PRAVI PRIJATELJI.......

Lacibg:
И највећи опоненти Слободана Милошевића су говорили о њему као о ретко интелигентном човеку. Али да би га, затим, поставили на лествицу зла, говорили да своју памет користи погрешно.
Нико не спори његову високу интелигенцију. Но, то није никакво постављање на лествицу зла. Ипак се пре свега он сам тамо поставио.

Имао је тежак задатак да покуша да очува Србе и Србију, у значајном историјском времену.
Имао, и омануо потпуно у томе. Не само због спољашњих тешких услова. Него и неке своје заслепљености. Био је исувише роб сопствене жеље за влашћу по сваку цену. А и под великим утицајем још острашћеније, његове жене. Ипак није довољно схватио светска кретања. (Или није хтео да схвати, радећи за нечије интересе, а у сваком случају противсрпске, то ће ми увек остати питање).
А кад је, изгледа, почео да схвата, пред крај, 1999, а затим и у Хагу, било је исувише касно.

Дакле, политичар неискоришћених прилика. Иако су паралеле историјске непримрене кад се узму дословно, ипак, сматрам њега и краља Александра Карађорђевића за две најтрагичније и најпогубније фигуре у историји српског народа, и по тај народ. Два, с највише могућности, које нису искористили.
(Наравно, кад се говори о унутрашњем фактору. Не заборављам спољни, наравно, који је ово све врло добро на нашу штету искористио)
 
paola:
Рамбује све објашњава, али има много неписмених, а, Бога ми много више злонамерних. Лакше им је уз Сороша! са њим се лакше дише.
papagaj.jpg
 
jomini:
Ni ne očekujem da shvatiš.
Наравно! Ти мораш то тако да сватиш, а још више да прихватиш! Ја НЕ МОРАМ и зато сам у предности. Мислим слободно, без диктатуре и стега које мора да има свако "демократско-ЛДПовски" модератор!
 
И данас, највише га критикују зато што није победио, што није прегазио Хрватску, и што је спутавао Караџића да не претера, јер су били у стању да Босну заузму целу.
Све смо то могли, али СМ је хтео оно што само по праву припада Србима. Па и ту је испао паметан, јер би нас онда бомбардовали много раније и с већим правом. Овако, љага америчке агресије се не може оправдати нити опрати свом Х2О на свету.
 
Lacibg:
Једино што је СМ хтео је да Срби остану неоштећени при растурању СФРЈ. На то је имао сва права и обавезу. Да тако није поступао, сигуран сам да би пао много раније, и да би онај ко би после њега дошао учинио да прођемо још много горе.

Треба да се зна да кад се бориш за право и истину - то кошта. И живаца и новца па и живота. Заправо, као и на дргим местима - највише плаћа народ. Обичан. Зато је тако убедљиво и добијао изборе. Мислим, сви смо знали да долази бомбардовање, па смо на референдуму гласали да не дамо НАТО-у да се шећка по Србији и кроји нам капу.
Politika je *****. Ako je on imao samo međunarodno pravo kao saveznika, dobro da je Srba i ostalo za pod jednu krušku. Njegova politika je promašena. Vidiš da se radi kako se hoće, a ti dođeš i potegneš "međunarodno pravo" ja kao pravnik mogu slobodno da kažem ****Š MEĐUNARODNO PRAVO. Nađi maksimum svog i minimum SAD interesa i stvori bolji život. To je posao političara, ne da zastupa međunarodno pravo. Danas jedna Kina, Indija, Rusija gledaju i ćute šta radi SAD, a "postoji" međunarodno pravo.
Ljudi, nema prava u toj i takvoj politici, ima samo interesa.
 
paola:
Рамбује све објашњава, али има много неписмених, а, Бога ми много више злонамерних. Лакше им је уз Сороша! са њим се лакше дише.
Tu te čekam. Nije li lepi milutin nudio se kao ***** da nas prime u NATO. Nije ili jeste? E pa ne radi se to tako, vidiš da si odjeban, pa bi se ti malo uvukao. Ako je ulazak u NATO mogao spasiti Srbiju sankcija, ekonomskog uništenja i na posletku bombardovanja, to se ne radi u 12.01h kao nesrećni Milutin u Rambujeu, već godinama ranije, ali lakše je reći soroševac, nego pametno argumentovati...
Profki, sa poštovanjem
"soroševac" 8-)
 
filatelista:
Politika je *****. Ako je on imao samo međunarodno pravo kao saveznika, dobro da je Srba i ostalo za pod jednu krušku. Njegova politika je promašena. Vidiš da se radi kako se hoće, a ti dođeš i potegneš "međunarodno pravo" ja kao pravnik mogu slobodno da kažem ****Š MEĐUNARODNO PRAVO. Nađi maksimum svog i minimum SAD interesa i stvori bolji život. To je posao političara, ne da zastupa međunarodno pravo. Danas jedna Kina, Indija, Rusija gledaju i ćute šta radi SAD, a "postoji" međunarodno pravo.
Ljudi, nema prava u toj i takvoj politici, ima samo interesa.
Видиш, за неке ствари морам да ти одам признање. Потпуно си у праву што се тиче поштовања међународног права, и понашања силеџија у датом временском тренутку.
Тако је увек било.
Али

Поштење и етика су категорија која је универзалана, и њоме се учимо од кад се родимо, да би смо се разликовали од животиња. Зар у школама треба учити "дипломатију" кад право не може да се оставри? Како деци објаснити да етика не важи кад је сила јака ? Па чему и зашто их онда учимо ?
Живот није црно - бели , то је јасно. Манипулације на све стране.
 
filatelista:
Tu te čekam. Nije li lepi milutin nudio se kao ***** da nas prime u NATO. Nije ili jeste? E pa ne radi se to tako, vidiš da si odjeban, pa bi se ti malo uvukao. Ako je ulazak u NATO mogao spasiti Srbiju sankcija, ekonomskog uništenja i na posletku bombardovanja, to se ne radi u 12.01h kao nesrećni Milutin u Rambujeu, već godinama ranije, ali lakše je reći soroševac, nego pametno argumentovati...
Profki, sa poštovanjem
"soroševac" 8-)
И сам знаш да то није била та врста понуде, часна и достојанствена. не, они су хтели да намећу протектора Србији као сада Космету или БиХ. Медлинка је гајила патолошку мржњу према Србији и није јој било тешко да наговори посрнулог сина Била да заташка своју сексуалну аферу Лрвински једним лепим бомбардовањем објекта њене патолошке мржње. Е, што су се после нашли ту и неки њени домаћи сатрапи, који би још мало да бомбардују Србију, то је проблем српског народа и тема валоризације српске историографије.
 
Lacibg:
И данас, највише га критикују зато што није победио, што није прегазио Хрватску, и што је спутавао Караџића да не претера, јер су били у стању да Босну заузму целу.
Наравно, због тога итекако заслужује критику.

Све смо то могли, али СМ је хтео оно што само по праву припада Србима.
Он је све време гудео о "очувању Југославије". То је била велика грешка. Или је требало да је очува стварно, или да први постави питање изласка Србије из. Југ, ако је већ морала да се распадне, и истинске борбе за права Срба у другим тзв. "авнојевским" републикама. Покрене питање промене тих граница на прави начин, а не онако како је испало, развлачењем рата. Имао је И могућност да сачува Косово и Метохију на много бољи начин него што је то радио. Рецимо, једна од ствари, одбио је да потпише закон о враћању имовине манастирима и црквама. А да не говорим да није урадио ништа на враћању Срба тамо, и додатном насељавању, прављењу раздора међу Шиптарима, да себи међу њима створи неке савезнике. Зна се како се то ради...


љага америчке агресије се не може оправдати нити опрати свом Х2О на свету.
Ово је апсолутно тачно. Али је то истина и без било какве везе са СМ.
 
paola:
И сам знаш да то није била та врста понуде, часна и достојанствена. не, они су хтели да намећу протектора Србији као сада Космету или БиХ. Медлинка је гајила патолошку мржњу према Србији и није јој било тешко да наговори посрнулог сина Била да заташка своју сексуалну аферу Лрвински једним лепим бомбардовањем објекта њене патолошке мржње. Е, што су се после нашли ту и неки њени домаћи сатрапи, који би још мало да бомбардују Србију, то је проблем српског народа и тема валоризације српске историографије.
Nije li ili jeste Milutin Milutinović u Rambujeu nudio da Srbija uđe u NATP PAKT?
JESTE, bila je emisija gde čovek sam kaže nudio sam da Srbija uđe u NATO PAKT, da sačuvamo Kosovo ali neće moći to u podne i dva minuta kad ti nekoga zajebavaš 7-8 godina, već se to radi pregovorima, a ne kad te mi priteramo u ćošak. Sad da su lepo ušli u partnerstvo za mir 1991 ili 1992 ovoga danas ne bi bilo. Nego se nađe nesrećni Milutinović, pa kao francuska fufa trči po dvorcu i onog američkog pederka hvata za rukav i nudi Srbiju sve na pladnju. ****š tu njihovu politiku. To je jedna glupa, bez mozga bagra koja se u politiku razume kao Marica u .....
I kakav protektorat, kakvi bakrači. Jel vredelo za 5-6 baza dati Kosovo. Eto, sad bi i u šupak ljubili i 100 000 amera primili samo da Kosovo sačuvamo.
 
Lacibg:
Видиш, за неке ствари морам да ти одам признање. Потпуно си у праву што се тиче поштовања међународног права, и понашања силеџија у датом временском тренутку.
Тако је увек било.
Али

Поштење и етика су категорија која је универзалана, и њоме се учимо од кад се родимо, да би смо се разликовали од животиња. Зар у школама треба учити "дипломатију" кад право не може да се оставри? Како деци објаснити да етика не важи кад је сила јака ? Па чему и зашто их онда учимо ?
Живот није црно - бели , то је јасно. Манипулације на све стране.
Nije isto. Rezon je zdrav i razuman, ali jednog bulija u školi što ti maltretira dete možeš išamarati, ali SAD ne može niko ništa.
Mrzim SAD, ne mogu da gledam šta rade po svetu sve zarad njenog veličanstva nafte, ali kako ja ili nas dvojica ili cela Srbija to spreči. Nikako. Gledaj da što manje smetaš i da nisi uočljiv. Zvuči surovo, ali se raduj kad se uhvate sa jednim Avganistanom, Irakom , Severnom Korejo, tebe će pustiti da živiš. Do kad? Dok neka od sila ne okupi oko sebe respektabilan broj zemalja i kaže DOSTA! Do tada to međunarodno pravo neka se predaje na fakultetu i da budu profesori što blaži jer ti nikad nećeš sa tim doći u dodir
 
Norma Kampl:
...Он је све време гудео о "очувању Југославије". То је била велика грешка. Или је требало да је очува стварно, или да први постави питање изласка Србије из. Југ, ако је већ морала да се распадне, и истинске борбе за права Срба у другим тзв. "авнојевским" републикама. Покрене питање промене тих граница на прави начин, а не онако како је испало, развлачењем рата. Имао је И могућност да сачува Косово и Метохију на много бољи начин него што је то радио. Рецимо, једна од ствари, одбио је да потпише закон о враћању имовине манастирима и црквама. А да не говорим да није урадио ништа на враћању Срба тамо, и додатном насељавању, прављењу раздора међу Шиптарима, да себи међу њима створи неке савезнике. Зна се како се то ради...
Очување Југославије је било, заправо, друго име за тежњу, која је надам се природна и свима неспорна - сви Срби у једној држави. Чак је тај термин звучао много блаже од изманипулисаног и отрованог - Велика Србија.
Зар не мислите, колегинице, да би нас много горе казнили да смо лепо "покорили" Хрватску ? Ја мислим да тако не бисмо ни стигли до БиХ а већ би праштали Томахавци и бомбардери по Србији, и то уз претходно издејствовану резолуцију УН.
Мислим да је на КиМ у време СМ враћено много имовине СПЦ. Колико и шта, заиста не знам детаље. Није могао да нађе начина да врати Србе на Косово јер је тренд био њихово масовно исељавање. Економски сигурно није могао да их намами јер толике године санкција су убијале и нас овде, а камоли да се издвоји за неке програме који би их привукли.
 
filatelista:
Nije isto. Rezon je zdrav i razuman, ali jednog bulija u školi što ti maltretira dete možeš išamarati, ali SAD ne može niko ništa.
Mrzim SAD, ne mogu da gledam šta rade po svetu sve zarad njenog veličanstva nafte, ali kako ja ili nas dvojica ili cela Srbija to spreči. Nikako. Gledaj da što manje smetaš i da nisi uočljiv. Zvuči surovo, ali se raduj kad se uhvate sa jednim Avganistanom, Irakom , Severnom Korejo, tebe će pustiti da živiš. Do kad? Dok neka od sila ne okupi oko sebe respektabilan broj zemalja i kaže DOSTA! Do tada to međunarodno pravo neka se predaje na fakultetu i da budu profesori što blaži jer ti nikad nećeš sa tim doći u dodir
То је колега, рационално, али није поштено ни храбро. Како раздвојити сталну борбу за истину од, с опроштењем, к*урчења ?
Ја вас потпуно разумем, и није да ја нисам за такву "манипулацију", ћути и пливај док тебе не дирају. Али онда морам себи да признам, и раздвојим "грехе" које на тај начин учиним.
 
inagadadavida:
Амерички народ је обезбедио милион долара за пријатеље, грађане Београда!

Средства ће бити утрошена на један од два понуђена пројекта који ви изаберете:

1) Милион за ЗДРАВЉЕ Београда!

Милион долара за набавку најсавременијих амбулантних возила која ће побољшати здравствене услуге у граду

2) Милион за МЛАДОСТ Београда


Милион долара за обнову Дома омладине Београда, културног и информативног центра младих Београда


PORED JAPANACA, NAJVECIH DONATORA, AMERIKA SE POKAZUJE KAO PRAVI PRIJATELJ SRPSKOG NARODA.......



http://www.beograd.org.yu/cms/cir_poll.php
Ovaj bezobrazluk je vec ober postavljao, pa sam na isti odgovorio adekvatnom slikom, koju je jomini, pojma nemam zbog cega, obrisao.

Medjutim ako vec ne smem da psotavljam busha i ramsfilda eve nekih slika koje bi ovom domacem olosu trebalo da pomogne da se priseti 1999. godine.


0504-02.jpg
novisadfires.jpg


case1623.jpg
hayden11-full.jpg


usce.jpg


SEREM IM SE NA PARE A I NA ONE KOJI POSTAVLJAJU OVAKVE TEME!
 
Samo mi nije jasno gde su svi ovi (ne znam kako da ih nazovem a da ne psujem) bili pre samo sedam godina. Mozda je mashan "studirao" u Americi, ali cisto me zanima gde su bili ovi ostali dok su zavijale sirena i dok su padale bombe po citavoj Srbiji ukljucujuci i ovaj grad, za ciju "mladost i zdravlje" su Amerikanci jako zabrinuti danas?!?!?!?!

Prosto ne mogu da zamislim veci bezobrazluk i idiotizam od ovako necega, pogotovo od ovog domaceg olosa koji sve ovo velica (od amera me ionako nista ne moze iznenaditi).
 
Salvantis:
Ovaj bezobrazluk je vec ober postavljao, pa sam na isti odgovorio adekvatnom slikom, koju je jomini, pojma nemam zbog cega, obrisao.

samo da te obavestim da ce taj bezobrazluk mozda....u stvari SIGURNO nekome da spase zivot....
e, onda idi njegovoj porodici, pa im pricaj kako su ta kola koja su kupljena od americkih para u stvari fasisticka kola....

uostalom, ako ovo smatras za bezobrazluk....da ti spomenem par stvari.....
pogledaj svoj racunar...koje i cije komponente imas u njemu?
pogledaj svoj mob telefon, koje i cije komponenete imas u njemu?
pogledaj gomilu tehnologije, i zapitaj se ko je to pravio.....
 
Obersturmfuehrer:
samo da te obavestim da ce taj bezobrazluk mozda....u stvari SIGURNO nekome da spase zivot....
e, onda idi njegovoj porodici, pa im pricaj kako su ta kola koja su kupljena od americkih para u stvari fasisticka kola....

uostalom, ako ovo smatras za bezobrazluk....da ti spomenem par stvari.....
pogledaj svoj racunar...koje i cije komponente imas u njemu?
pogledaj svoj mob telefon, koje i cije komponenete imas u njemu?
pogledaj gomilu tehnologije, i zapitaj se ko je to pravio.....
Да ми нису они купили те компоненте ?
Опет погрешна аналогија. Они све то производе да би ми то купили а они зарадили.
Коме ће тих милион $ да спаси живот ?
 
Obersturmfuehrer:
samo da te obavestim da ce taj bezobrazluk mozda....u stvari SIGURNO nekome da spase zivot....
e, onda idi njegovoj porodici, pa im pricaj kako su ta kola koja su kupljena od americkih para u stvari fasisticka kola....

uostalom, ako ovo smatras za bezobrazluk....da ti spomenem par stvari.....
pogledaj svoj racunar...koje i cije komponente imas u njemu?
pogledaj svoj mob telefon, koje i cije komponenete imas u njemu?
pogledaj gomilu tehnologije, i zapitaj se ko je to pravio.....
Potpuno pogresno poredjenje. Po toj logici, ako Iracanin, na primer otme pusku ameru, i nastavi da tim oruzjem ubija okupatore, znaci da su mu oni koje ubija i koji se trude da ubiju njega prijatelji (jer je proizvedeno u SAD)?! Kakve veze to ima sa sustinom problema (ili bilo cim drugim)?

A i inace, kompjuterske komponente su 99% sa Tajvana, tako da ni to poredjenje nema bas mnogo smisla...
 

Back
Top