Novi SKANDAL sa traktorima upucenim Srbima u Hrvatskoj

inagadadavida:
Ko je taj Pupovac??
Neki Hrvati??? :confused: :confused:
Не знаш ко је Милорад Пуповац? :D

Он је потпредседник Самосталне Демократске Српске Странке(СДСС),председник Српског Народног Вијећа(СНВ) и представник Срба у хрватском Сабору.

3335992.JPG
 
jedite_kod_Joa:
Не знаш ко је Милорад Пуповац? :D

Он је потпредседник Самосталне Демократске Српске Странке(СДСС),председник Српског Народног Вијећа(СНВ) и представник Срба у хрватском Сабору.

3335992.JPG

Srbin maznuo traktore namenjene Srbima u Hrvatskoj?? :confused: :shock:

Ne mogu da verujem :shock:
 
Био је недавно гост код нас на 1.РТС програму, изузетно негативан лик, уопште ми се не допада... изјавио је како је за Србе у Хрватској ВЕЛИКА УВРЕДА када их усташе називају ЧЕТНИЦИМА... а новинарка га пита: а зашто, када су они код нас изједначени, а он туц-муц...гад...олињала комуњара......уопште ме не чуди да је и ЛОПОВ то је код црвених "врлина" број 1 !
 
eremita:
Био је недавно гост код нас на 1.РТС програму, изузетно негативан лик, уопште ми се не допада... изјавио је како је за Србе у Хрватској ВЕЛИКА УВРЕДА када их усташе називају ЧЕТНИЦИМА... а новинарка га пита: а зашто, када су они код нас изједначени, а он туц-муц...гад...олињала комуњара......уопште ме не чуди да је и ЛОПОВ то је код црвених "врлина" број 1 !

pa? jel za tebe uvreda da te neko nazove komunistom ili recimo da ti ja sad kazem da si ustasa?
 
Milorad Pupovac je čovek koji na sve načine pokušva da olakša život Srba povratnika. Ne vodi se zvezdom vodiljom da treba da "**** majku Mesiću i Sanaderu", da lupa šakom o sto, već rečima i konverzijom. Ako je istina da je maznuo traktore, jako sam razočaran. Mislim da je čestit čovek. i da iskreno želi da olakša život u Hr.
Ono što morate znati da Srbi mnogo drugačije gledaju na četništvo od Srba iz matice. Možda oko Knina (gde su malo "veći" Srbi), ali ostali Srbi su bili u NOB-u i četničkog pokreta je na ostalim prostorima je bilo samo u tragovima.
 
Jelena87:
I ja bih se uvredila da me neko nazove četnikušom i sličnim nazivima...Četnici su iz 2.sv.rata i npr.ja nemam nista s njima. Međutim,ovde u HR četnik je pogrdan naziv za Srbe,znači onaj ko te mrzi i smatra đubretom,a hrvatske je nacionalnosti,nazvaće te četnikom(naravno ne svi,da se razumemo)...

Oд тога што си ти написала ама баш ништа није тачно. Четници нису везани само за Други свјетски рат и јединице југословенске војске у отаџбини, у ХР је све што има везе са Србима увреда полазећи од језика, културе, вјере тако да ни четништво није изузетак, а они све Србе зову четницима што се јасно види из емисија на ХРТ-у.
 
Jelena87:
I ja bih se uvredila da me neko nazove četnikušom i sličnim nazivima...Četnici su iz 2.sv.rata i npr.ja nemam nista s njima. Međutim,ovde u HR četnik je pogrdan naziv za Srbe,znači onaj ko te mrzi i smatra đubretom,a hrvatske je nacionalnosti,nazvaće te četnikom(naravno ne svi,da se razumemo)...

bravo, konačno jedan razuman odgovor
 
ТНикола:
Oд тога што си ти написала ама баш ништа није тачно. Четници нису везани само за Други свјетски рат и јединице југословенске војске у отаџбини, у ХР је све што има везе са Србима увреда полазећи од језика, културе, вјере тако да ни четништво није изузетак, а они све Србе зову четницима што се јасно види из емисија на ХРТ-у.
Ma nemoj,ne mozes mi reci da nisam u pravu bar jednim delom! A nas nazivaju cetnicima,agresorima,srboagresorima i tako tim pogrdnim nazivima...ne cine to svi,ali vecina nazalost da...
 
ТНикола:
Oд тога што си ти написала ама баш ништа није тачно. Четници нису везани само за Други свјетски рат и јединице југословенске војске у отаџбини, у ХР је све што има везе са Србима увреда полазећи од језика, културе, вјере тако да ни четништво није изузетак, а они све Србе зову четницима што се јасно види из емисија на ХРТ-у.


Nije dete krivo sto ne zna. Ako zivi medju onim nacistima, gde Srbin ne sme ni glavu da promoli a da ne uvrijedi nekog domoljubnog degenerika NDH-provenijencije, dovoljno je dobro i to sto devojcica dolazi na srpski forum, medju svoje (sad, sto i kod "svojih" po ovdasnijim forumima moze da naidje na ustasluk kakvog ni u HSP-u nema, drugo je pitanje).
 
Jelena87:
Ma nemoj,ne mozes mi reci da nisam u pravu bar jednim delom! A nas nazivaju cetnicima,agresorima,srboagresorima i tako tim pogrdnim nazivima...ne cine to svi,ali vecina nazalost da...

Па то и ја кажем, они тај израз користе као погрдана назив за Србе али су за њих и "три прста" фашистички симболи што је апсолутно бесмислено јер би по тој логици требало да кажњавају и судије на кошаркашким утакмицама када то исто учине јер са фашистичким дизањем "три прста" при полагањау заклетве имају везе колико и исто учињено са циљем да покажу националну припадност. Ма Хрвати се не одричу фашистичке идеологије и њених циљева које су у добро дијелу и остварили етнички чистом НДХ државом.
 
Pa dobro,jeste da nismo u zavidnom polozaju,ajde Vukovar se jos i drzi,ali ovde u Osijeku jako nas malo ima...Dosta se nasih pohrvatilo,pocev od mojih komsija...Ja se ne obazirem na druge,niko me ne dira,idem na fax,druzim se s Hrvatima i svima dobro...ali naravno da se lepse osecam u drustvu svojih,vecina mojih prijatelja su Srbi...ali zaista slazem se sa svima,ne delim ljude...
 
Sunchaser:
Nije dete krivo sto ne zna. Ako zivi medju onim nacistima, gde Srbin ne sme ni glavu da promoli a da ne uvrijedi nekog domoljubnog degenerika NDH-provenijencije, dovoljno je dobro i to sto devojcica dolazi na srpski forum, medju svoje (sad, sto i kod "svojih" po ovdasnijim forumima moze da naidje na ustasluk kakvog ni u HSP-u nema, drugo je pitanje).

Гледам прије отприлике 6 мјесеци извјештај на НОВА ТВ из неког села гдје се догодио напад на Србе, и када су питали једног од учесника шта се догодило, он је мртав ладан одговорио "Ма провоцирали су нас стављањем цвијећа на ограду".
 
ТНикола:
Па то и ја кажем, они тај израз користе као погрдана назив за Србе али су за њих и "три прста" фашистички симболи што је апсолутно бесмислено јер би по тој логици требало да кажњавају и судије на кошаркашким утакмицама када то исто учине јер са фашистичким дизањем "три прста" при полагањау заклетве имају везе колико и исто учињено са циљем да покажу националну припадност. Ма Хрвати се не одричу фашистичке идеологије и њених циљева које су у добро дијелу и остварили етнички чистом НДХ државом.
За друге симболе не улазим у полемику,али лично ми не би пријало да ме зову четником...то је све...
 
Oa nije stvar u cetincima iz drugog svetskog rata o kojima se i moze u nekim segmentima pozitivno govoriti vec u zlikovcima koji su se izjasnjavali kao cetnici u poslednjem ratu i koji su pod kokardama i sa bradurinama rusili Vukovar,Dubrovnik ,Sarajevo ,Osijek ... tako da smo mi sami krivio sto je taj naziv cetnika kompromitovan i u je Pupovac u prav kada kaze da je tamo to negativan epitet.
 

Back
Top