TEGOVI ZA KUCNO VEZBANJE...

Iron man:
Gde mogu da kupim neke fine tegove od po 10-15 kg, da se vezba kuci malo...?
Ili pak ako ne znate gde bi mogao da nabavim, savet i iskustva u pravljenju istih su dobrodoshla! Naval'te.... ;)
kazes da bi"malo vjezbao",..
pa ta tezina od 10-15 kg ti je preteska jer za pocetnike ti je dovoljno i nekih 5 kg,..dok ti dodjes do 10-15 kg,..jos ce mnogo Dunava proteci,..znaci savjetujem ti da uzmes manju kilazu za pocetak,..od ovih 10-15 neces nista imati,..samo mozda izglavljen zglob,..
OZBILJNO TI KAZEM./
 
uz sipku dobijes sve (tiple, dihtunge, drzace...) sto ti treba da je zaglavis stabilno na okvir vrata, znaci kada otvoris vrata pa dok stojis na pragu, tu! :) , ili izmedju zidova u nekom hodniku... jos bolje
Drzaci su mali diskovi i malte ne se ne vide, ali su ubuseni u okvir vrata, a i sipka se zateze tako sto se siri, pa skoro da mozes i bez drzaca, ali nije najsigurnije onda, mozes da ljosnes...
Sipka moze da se podesava po duzini, skida se kljucem, 200 kg nosi od sale, nije debela, i rekoh oko 1500 din se krece, a rukavice oko 350+, i dobro dodju protiv zuljeva... ma nije ni sundjer losh stvarno, inace zuljevi 100%...

Eto to je sve o sipci, over & out :)
 
Ne znam da li si vec kupio , ali ako ti je bitna lova treba malo vise da obratis paznju. Razlike su drasticne u ceni a ne tolike u kvalitetu. Primera radi na jednom mestu za 1200 din dobijes sipku i 15 kg tegova, a na drugom je 2000 din sipka sa 10 kg tegova. Razlika je jedino sto je u jeftinijoj varijanti sipka metalna kompletno znaci irukohvat, a u skupljoj je rukohvat gumiran. Ali koga to briga.


Pogledaj na bazaru tamo su imali tegove. Ima jedna radnja i prodaju ih na komas. Kupujes posebno sipku posebno tegove i placas ploce po kilogramu. Sad se ne secam tacno koliko je kilo. Ali znam da me izaslo vrlo povoljno.
 

Back
Top