Samsung 971p
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Samsung 971p

Aktivan član peleplay (avatar)
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano Samsung 971p

Razmisljam da nabavim ovaj monitor pa bi me interesovalo par stvari od nekoga ko ima monitor ili je imao iskustva sa njim. Napominjem da sam otvorio temu jer sam na internetu procitao pregrst korisnickih utisaka. Naime, ljudi su vrlo podeljeni po pitanju ghostovanja u igrama. Jedni tvrde da ga ima i vise nego sto bi trebalo dok drugi tvrde da ga uopste i ne primecuju. Pretpostavljam da je istina na polovini ali sam svakako hteo da cujem i jos neke utiske. Interesuje me da li je 6ms dovoljno za igranje vecine igara pored toga sto ima odlican pva displej koji bih koristio za grafiku. (kad bih vec dao 400+e hteo bih da dam za skoro savrsen monitor - ali mi se cini da je ovaj monitor savrsen po pitanju kvaliteta slike ali jos uvek los po pitanju brzine odziva)

Hvala unapred!

p.s. Da li neko mozda ima informacije da li se sprema neki novi model i da li mozete da mi kazete da li postoji neki alternativni model (LG, Benq), ali sa pva panelom i vecom brzinom odziva?
    tek kad neko nestane, onda shvatish koliko zaista vredi

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano Re: Samsung 971p

Moj savet ti je da odustanes od tog monitora i ako si ga vec namenio igricama, uzmes neki wide monitor.
    Za wide monitor je preporucljivo da bude nesto vece od 19'' jer su 19ice niske (ovo zavisi od osobe do osobe).
    Wide monitori su jeftiniji jer je i sam proces izrade jeftiniji nego ovih kockastih. Tako da bi mozda mogao da uzmes za te pare nesto vece.
    Jedino ne znam da li ti je (S)PVa panel jedan od neophodnih uslova.
    Hy everybody

Učlanjen
    26.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Kuliraza, hvala u svakom slucaju, ali ne znam da li se secas da sam pokretao temu LCD TFT = CRT ( http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=123594 ) gde sam pitao koji monitor da uzmem za rad sa grafikom (zbog boja i kvaliteta slike) i preporucio si mi 971p, medjutim nisam dobio bas konkretan odgovor u vezi sa ghostovanjem u igrama (napomenuo sam da pored rada grafikom ponekad i odigram neku igru).

Koliko sam dosad video ovo je do sada najbolji SPVa panel - ni najskuplji konkurenti ne mogu da se takmici s njim u kvalitetu slike (pa cak ni LG s obzirom da su njima svi monitori radjeni u TN+film varijanti.), medjutim brzina mu je velika mana i zbog nje cu jos morati da cekam da izbace brzi panel.

Kad vec dajem veliku lovu hocu da uzmem sto kompletnije resenje. Pozz

p.s. Stajace moja 22'' jos uvek na pola stola ali sam bar siguran u kvalitet slika i znam da ce mi sve potrebno biti prikazano onako kako treba (bez ghostovanja) Pozz.

Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

U tom slucaju ostajem pri prethodnom govoru, wide monitori su dobri za filmove i igre (narocito za filmove).
    Sto se grafike tice tu bi od wide-a imao koristi tek ukoliko bi uzeo nesto od 24+ inch sto je prilicno skupo (i uzeo bi neki losijih performansi).
    Sto se ghostovanja tice, to nije bas toliko primetno i 6ms je sasvim dovoljno za igre (dovoljno ti je sve od 12, pa nadole).
    Ono sto na sta treba obratiti paznju su uglovi (sa SPVv panelom nece biti tih problema), V/H osvezenje...a sve to kod ovog monitorv je super odradjeno, tako da ti tih 6ms nece predstavljati nikakav problem.
    Misljenja ima svakakvih, a preporucio bih ti da pre kupovine pogledas taj monitor u nekoj radnji i vidis da li odgovara tvojim zahtevima, a ondv trazti gde ima da se kupi po najpovoljnojoj ceni.
    Brzi panel ne verujem da ce dolaziti uskoro, bar ne do proleca, jer da su hteli da puste u prodaju, pustili bi ga pre Bozica, a Bozic je kao sto vidis prosao.
    Hy everybody

Učlanjen
    26.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Thnx Cekacemo prolece

Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Samo cekaj.
    I jos da dodam da 971O nije bas 400+€, vec 400-€ tj. oko 31000din (skoro isto ali je ipak manje od 400€ )
    Hy everybody

Učlanjen
    26.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Izvini zbog kursa, ali ja kad sam gledao bio je oko 400

Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Ma isti djavo, ali je ipak 400-
    Sad ozbiljno, ponegde moze da se nadje za 30K din, a negde opet za 37K din, (kilodinara ako cemo po SI sistemu ).
    Zato kazem da pogledas gde ti je najblize, a posle da uzmes gde ti je najjeftinije.
    Hy everybody

Učlanjen
    26.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Thnx anyway

Domaćin Vukasin-coral (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Izvinite što se ubacujem, ali ako je sve ovo tačno http://www.pricerunner.com/computing/peripherals/monitors/692878/details , onda je ovaj monitor sasvim OK jer ako ima kontrast 1500x1 i refresh rate od 6ms ne bi trebalo da ne zadovolji potrebe. Inače imao sam priliku da prisustvujem BenQ prezentaciji i video nekoliko modela namenjenih dizajnerima ali im je odziv čak 18ms, pa samim tim i nisu nešto za film i igru. Video sam sliku na njima i bio sam više nego oduševljen (nisam video kakvi su sa filmom i igrom)....
    A što se tiče Samsunga idi do nekog njihovog shopa, trebalo bi da ima neki izložen...

Učlanjen
    26.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Gledao sam u erccomputersu na bulevaru ovaj monitor ali samo su pustili neki slajd-sou. Moracu da vidim da li moze nesto zivlje da puste. Btw, pretpostavljam da si mislio da ima refresh rate od 75hz i odziv od 6 ms

Domaćin Vukasin-coral (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Naravno.

Slične teme

1. Samsung 913V ili Samsung 713N????