Order form - kako napraviti ?

Inspector

Aktivan član
Poruka
1.372
Tereba da napravim nesto ovako : http://www.donkeymails.com/pages/adorder.php?pid=6 za moj sajt sa bannerima stim sto bi kod mene bilo Donate form i izbacio bi Your Name / Username: ! Sve ostalo bi mi bilo potrebno ! Inace namam mnogo iskustv u kucanju HTML kodova pa bi voleo da znam jel postoji neka HTML skripta ili tako nesto za ovo ? Znaci kada taj covek ispuni ove podatke kada klikne na Send on bi trebalo to automatski da posalje na moj mail ! Ako neko moze da mi pomogne do neba sam mu zahvalan ! P.S on ima jedan dzabe ref banner kod mene na sajtu :) !!!
 
Pazi...ja sam ti "iscupao" kod, ali koliko znam sajt mora da ti bude radjen u php-u da bi mogao ov da uradis! Ali bolje da sacekamo sta ce codemaker da kaze :-D

Kod:
<form action="http://www.donkeymails.com/pages/adorder.php" method="post">
<input type="hidden" name="pid" value="6">
<input type="hidden" name="quantity" value="1">
<table align="center" border="0" cellspacing="0" cellpadding="5" width="90%">
<tr><td width="50%"><b>Your Name / Username:</b></td><td width="50%"><input type="text" name="username" value=""></td></tr>
<tr><td><b>Your Email:</b></td><td><input type="text" name="email" value=""></td></tr>
<tr><td><b>Payment Method</b></td><td>
<select name="pay_system">
<option value=''>--- Select Payment Type ---
<option value="PayPal">PayPal<option value="PayPal CC">PayPal Credit Card<option value="EGold">E-Gold<option value="AlertPay">AlertPay</select>
</td></tr>
<tr><td><b>Transaction ID / Batch Number:</b></td><td><input type="text" name="transaction_id" value=""></td></tr>
<tr><td colspan="2"><hr width="100%"><br><center><b>Ad #1 Details:</b></center></td></tr>
<tr><td><b>Your Comments &amp; Notes:</b></td><td><input type="text" name="comments[1]" value=""></td></tr>
<tr><td><b>Ad Description:</b></td><td><input type="text" name="subject[1]" value=""></td></tr>
<tr><td><b>Paid-Link URL:</b></td><td><input type="text" name="link_url[1]" value=""></td></tr>
<tr><td colspan="2"><b>Ad Text:</b> (Everything you want displayed with your ad)<br>
<textarea name="ad_text[1]" cols="40" rows="7" wrap="virtual"></textarea>
</td></tr>
<tr> 
<td colspan=2><font size="1"><input type="checkbox" name="agree_type" value="yes">
Check this box if you have submitted this form truthfully, and you have made the payment for the advertisement.</font></td></tr>
<tr><td colspan="2" align="center"><input type="submit" name="order_ad" value="Send Advertising Request">&nbsp;<input type="reset" value="Reset Form"></td></tr>
</table>
</form>
 
To je samo deo posla, forma je uradjena ali sad treba formu staviti u PHP i iz PHP dela koda prihvatiti elemente sa forme i koristeci PHP funkcije poslati mail na odredjenu adresu.
Ovo radi u smislu da salje na www.donkeymails.com/ i tamo se aktivira neka stranica.

Ono sto je trazeno ovde je da se posalje mail na zadatu adresu i da se na primer doda i "confirmation page", koja bi obavestila korisnika da su podaci poslati i da ce biti obavesten bla-bla-bla,koliko sam razumeo.
 
Sve sam napravio ali neznam kako da napravim da kada covek klikne na Send Advertising Request da on to posalje na moj e-mail ne na njihov sajt (ko sto ti rece na donkeymails) ??? Jel ima pomoci oko slanja e-mailom posto neznam gde to da stavim (znaci kada lik klikne na to on bi trebao da automatski posalje meni e-mail na inspectorigor@yahoo.com) ??? Malo sam doredio ovaj kod pa bi to izgledalo ovako nesto ali idalje nemam pojam za mail sta da radim :

<P align=center><STRONG>DONATION FORM :</STRONG></P>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=5 width="90%" align=center border=0>
<TBODY>
<TR>
<TD width="50%"><B>Your Name</B></TD>
<TD width="50%"><INPUT name=username></TD></TR>
<TR>
<TD><B>Your Email:</B></TD>
<TD><INPUT name=email></TD></TR>
<TR>
<TD><B>Payment Method</B></TD>
<TD><SELECT name=pay_system> <OPTION value="" selected>--- Select Payment Type ---<OPTION value=EGold value<option>E-Gold</OPTION></SELECT> </TD></TR>
<TR>
<TD><B>Transaction ID / Batch Number:</B></TD>
<TD><INPUT name=transaction_id></TD></TR>
<TR>
<TD colSpan=2>
<HR width="100%">
<BR>
<CENTER><B>Ad #1 Details:</B></CENTER></TD></TR>
<TR>
<TD><B>Your Comments &amp; Notes:</B></TD>
<TD><INPUT name=comments[1]></TD></TR>
<TR>
<TD><B>Ad Description:</B></TD>
<TD><INPUT name=subject[1]></TD></TR>
<TR>
<TD><B>Paid-Link URL:</B></TD>
<TD><INPUT name=paid[1]></TD></TR>
<TR>
<TD><B>Banner Address:</B></TD>
<TD><INPUT name=banner[1]></TD></TR>
<TR>
<TD colSpan=2><B>Ad Text:</B> (Everything you want displayed with your ad)<BR><TEXTAREA name=ad_text[1] rows=7 wrap=virtual cols=40></TEXTAREA> </TD></TR>
<TR>
<TD align=middle colSpan=2><INPUT type=submit value="Send Advertising Request" name=order_ad>&nbsp;<INPUT type=reset value="Reset Form"></TD></TR></TBODY></TABLE></FORM>

Aj codemaker pomozi molimte kako to da uradim ???
 
U datom kodu ti nedostaje početni <FORM> tag gde treba da piše kako se vrednosti prenose i kom URL se predaju. U okviru strane koje se nalazi na pomenutom URL-u treba da se provere podaci, pošalje email na adresu koju ti hoćeš i obavesti korisnik da je email poslat, odnosno da nije ukoliko unete vrednosti nisu ispravne ili je došlo do neke druge greške.
 
Da li je ovo uopste moguce odraditi na stranici koja je cist HTML? Da li je moguce u html stranicu ubaciti nesto sto je radjeno u php-u?

Moj sajt je totalno u html-u i kad mene ljudi kontaktiraju (kad popune formular) otvara im se e-mail klijent i da bi mi poslali moraju da kliknu na SEND (skripta odradi popunjavanje poruke).

Dakle pitanje je slicno kao i Inspector-ovo da li moze da se napravi direktno slanje.

Pomoc? :confused:
 
ASP primer slanja podataka iz forme na zadatu e-mail adresu:
(samo zameni smtp server, username i password, kao i stranu koja ce se aktivirati nakon poslatog emaila)
Deo koda koji koristim je isecen jer se odnosi na konkretnu firmu za koju sam radio.
Dovoljno je ipak da se stekne slika kako to radi i sta treba.
Ne mogu da nadjem PHP kod pa me mrzi da pisem ponovo, a ovaj ASP ce takodje odraditi posao


------------------------------------------------------------------------ PRIMER.ASP ---------------
Kod:
<!--METADATA TYPE="typelib" UUID="CD000000-8B95-11D1-82DB-00C04FB1625D" NAME="CDO for Windows Library" -->
<!--METADATA TYPE="typelib" UUID="00000205-0000-0010-8000-00AA006D2EA4" NAME="ADODB Type Library" -->
<%@ Language=VBScript %>
<%
SUB myAlert( cWhat )
  Dim strScript 
	
  strScript = "<script>"
  'strScript = strScript & "alert('Simple alter message');"
  strScript = strScript & "alert('" & cWhat & "');"
  strScript = strScript & "</script>"
  Response.Write(strScript)
END SUB

SUB sendmail( fromWho, toWho, Subject, myBody )
Dim objCDO
Dim iConf
Dim Flds
	
Const cdoSendUsingPort = 1

Set objCDO = Server.CreateObject("CDO.Message")
Set iConf = Server.CreateObject("CDO.Configuration")

Set Flds = iConf.Fields
With Flds
	.Item(cdoSMTPServer).Value = "smtp.ptt.yu"
	.Item(cdoSendUserName).Value = "vasUsername"
	.Item(cdoSendPassword).Value = "vasPassword"
   .Item(cdoSendUsingMethod) = cdoSendUsingPort
   .Item(cdoSMTPServerPort) = 25
   .Item(cdoSMTPconnectiontimeout) = 10
   .Update
End With

Set objCDO.Configuration = iConf

objCDO.From = fromWho
objCDO.To = toWho
objCDO.Subject = Subject
objCDO.TextBody = myBody
objCDO.Send

END SUB

esubject = "UPISITE SUBJEKT VASE PORUKE"
echeck = ""
emailMessage = ""
cWhat = ""
cProblem = " "
nProblem = "0"

if Request.Form("SubmitInfo") = "SUBMIT" Then
	cWhat = "SUBMIT"
END IF

if Request.Form("ClearSubmit") = "Clear Form" Then
	cWhat = "RESET"
END IF
	
echeck = TRIM( Request.Form( "Company") )
emailMessage = emailMessage & "Company Name: " & TRIM( Request.Form( "Company") ) & vbnewline
if echeck = "" Then
	esubject = ""
	nProblem = "1"
	cProblem = cProblem & "Missing Company name\r\n"
end if


echeck = TRIM( Request.Form( "Name") )
emailMessage = emailMessage & "Contact Name: " & TRIM( Request.Form( "Name") ) & vbnewline
if echeck = "" Then
	esubject = ""
	nProblem = "1"
	cProblem = cProblem & "Missing Contact NAme\r\n"
end if

emailMessage = emailMessage & "Contact Title: " & TRIM( Request.Form( "Title") ) & vbnewline

emailMessage = emailMessage & "Address: " & TRIM( Request.Form( "Address") ) & vbnewline

emailMessage = emailMessage & "City State Zip: " & TRIM( Request.Form( "CitStateZip") ) & vbnewline

echeck = TRIM( Request.Form( "Phone") )
emailMessage = emailMessage & "Phone: " & TRIM( Request.Form( "Phone") ) & vbnewline
if echeck = "" Then
	esubject = ""
	nProblem = "1"
	cProblem = cProblem & "Phone\r\n"
end if

emailMessage = emailMessage & "Fax: " & TRIM( Request.Form( "Fax") ) & vbnewline

echeck = TRIM( Request.Form( "Email") )
emailMessage = emailMessage & "E-mail: " & TRIM( Request.Form( "Email") ) & vbnewline
if echeck = "" Then
	esubject = ""
	nProblem = "1"
	cProblem = cProblem & "Missing E-mail\r\n"
end if

if cWhat <> "SUBMIT" Then
	if cWhat <> "RESET" Then
		nProblem = "1"
	end if
end if

if nProblem = "1" Then
	if cWhat = "SUBMIT" Then
		myAlert "MISSING DATA:   \r\n" & cProblem
	end if
	if cWhat = "RESET" Then
		'myAlert "DATA CLEARED"
	end if	
else	
	fromWho = TRIM( Request.Form( "Email") )
	toWho = "kuda@saljetemail.com"
	Subject = esubject
	myBody = emailMessage
	
	' SENDING THE MAIL WITH PREPARED DATA!
	If fromWho <> "" THEN
		sendMail fromWho, toWho, Subject, myBody

		'CLEANUP
		Set ObjCDO = Nothing
		Set iConf = Nothing
		Set Flds = Nothing
		Response.redirect "www.google.com"
		' Any existing page can be used for the response redirect method
	END IF
END IF
%>



<HTML>

<HEAD>
<META HTTP-EQUIV="Content-Language" CONTENT="en-us">
<META HTTP-EQUIV="Content-Type" CONTENT="text/html; charset=windows-1252">
<META NAME="GENERATOR" CONTENT="Microsoft FrontPage 4.0">
<META NAME="ProgId" CONTENT="FrontPage.Editor.Document">
<TITLE>Demo CD Request</TITLE>
<meta name="Microsoft Theme" content="ice53 011">
<script language="JavaScript">
<!--
function MM_findObj(n, d) { //v4.0
  var p,i,x;  if(!d) d=document; if((p=n.indexOf("?"))>0&&parent.frames.length) {
    d=parent.frames[n.substring(p+1)].document; n=n.substring(0,p);}
  if(!(x=d[n])&&d.all) x=d.all[n]; for (i=0;!x&&i<d.forms.length;i++) x=d.forms[i][n];
  for(i=0;!x&&d.layers&&i<d.layers.length;i++) x=MM_findObj(n,d.layers[i].document);
  if(!x && document.getElementById) x=document.getElementById(n); return x;
}

function MM_validateForm() { //v4.0
  var i,p,q,nm,test,num,min,max,errors='',args=MM_validateForm.arguments;
  for (i=0; i<(args.length-2); i+=3) { test=args[i+2]; val=MM_findObj(args[i]);
    if (val) { nm=val.name; if ((val=val.value)!="") {
      if (test.indexOf('isEmail')!=-1) { p=val.indexOf('@');
        if (p<1 || p==(val.length-1)) errors+='- '+nm+' must contain an e-mail address.\n';
      } else if (test!='R') {
        if (isNaN(val)) errors+='- '+nm+' must contain a number.\n';
        if (test.indexOf('inRange') != -1) { p=test.indexOf(':');
          min=test.substring(8,p); max=test.substring(p+1);
          if (val<min || max<val) errors+='- '+nm+' must contain a number between '+min+' and '+max+'.\n';
    } } } else if (test.charAt(0) == 'R') errors += '- '+nm+' is required.\n'; }
  } if (errors) alert('The following error(s) occurred:\n'+errors);
  document.MM_returnValue = (errors == '');
}
//-->
</script>
</HEAD>

<body bgcolor="#D1DFDC">
<div align="center">
  <center>
    

<FORM METHOD="POST" ACTION="<%=Request.ServerVariables("SCRIPT_NAME")%>">
        
<table cellSpacing="3" borderColorDark="#000000" width="547" borderColorLight="#FFFFFF" border="0" style="border-collapse: collapse" bordercolor="#111111" height="451">
        <tr>
    <font face="Arial">
          <td vAlign="top" width="428" align="right" height="22">
          <font color="red" size="2">Company Name</font></font></td>
          <td vAlign="top" width="20" height="22">&nbsp;</td>
          <td vAlign="top" width="529" height="22"><font face="Arial">
          <INPUT NAME="Company" SIZE="35"></font></td>
    </font>
        </tr>
        <tr>
    <font face="Arial">
          <td vAlign="top" width="428" align="right" height="22">
          <font color="red" size="2">Contact Name</font></font></td>
          <td vAlign="top" width="20" height="22">&nbsp;</td>
          <td vAlign="top" width="529" height="22">
	<big style="FONT-WEIGHT: bold; COLOR: rgb(0,64,128)">
    <span style="FONT-FAMILY: arial">
    
    
          <font face="Arial">
          <INPUT NAME="Name" SIZE="35"></font></span></big></td>
    </font>
        </tr>
        <tr>
    <font face="Arial">
          <td vAlign="top" width="428" align="right" height="22"><font size="2">
          Contact title</font></font></td>
          <td vAlign="top" width="20" height="22">&nbsp;</td>
          <td vAlign="top" width="529" height="22"><font face="Arial">
          <input size="35" name="Title"></font></td>
    </font>
        </tr>
        <tr>
    <font face="Arial">
          <td vAlign="top" width="428" align="right" height="22"><font size="2">
          Address</font></font></td>
          <td vAlign="top" width="20" height="22">&nbsp;</td>
          <td vAlign="top" width="529" height="22"><font face="Arial">
          <input size="35" name="Address"></font></td>
    </font>
        </tr>
        <tr>
    <font face="Arial">
          <td vAlign="top" width="428" align="right" height="22"><font size="2">
          City, State, Zip</font></font></td>
          <td vAlign="top" width="20" height="22">&nbsp;</td>
          <td vAlign="top" width="529" height="22"><font face="Arial">
          <input size="35" name="CityStateZip"></font></td>
    </font>
        </tr>
        <tr>
    <font face="Arial">
          <td vAlign="top" width="428" align="right" height="22">
          <font color="red" size="2">Telephone</font></font></td>
          <td vAlign="top" width="20" height="22">&nbsp;</td>
          <td vAlign="top" width="529" height="22"><font face="Arial">
          <input size="35" name="Phone"></font></td>
    </font>
        </tr>
        <tr>
    <font face="Arial">
          <td vAlign="top" width="428" align="right" height="22"><font size="2">
          Fax</font></font></td>
          <td vAlign="top" width="20" height="22">&nbsp;</td>
          <td vAlign="top" width="529" height="22"><font face="Arial">
          <input size="35" name="Fax"></font></td>
    </font>
        </tr>
        <tr>
    <font face="Arial">
          <td vAlign="top" width="428" align="right" height="22">
          <font color="red" size="2">Email</font></font></td>
          <td vAlign="top" width="20" height="22">&nbsp;</td>
          <td vAlign="top" width="529" height="22"><font face="Arial">
          <input size="35" name="Email"></font></td>
    </font>
        </tr>
</table>

        
        
        <INPUT NAME="SubmitInfo" TYPE="SUBMIT" VALUE="SUBMIT">
        <INPUT NAME="ClearSubmit" TYPE="reset" VALUE="Clear Form"></P>
</FORM>    </font>

</body>
</html>
--------------------------------------------------------------------------
 
Auuuuu, mislim da ste zbunili Inspectora da vise ne zna ni kako se zove, a kamoli kako da sklopi tu formu.
Ajde da probam to slanje malo jednostavnije (pocetnicki) da objasnim.

Postoji vise nacina da se odradi to sto zelis, ali prvo moras znati par stvari o serveru na koji postavljas sajt (da li podrzava php, cgi skripte itd.).

Kako odraditi slanje na e-mail:
1.Najbolje bi bilo napisati svoju skriptu u php-u koju ces prilagoditi da radi bas onako kako ti zelis i da ona obradjuje ceo posao na serveru kako si zamislio.
2.Ako nisi vican pisanju php skripti postoje gotove (univerzalne) php skripte koje postavis na svoj server i onda povezujes svoju formu sa tim skriptama.
3.Isto tako postoje gotovi cgi obrasci za te namene (na mnogim hostovima) i mozes njih iskoristiti za slanje mail-a.
4.Ako ti server ne podrzava php ili cgi nije sve izgubljeno. Mozes svoje forme proslediti na neki drugi besplatni server za obradu podataka i odatle sebi slati mail.
5.Mozes to resiti pomocu mailto obrazaca (ovo ti ne preporucujem).

Cela poenta price je da kada ti napravis svoju formu (kao ono sto si vec uradio samo ti fali prvi i najvazniji FORM tag) korisnik moze da unese podatke u input polja koja si pripremio. Klikom na submit (ili koje vec dugme, nebitno) ti podaci se salju na server . Gde se salju podaci zavisi od form action koji si ti izostavio. To bi trebalo poslati nekoj skripti na serveru koja ce to obraditi i poslati na tvoj mail i vratiti povratnu html stranu sa potvrdom da je sve ok ili ne.

RESENJE:
Posto si vise puta ponovio da ti pisanje kodova nije jaca strana evo nekih laksih resenja.
Mozes koristiti mailto obrazac :
Kod:
<FORM METHOD=post ACTION="mailto:tvoj@mail.com" ENCTYPE="text/plain">
ali ovo je potpuno ne pouzdano resenje.
Mislim da je najbolje resenje za tebe da koristis neke cgi skripte za slanje maila koje vec verovatno imas na serveru, samo ih pronadji (koristi help strane itd.). Potrebno je podesiti atribut ACTION prema uputstvu sa servera. Primer : ACTION="/cgi-bin/mail.pl" ili nesto slicno. Moguce je da ce biti potrebno da se ukljuce i neka skrivena (HIDDEN) polja u obrazac. Znaci tvoj kod bi otprilike bio ovakav:
Kod:
<form action="/cgi-bin/mail.pl" method="post">
...pa ostatak tvog koda koji si napisao i na kraju </form>
Ako ipak tvoj server ne podrzava ove obrasce uvek mozes formu poslati na neki drugi server bez obzira sto ti sajt nije tamo postavljen.
Cela poenta je u tom action = "" pa dalje moras sam da se snadjes.
 
Imam utisak da si sve sto si pricao - zadjabe pricao...
Doduse tacno, ali nista novo, jer smo Killer i ja vec dali dva nacina za odradjivanje slanja forme (PHP i ASP) pri cemu si pomenuo samo CGI i PHP, a ASP zaboravio, da ne pominjem ASPX ..
Ako se vec obracas nekome ko izgleda da ne zna dovoljno o problematici, ne vredi ga zbunjivati jos vise i raspredati pricu o CGI (za koji verovatno ne zna sta je), pominjati i druge jezike itd...

Decko je mogao bez problema da koristi Killerov PHP ili moj ASP, za potrebne izmene da se sam snadje ili pita i zavrsi posao. Siguran sam da nece uloziti ni minut vremena danauci nesto o PHP, ASP, nekom CGI ili Perlu itd...

Primera radi, ovaj deo ce coveka tek zbuniti:
----------------------------------------------------------------
Mislim da je najbolje resenje za tebe da koristis neke cgi skripte za slanje maila koje vec verovatno imas na serveru, samo ih pronadji (koristi help strane itd.). Potrebno je podesiti atribut ACTION prema uputstvu sa servera. Primer : ACTION="/cgi-bin/mail.pl" ili nesto slicno. Moguce je da ce biti potrebno da se ukljuce i neka skrivena (HIDDEN) polja u obrazac. Znaci tvoj kod bi otprilike bio ovakav:
Kod:

<form action="/cgi-bin/mail.pl" method="post">

...pa ostatak tvog koda koji si napisao i na kraju </form>
Ako ipak tvoj server ne podrzava ove obrasce uvek mozes formu poslati na neki drugi server bez obzira sto ti sajt nije tamo postavljen.
Cela poenta je u tom action = "" pa dalje moras sam da se snadjes.
-----------------------------------------------------------------
Sve sto si ovde rekao je problem za coveka koji je postavio pitanje. Nista od toga nece moci uraditi samostalno, jer da ume, ne bi ovde mnogo ni pitao, nasao bi ili free forme na netu ili bi nasao da vec na serveru mozda postoji forma za mailove...

Da sam ja pocetnik, mene bi tvoje pisanije mnogo vise zbunilo nego da sam lepo uzeo i probao poslate mu skripte. jedna je stvar coveku nabrojati cime se sve to moze obaviti a sasvim razlicita kad on o tome ne zna mnogo, tada nastaje konfuzija. Ili ce sesti i nauciti potrebno, ili ce uzeti neki gotov kod i koristiti.
Dakle, nisi uprostio, nego si samo za coveka zamrsio stvari.
I ti i ja koristimo kompjuter a ni jedan od nas ne bi znao ni priblizno da napravi procesor, makar u teoriji znamo dosta o tome.
 
Ma znam, nisam ni mislio da si nesto zlonamerno pisao...
Hteo sam da kazem da si u nameri da uprostis, vise zakomplikovao.

tesko je nekome ko o PHP, ASP CGI itd ne zna nista, objasniti sta uraditi, kako podesiti, sta proveriti itd...
Zbog toga mislim da je bolje mu poslati skriptu neka podesi samo adrese i uploaduje na svoj sajt gde ga hostuje. Uostalom, niko ovde nije spreman niti ima vremena drzati skolu PHP, ASP ili neceg drugog. To ce ipak morati sami.
 
Eto to je glavni problem domacih nazovi Webmastera! Kako da prepravim skriptu, pa posle kad se pokaze da skripta ima neki sigurnosni propust nek vam je Bog u pomoc!

@taksistaZR
Da li ti zaista koristis:

<FORM METHOD=post ACTION="mailto:tvoj@mail.com" ...

ili nisi cuo za spam robote koji rado sakupljaju ovako ostavljene e-mail adrese iz HTML-a na Web stranama i spamuju te dozivotno
 
E evo da vidite sta sam ja uradio na sajtu i naravno nista ..... Sad cu vam dati sta sam uradio sve pa mi vi kazite gde sam i sta pogresio posto nemam vise pojma sta da radim i kako ko sto rece neko odavde totalno ste me zbunili ......

Evo Html koda :

<FORM action=send_mail.php method=post>
<P align=center></P>
<P align=center><STRONG><FONT size=4>DANATION FORM :</FONT></STRONG></P>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=5 width="90%" align=center border=0>
<TBODY>
<TR>
<P align=center><STRONG>DONATION FORM :</STRONG></P>
<form method="POST" action="send_mail.php">
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=5 width="90%" align=center border=0>
<TBODY>
<TR>
<TD width="50%"><B>Your Name</B></TD>
<TD width="50%"><INPUT name=username></TD></TR>
<TR>
<TD><B>Your Email:</B></TD>
<TD><INPUT name=email></TD></TR>
<TR>
<TD><B>Payment Method</B></TD>
<TD><SELECT name=pay_system> <OPTION value="" selected>--- Select Payment Type ---<OPTION value=EGold value<option>E-Gold</OPTION></SELECT> </TD></TR>
<TR>
<TD><B>Transaction ID / Batch Number:</B></TD>
<TD><INPUT name=transaction_id></TD></TR>
<TR>
<TD colSpan=2>
<HR width="100%">
<BR>
<CENTER><B>Ad #1 Details:</B></CENTER></TD></TR>
<TR>
<TD><B>Your Comments &amp; Notes:</B></TD>
<TD><INPUT name=comments></TD></TR>
<TR>
<TD><B>Ad Description:</B></TD>
<TD><INPUT name=subject></TD></TR>
<TR>
<TD><B>Paid-Link URL:</B></TD>
<TD><INPUT name=paid></TD></TR>
<TR>
<TD><B>Banner Address:</B></TD>
<TD><INPUT name=banner></TD></TR>
<TR>
<TD colSpan=2><B>Ad Text:</B> (Everything you want displayed with your ad)<BR><TEXTAREA name=ad_text rows=7 wrap=virtual cols=40></TEXTAREA> </TD></TR>
<TR>
<TD align=middle colSpan=2><INPUT type=submit value="Send Advertising Request" name=order_ad>&nbsp;<INPUT type=reset value="Reset Form"></TD></TR></TBODY></TABLE></FORM>

A evo i php sto mislim da vas mnogo vise zanima :

<?php

$to = "inspectorigor@yahoo.com";
$subject = "DONATION ORDER";


//ispod ne menjati

$username = $_POST['username'];
$email = $_POST['email'];
$pay_system = $_POST['pay_system'];
$transaction_id = $_POST['transaction_id'];
$comments = $_POST['comments'];
$subject = $_POST['subject'];
$paid = $_POST['paid'];
$banner = $_POST['banner'];
$ad_text = $_POST['ad_text'];



$body = "Username: ".$username." \n Email: ".$email." \n Payment system: ".$pay_system." \n Transaction ID: ".$transaction_id." \n Comments: ".$comments."\n Subject: ".$subject." \n Paid: ".$paid." \n Banner: ".$banner." \n AdText: ".$ad_text." \n End of mail";
if (mail($to, $subject, $body)) {
echo("<p>Message successfully sent!</p>");
} else {
echo("<p>Message delivery failed...</p>");
}



?>

Evo i link ka sajtu da vidite sta se desava kada popunite obrazac : http://egoldlinks.ifastnet.com/ ! Naravno nista samo mi kaze Message delivery failed... uvek ! Zasto nemam pojma ali ako neko zeli neka pogleda ce sajt iz opere neka otvori kod pa neka mi kaze gresku bicu mu vrlo zahvalan ! Ja nemam pojma vise sta da radim .....
 
Inspektore, mislim da ti je kod ok, mrzi me bas da detaljisem.
Da bih proverio, napravio sam nalog na tom hostingu i tamo prebacio PHP sktiptukoju koristim i za koju znam pouzdani da radi.
Kad sam je aktivirao na tom novom vebsajtu koji sam upravo kreirao, skripta ne radi!

Zakljucak je da na tom serveru verovatno nije instalisan SMTP ili mail server generalno. Ili nije dozvoljeno da ga koriste free korisnici.
U svakom slucaju, nemoj traziti gresku u kodu, PHP slanje maila ne radi za free korisnike. Za placene verovatno radi.
 
Khm... stvarno je kod malo zamrsen i ni meni nije jasno zasto nije izciscen.
Onaj deo za VB skript je u vez ASP koji sam mu kao resenje ponudio. Zasto je nakalemio i PHP deo u to, nemam pojma.
Uglavnom, i ASP kod kao i PHP kod za slanje forme na mail rade i mogu se upotrebiti. Problem je izgleda sto na tom hosting za free usere nesto nije setovano kako treba.

Za sada je za slanje mailforme mrka kapa na ovom hostingu.
 
Nemam volje da se sad registrujem i probam, ali na prvi pogled bi trebalo da podrzava php:
Free package:
300 MB free web space
30 GB free monthy traffic
PHP scripting support
Free MySQL database
Banner free - No forced adverts!
No file size limitations
No forum posting required
Instant activation
 

Back
Top