dv2007
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: dv2007

Obećava
    Učlanjen
    11.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano dv2007

Zakazan mi je intervju za sredinu januara u Americkoj ambasadi,da li ima nekog ko je prosao ili ceka intervju.Zanima me sta mogu da ocekujem,kakva pitanja,uopste detalji vezani za intervju.Voleo bi popricam,posavetujem se sa nekim ko je bio ili jeste u prici oko green card-a!

pozdrav

Primećen član Sport_Billy (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano Re: dv2007

...intervju je u slucaju da su svi dokumenti u redu i da ispunjavas sve uslove, cista formalnost....
    Pitace te prvo da li govoris i razumes engleski pa onda ako da nastavice sa tobom razgovor na engleskom....onako nesto neobavezno...koliko si se puta prijavio na lutriju, sta kazu tvoji roditelji na celu stvar, u koju si skolu isao....ali cisto onako usput dok listaju tvoje dokumente. Onda ce te gospodja konzul zamoliti da podignes desnu ruku (onako kao u filmu) i da se zakunes da neces raditi protiv vlade i ustava SAD-a.....i to bi bilo to....
    It has to start somewhere....it has to start sometime...
    what better place than here, what better time than now!

Obećava
    Učlanjen
    11.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Oke,znaci nema bitne razlike u odnosu na regularan vizno-turisticki intervju?!
    Prolazio sam kroz tu proceduru,pa pravim paralelu.Proveo sam gore 6 meseci(april-septembar) na proputovanju.
    Puno hvala!
    pozdrav

Primećen član Sport_Billy (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

...to je to uz sitne razlike....
    kada se rano ujutro pojavis u ambasadi prvo sacekas da te prozovu i na onom standardnom salteru kao kada ides na razgovor za vizu predas sva dokumenta koja si doneo....sluzbenik preleti preko toga, pogleda da li je sve u redu i ako jeste mozes odmah da racunas da si zavrsio posao...On uzme papire i kaze ti kada da dodjes-imas pauzu od sat, dva, tri....
    Kada se vratis cekas da te prozove blagajnica da joj iskesiras sve one takse koje treba da platis i onda opet cekas da te pozove konzul.....Jedina razlika u odnosu na intervju za vizu je sto konzul ima posebnu kabinu koja je odvojena i zvucno izolovana od ostatka sale tako da ne moras da se nadvikujes sa ostatkom sale....Konzul je naravno iza neprobojnog stakla i obraca ti se preko spikerfona....Skenira ti otisak prsta, preleti preko onih papira, popricate po jednu i ako je sve ok kaze ti da dodjes za tipa 2-3 sata da pokupis vizu....Viza ti onda vazi sledecih 6 meseci i u tom periodu mozes bilo kada da otputujes za USA.
    Pozdrav
    It has to start somewhere....it has to start sometime...
    what better place than here, what better time than now!

Obećava
    Učlanjen
    11.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Ej,puno hvala na vremenu i dobroj nameri.Ostalo mi jos da uradim lekarski pregled,i jos koji detalj pa da komletiram fajl.
    Ako budem imao neko pitanje vidimo se ovde!
    Hvala jos jednom!

pozdrav

Ističe se klika (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Ne bih bas bio toliko siguran u to da je intervju cista formalnost..........

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •