, ali gazda se pojede ziv da im taj novac "utera".

Poznat intra (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    119

Pranje podnih obloga i prozora?

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio Mr. Del boy
    Prednosti otvaranja firme su sto mozes nesmetano da se reklamiras, da prosiris posao i naravno sto ce te ljudi shvatiti ozbiljnije. A najveca mana je, kako ja to gledam, u tome da li si dovoljno zakonski zasticen u slucaju da ti ne plate. Vidis, U firmi u kojoj trenutno radim, Hemofarm duguje nekih 150.000. To je za Hemofarm nistavna cifra, ali gazda se pojede ziv da im taj novac "utera".
    [font=Verdana]Zavisi šta podrazumevaš pod "zakononski zaštićen". Sigurno da je prednost sve što si naveo, ali s druge strane morađ da vodiš računa da postojanje firme košta i da ti troškovi treba da se redovno plaćaju, baš kao što svako od nas mora da jede na primer.[/font]

Zainteresovan član AŠKI (avatar)
    Učlanjen
    27.12.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Davanja nisu toliko velika kao što misliš.Uzmi dobru knjigovodstvenu agenciju plati im da ti vode knjige i nećeš se uopšte nervirati.Sve što ti dođe na naplatu samo odneseš knjigovođi.Na taj način smanjuješ mnogostruko davanja jer on zna šta treba da se plati i koliko.I ima argumente kada ide na šalter da se raspravlja a tebe samo otkače.Kada posao dođe do određene tačke u razvoju (a mislim da si ti na toj tački)mora da se razvija dalje ili propada.Uguše ga oni koji su otišli dalje.Sve one prednosti legalnog posla koje si naveo stoje.Zaboravio si samo stalni stres zbog raznih inspekcija koji imaš zato što nisi prijavljen.Nemogućnost adekvatnog reklamiranja je značajniji problem nego što misliš.Da ne spominjem da nemaš zdavstveno i socijalno osiguranje.Osim svega toga mislim da su prošla vremena sive ekonomije i haosa.Sa legalizovanim poslom imaš prednosti ozbiljnog poslovnog partnera i klijenti se tako i postavljalju prema tebi.To se direktno odražava na poslovanje.Ako muvaš budi spreman da ćeš biti muvan .

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

. ....a jednoga dana biće povoljnih kredita i za preduzetnike. Ako nisi registrovan, jabba.
    ♫ The computer was born to solve problems that did not exist before. – Bill Gates

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Od kredita nema neke velike pomoći danas a ni u skorije vreme, tako da to sigurno nije presudan razlog da li registrovati preduzeće ili ne.[/font]

Učlanjen
    27.12.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Ja sam dobila bespovratni kredit od 1800 EU(u din )koji sam odlicno upotrebila,a i još neki moji prijatelji su ga dobili.Svi imate takve mogućnosti da pokrenete vlastiti posao.

Poznat intra (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    119

@tapetarduda
    zakup kancelarije cca - 200e
    oprema, telefonija, ovo ono
    knjigovođa 200e
    porez, ovo ono.....x12mjeseci x10godina = dobra stančuga

Početnik sibinjanin j (avatar)
    Učlanjen
    21.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio tapetarduda
    Ja sam dobila bespovratni kredit od 1800 EU(u din )koji sam odlicno upotrebila,a i još neki moji prijatelji su ga dobili.Svi imate takve mogućnosti da pokrenete vlastiti posao.
    Au biznisa sa 1800 eura...

Veoma poznat topmodelsica (avatar)
    Učlanjen
    08.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    183

Dobro placaj knjigovodju da on ne bi naplatio sam! To ti je moj savet.

Učlanjen
    27.12.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Citat Original postavio sibinjanin j
    Au biznisa sa 1800 eura...
    Ostalo sam obezbedila sama.Od neceg se mora početi.Bolje sa 1800 EU nego bez.

Učlanjen
    27.12.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Citat Original postavio topmodelsica
    Dobro placaj knjigovodju da on ne bi naplatio sam! To ti je moj savet.
    Kako bi naplatio sam?

Učlanjen
    27.12.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Citat Original postavio intra
    @tapetarduda
    zakup kancelarije cca - 200e
    oprema, telefonija, ovo ono
    knjigovođa 200e
    porez, ovo ono.....x12mjeseci x10godina = dobra stančuga
    Šta te briga ako si ti za to vreme zaradio dve dobre stančuge?

Poznat intra (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    119

Ma ne jesam ja za legalizaciju, ali država nema sluha da olakša ljudima početak. Čuo sam da si čak i u SFRJ imao period kada si bio oslobođen od poreza prvu godinu ili tako nešto.

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Da li nema sluha ili pameti ne znam, ali tek u poslednje vreme ima po neka olakšica i to minimalna. Još jedan od razloga zašto je i dalje prilačan deo posla - siva ekonomija.[/font]

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Treba podsticaja, vaistinu.

Sta predlazete., sta bi vam olaksalo? Ajde, imate moje otovreno uvo.

Učlanjen
    27.12.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Citat Original postavio intra
    Ma ne jesam ja za legalizaciju, ali država nema sluha da olakša ljudima početak. Čuo sam da si čak i u SFRJ imao period kada si bio oslobođen od poreza prvu godinu ili tako nešto.
    Kada sam ja počinjala svoj posao bila je ta olakšica koju spominješ.Prvu godinu nisam plaćala porez na promet ali to mi nije bila baš neka pomoć jer nije porez ono što je glavni teret.Štos je u doprinosima i taksama.Da bih ti to slikovitije prikazala evo primer.Od 5000 din samo 450 din je porez ostalo su doprinosi(zdravstveno,socijalno itd.)Sa druge strane kada radiš u nekoj firmi tvoja plata nije ono što dobiješ na ruke nego mnogo veća(Bruto i neto plata) Ali niko ne kaže plata mi je recimo 35 000 ako na ruke dobije 20000 pošto te pare ne vidi.Razlika je samo u tome što preduzetnik vidi i te pare pa mu je teže da se rastane od njih.Bilo gde da radiš plaćaš iste poreze i doprinose jedino kod privatnog posla imaš još neke koje zaposlenici nemaju.Recimo taksu za isticanje firme ali nisu neki iznosi.Bilo je mnogo teže nego sada jer je sve bilo rasčlanjeno pa si pisao svakog meseca gomilu uplatnica.Ne mogu svih ni da se setim Od kada je uveden Pdv plaća se zbirno pa država sama raspoređuje, tako da je mnogo lakše.Problem je u tome što smo mi navikli da je sve besplatno ( a nije jer se sve kad tad mora platiti a mi ta dobra vremena palćamo sada)pa se teško navikavamo da nećemo imati zdravstveno osiguranje ako ga ne uplaćujemo,ili penziju ako je ne uplaćujemo itd.

Slične teme

1. kad je pravo vreme?
    Autor rile_laki_oblak u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 29.04.2008., 14:35
  2. kad je pravo vreme...
    Autor batka_mija u forumu Muškarci
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 24.10.2006., 16:56
  3. da li je pravo vreme za dvd rezace?
    Autor Rampelstilski u forumu Hardver
    Odgovora: 15