Benchmark forum!

  • Začetnik teme Aleksej_BASO
  • Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
A

Aleksej_BASO

Gost
Koliko vas posecuje Benchmark forum....


Boze, ja mislim da su ti ljudi skroz nenormalni... Ne oni koji idu tamo, nego moderatori, administratori... Znaci sto se tice trgovine forum je Xtra! Ako nesto trazim treba da gledam svaki dan male oglase, jer se dnevno pojavi 5-10 novih oglasa... I velika je sansa da ces brzo naci ono sto te interesuje ali....

Da bi postavio oglas da prodajes nesto treba da budes na forumu vise od 6 meseci i da imas preko 100 poruka.

JA sam se tamo registrovao kada i na krstaricu. U maju 2005 ali jednostavno skoro da nisam nista pisao imao sam 15ak poruka. I provalim da ce mi trebati uskoro da postavimogals da prodajem nesto i krenem polako da kuckam... Ali opet ne mogu bez veze...


I danas vidim da su mi obrisane poslednjih 5-6 poruka, i da sam BANOVAN na 7 dana!!! :shock: :shock: Bez upozorenja bez icega.....

A stigao sam na 20 i nesto....

Zbog cega???

Zaista mi nije jasno jer zato sato sam u jednom danu napisao nekoliko poruka ili zasto? BTW obrisane poruke su bile potpuno u skladu sa temom...

Napljuvao sam provajdera neobee a hvalio sam sezampro, jer je stvarno takvo moje iskustvo... (mozda se neko zbog toga uvredio??)



Mislim nisam ja kriv sto mi nije prva stvar u zivotu da imam najjacu i najbrzu masinu :roll: :roll: i samim tim ne mogu da ucestvujem u raspravama da li graficka kartica ima 10000 ili 9500 poena na 3D Marku... Tim pre sto mi je iluzorno dati ogromne pare za neki deo kompa... I sto i nemam previse kinte za to sve i da hocu.

Takodje nisam kriv sto ne igram svaku igru koja se pojavi pa ni o tome nemam sta da pricam sa drugima... :?I zato nemam dovoljan broj postova.

Jos jednom sam shvatio koliko je krstarica najaci forum sto se tice svega... :smile:



Sta mislite jer neko skontao moju nameru da lagano dodjem do 100 postova ili se uvredio zbog neobeeja???
 
Ne obilazm pomenuti forum, ali čitava priča ima više veze sa psihologijom nego sa samim forum. Moguće je da se neko našao uvređenim zbog kritike neobee IPS-a, pogotovu ako bilo ko od moderatora/administratora ima neke veze s njima, jer se kod nas sve kritike (loše) rešavaju mačem ili nožem u zavisnosti šta je trenutno pri ruci.

To što si hteo da lagano dođeš do 100 poruka kako bi mogao da postaviš oglas je sasvim legitimna stvar, pod uslovom da su poruke odgovarale temama. Izgleda da se nekom nije svidelo pisanje, jer ne odgovara nečijem ukusu valjda, a to nas vraća na psiho(pato)logiju.

Ukoliko ne nađeš neku vezu (ovde očigledno ne može ništa bez veze), postavi oglase na neki drugi forum ili news grupu. Možda će prodaja trajati nešto duže, al' se bar nećeš jediti i ulestovati na forumu koji ti očigledno i ne znači baš mnogo.
 
Ne, ne zelim ni ja da pljujem po Benchmarku, mada gledano godinu, dvije unazad imao bih mozda i razloga, ali moj stav je uvijek jasan.. Ko te ne prihvata ne prihvataj ni ti njega, bar u onom domenu koji ti se namece.. Ja sam se nekada davno registrovao na isto.. Nisam bio dakako uredan pisac i posjetilac tamo i nekon nekog vremena nisam mogao da pristupim, isto tako bez ikakvog obavjestenja.. Cak nisam ni banovan vec mi je nalog jednostavno izbrisan.. Predpostavljam politika anuliranja clanova bez redovnih ili bez postova uopste.. Nisam ne ponovo registrovao.. Ne zamjeram niti imam namjeru da kazem bilo sta lose..

Sta hocu ovim da kazem.. Nisam siguran da je bas konkurentski forum nasuprot Krstarici, da ima kvaliteta, ima, a sto se masovnosti tice, tu jos Krstu ne moze da sasije zadugo, a pitanje je i da li ce uopste..

Razmijem u tvoj bijes na na stvari koje su ti se desile, ali ipak globalno gledano na ukupnu politiku Krstarice i ako smijem slobodno reci, nije nam u opstem interesu da valjamo drvlje i kamenje po forumima, pa ako je i sam Benchmark u pitanju..

Ovim pisanjem ne stitim niti napadam nikoga, samo zelim ukazati da Krstarica forum nije bas pogodno mjesto za pljuvanje po drugim forumina..

Opet da se razumijemo, mozemo da shvatimo i prihvatimo misljenje, kritiku, ili negodovanje, ali i pljuvanje zaista ne..

S toga ove rijeci nisu direktno upucene na pisca teme, nego na sve buduce koji budu pisali i koji bi eventualno imali zelju da pisu lose..

Hvala na razmijevanju...

GZ.
 
bojan p:
Ne obilazm pomenuti forum, ali čitava priča ima više veze sa psihologijom nego sa samim forum. Moguće je da se neko našao uvređenim zbog kritike neobee IPS-a, pogotovu ako bilo ko od moderatora/administratora ima neke veze s njima, jer se kod nas sve kritike (loše) rešavaju mačem ili nožem u zavisnosti šta je trenutno pri ruci.

To što si hteo da lagano dođeš do 100 poruka kako bi mogao da postaviš oglas je sasvim legitimna stvar, pod uslovom da su poruke odgovarale temama. Izgleda da se nekom nije svidelo pisanje, jer ne odgovara nečijem ukusu valjda, a to nas vraća na psiho(pato)logiju.

Ukoliko ne nađeš neku vezu (ovde očigledno ne može ništa bez veze), postavi oglase na neki drugi forum ili news grupu. Možda će prodaja trajati nešto duže, al' se bar nećeš jediti i ulestovati na forumu koji ti očigledno i ne znači baš mnogo.


Ma nemam pojma, napiso manje od 10 poruka za taj dan sve da ne budem sumnjiv ali ono pre toga nisam skoro godinu dana nista... Ali stvarno nisam nista lupetao....

A nisam mnogo nista ni lose rekao o neobee... Sve opusteno...

Trazim vezu trenutno....


Ma nek se yebu, da mi ne trebaju ne bi me vise videli ali je jako dobro trziste za komponete i sl.
 
Aleksej_BASO:
Ma nemam pojma, napiso manje od 10 poruka za taj dan sve da ne budem sumnjiv ali ono pre toga nisam skoro godinu dana nista... Ali stvarno nisam nista lupetao....

A nisam mnogo nista ni lose rekao o neobee... Sve opusteno...

Trazim vezu trenutno....


Ma nek se yebu, da mi ne trebaju ne bi me vise videli ali je jako dobro trziste za komponete i sl.
Ako misliš da bez njih ne možeš, onda traži vezu. Ma da, ako prema nekome imam takav stav kao ti, onda ih zaobiđem i opušteno potražim drugo rešenje. Uvek postoji alternativa.
 
GZ:
Ne, ne zelim ni ja da pljujem po Benchmarku, mada gledano godinu, dvije unazad imao bih mozda i razloga, ali moj stav je uvijek jasan.. Ko te ne prihvata ne prihvataj ni ti njega, bar u onom domenu koji ti se namece.. Ja sam se nekada davno registrovao na isto.. Nisam bio dakako uredan pisac i posjetilac tamo i nekon nekog vremena nisam mogao da pristupim, isto tako bez ikakvog obavjestenja.. Cak nisam ni banovan vec mi je nalog jednostavno izbrisan.. Predpostavljam politika anuliranja clanova bez redovnih ili bez postova uopste.. Nisam ne ponovo registrovao.. Ne zamjeram niti imam namjeru da kazem bilo sta lose..

Sta hocu ovim da kazem.. Nisam siguran da je bas konkurentski forum nasuprot Krstarici, da ima kvaliteta, ima, a sto se masovnosti tice, tu jos Krstu ne moze da sasije zadugo, a pitanje je i da li ce uopste..

Razmijem u tvoj bijes na na stvari koje su ti se desile, ali ipak globalno gledano na ukupnu politiku Krstarice i ako smijem slobodno reci, nije nam u opstem interesu da valjamo drvlje i kamenje po forumima, pa ako je i sam Benchmark u pitanju..

Ovim pisanjem ne stitim niti napadam nikoga, samo zelim ukazati da Krstarica forum nije bas pogodno mjesto za pljuvanje po drugim forumina..

Opet da se razumijemo, mozemo da shvatimo i prihvatimo misljenje, kritiku, ili negodovanje, ali i pljuvanje zaista ne..

S toga ove rijeci nisu direktno upucene na pisca teme, nego na sve buduce koji budu pisali i koji bi eventualno imali zelju da pisu lose..

Hvala na razmijevanju...

GZ.

MA to je OK, i ne bih isao tamo da mi nije potrebno...

Bench je daleko ispod Krste naravno! Ali krstarica je opsti forum a ovo je specijalni bas za nesto sto mi je u jednom trenutku zatrebalo.

Mislim onda neka napisu "Forum samo za nase ortake". Pa da znamo....
 
bojan p:
Ako misliš da bez njih ne možeš, onda traži vezu. Ma da, ako prema nekome imam takav stav kao ti, onda ih zaobiđem i opušteno potražim drugo rešenje. Uvek postoji alternativa.


Heheh znas kako video sam tamo neke ljude koje znam sa jednog foruma o automobilizmu.... Pa ovaj... Taj sam forum isto napustio.... Ali da ne bude zabune, bez bilo kakvih teskih reci i prepirki. Nije mi se svidja bas taj stav "Forum za moje ortake i one koji misle bas kao mi" pa sam otisao... Ali opet kazem bez da sam se sa nekim svadjao....

Moracu kod njih da se raspitam....
 
Ja sam član Benchmark foruma od 2003 i imam skoro 350 postova... razlog uvođenja koliko dugo neko mora biti član i koliko postova mora imati je da bi se sprečila najezda korisnika koji su na forumu samo zbog oglasa... što se desilo kad je pc berza promenila uslove...
O Benchu sve najbolje od mene... mada ja više čitam nego što učestvujem ;)
A moderatori i administratori su sve fini ljudi... VIP memberi takodje... kažem to zato što skoro redovno komuniciram sa njima ;)
Pozdrav!
 
Ja sam ucanjen u maju 2005 pa tako nije za ocekivati da sam se uclanio samo zbog oglasa...

Znaci ako nisam frik da igram svaku igru koja izadje i kupujiem svaku novu komponentu onda nisam dobrodosao...

OK ali najmanje sto su mogli da urade da mi kazu zasto sam banovan.
 
bojan p:
Banovanje je diskreciono pravo administratora i moderatora foruma i uglavnom se ne objašnjava. To što bi bilo lepo da se objasni, eh... nisu svi fini.

Znam oni mogu sta god hoce nayebem im se mame svima...

Cim prodam konfiguraciju (ako me vrate uopste u funkciju) zatrazicu da mi se obrise moj nalog sa svim postovima.

Moji postovi su moja intelektualna svojina.
 
TAko ce i da bude...

A nece biti privi forum na kome to radim.. :lol:

Tako sam se negde zakacio sa ljudima i to uradim a oni popi3deli!!! Hehehe i daju mi ono kao ukor i upozorenje...

Ali posle je sve bilo OK. I sada oisem tamo. Kada je neko prema meni korektan i ja sam.
 
Inace dobio sam nezvanicno uopzorenje od jednog lika sto ga "znam" sa drugog jednog foruma o automobilizmu pa sam ga kontaktirao jer je mod i kaze da su moji postovi bili ocigledan spam...

Yebote napisem 7-8 postova i to je ocigledan spam. Naglasavam da je pola od toga zaista bilo sa razlogoim a druga polovina jesu bili bzvz ali i dalje u skladu sa temom.

Recimo bio je u pitanju neki elektronski casopis i ja kazem da je super (mada ga nisam procitao :lol: ) jer sam video da ga i drugi hvale, porukama koje bi isto tako mogle da se nazovu spam. Bukvalno i drugi su pisali tako nesto, ali onda nije spam.
 
@Aleksej_BASO

Cemu toliko nerviranje kad se sve moze postici mirnim kompromisom... Napises mail, ako je moguce da se tako nesto nadje i posaljes glavnom Adminu foruma u koje lijepo, na pristojan nacin objasnis sta zelis, izvines se za eventualne nesporazume, zatrazis ukidanje tvoj naloga i na kraju zamolis da te lijepo obavijeste o svemu, sto mislim da ce uciniti.. Koliko znam da takve stvari uvijek pale.. Ako ne zelis vise biti tamo ni pod kojim uslovima to je tvoje pravo, ali nadmetati se ovako preko granica i bez granica moze samo da dovede prije svega tebe u stanje u kome zelis da se mozda svetis sto ti ne ide u prilog..

Dakle, saberi konce, napisi taj mail adminu foruma i ZAMOLI ga da odradi to sto zelis da se odradi.. Ukidanje, odnosno brisanje svega onoga sto je vezano za tebe i kao prateci dokument tvoje izvinjenje ako si napravio nenamjeran preksaj..

Da bi najbolje izgladio stvari i doveo sebe do zeljenog cilja koristi najmocnije oruje na svijetu..
Lijepa rijec..

Na kraju krajeva tvoja je odluka... Ipak ja bih to rijesio sasvim mirno i bezbolno..

Pozzzz....zzzz
 
Niste me razumeli.

Uopste se ne nerviram.

Samo sam zeleo da razmenim misljenje sa ljudima o temi.

Drugo, poslao sam najkulturniji mejl da pitam zasto sam banovan, ali odgovora nema.

Trece nije frka, kada budem odradio sta zelim :lol: i hocu na najlepsi moguci nacin da trazim to od njih. A nije mi cimanje da i sam to uradim cas posla.

Ipak smo ljudi, ne posezem za teskim recima i pretnjama skoro nikad.
 
E svasta ce covek videti ovde.
Pljujete po najjacem hardverskom forumu u Srbiji, a i sire.
I jos reci da je Krstarica bolja od njega je na nivou deteta od 10god koje je upravo reklo ocu: ''Ne volim te'', zato sto je dobilo zasluzene batine.

Bench je tematski forum i tematski sajt i svako ko se iole bavi raunarima i koga nesto interesuje posecuje doticni sajt/forum zbog kvaliteta i kvantiteta informacija.
Dalje, Kompjuteri i Internet na Krstarici ne posecuje ni 3% ljudi koliko posecuje Benchmark.
Sto se ostalih podforuma tice i dalje su teen i Svastara najposeceniji, a to su po meni dve najvece bljuvotine na Krstarici (no hard feelings, my person opinion).
Sistem moderatora mi se svidja jer ko god dobije taj status, moderator je za ceo forum, a ne samo za podforume, tako da ih ima kamara+admini+VIP.
a to sto se neko nadje inferioran u odnosu na masu ljudi koji nesto znaju, ne treba da ih oljuje po drugim forumima, vec da im u lice kaze zasto mu smetaju.
Biti najbolji medju najgorima, ne znači biti dobar.
To sto komsije misle da znas neke stvari super dobro te izgleda pogadja kada se nadjes u drustvu boljih od tebe.
P.S. Necu zakljucati ovu temu, da ne bude pljuvanja po meni kao i po drugim modovima, neka ostane koji dan.
 
Кулиража:
E svasta ce covek videti ovde.
Pljujete po najjacem hardverskom forumu u Srbiji, a i sire.
I jos reci da je Krstarica bolja od njega je na nivou deteta od 10god koje je upravo reklo ocu: ''Ne volim te'', zato sto je dobilo zasluzene batine.

Bench je tematski forum i tematski sajt i svako ko se iole bavi raunarima i koga nesto interesuje posecuje doticni sajt/forum zbog kvaliteta i kvantiteta informacija.
Dalje, Kompjuteri i Internet na Krstarici ne posecuje ni 3% ljudi koliko posecuje Benchmark.
Sto se ostalih podforuma tice i dalje su teen i Svastara najposeceniji, a to su po meni dve najvece bljuvotine na Krstarici (no hard feelings, my person opinion).
Sistem moderatora mi se svidja jer ko god dobije taj status, moderator je za ceo forum, a ne samo za podforume, tako da ih ima kamara+admini+VIP.
a to sto se neko nadje inferioran u odnosu na masu ljudi koji nesto znaju, ne treba da ih oljuje po drugim forumima, vec da im u lice kaze zasto mu smetaju.
Biti najbolji medju najgorima, ne znači biti dobar.
To sto komsije misle da znas neke stvari super dobro te izgleda pogadja kada se nadjes u drustvu boljih od tebe.
P.S. Necu zakljucati ovu temu, da ne bude pljuvanja po meni kao i po drugim modovima, neka ostane koji dan.


Prvo, nisam uporedjivao bench i krstu da bih u tom smislu rekao da je krsta bolja.

To su totalno razliciti sajtovi... Bechmark je za kompjutere a krstarica je vise zabavnog sadrzaja ali i dalje se moze naci mnogo korisnih informacija.

Uostalom krstarica jeste nas najposeceniji sajt i forum.

Ti pricas o inferiornosti i kojecemu a ja ti kazem kako su ljudi na takvim (da kazem tematskim) forumima izuzetno sujetni. Nisam znao da i VIP clanovi mogu da banuju, onda znam ko me je najverovatnije banovao..... :roll:

E sada ja bih rekao njima "u lice" sta mi se na svidja ali tesko kada sam banovan, a i kada bi se vratio i rekao sumnjam da bi iko od njih i trenutak razmislio o ono sto bih im ja napisao. Samo bi me obrisali. To su takvi ljudi. A mogli bi malo da razmisle nisam ja neki coban sa planine koji nista ne zna samo zato sto ne mislim isto kao oni.


Ne vidim sto bi zakljucavao ovu temu uopste (osim ako ne pogadja licno tvoju sujetu :lol: ) jer je u skladu sa mestom i situacijom. Ili sam mozda pogresio podforum??


Da, cinjenica je da se neko kao ja tamo ne uklapam ni u ludilu ali eto ti mali oglasi mi trebaju pa cu morati da "budem dobar" :roll: ... Jos malo.


Ja necu da kazem nista lose jer ja bih u budzenje auta spucao sve pare, recimo, sto je nekome drugom opet nerazumljivo, ali ne razumem opsesiju kompjuterima mada volim da se bavim time i sam. Jednostavno, MOZDA neki od nas nemaju para da kupuju najnoviju graficku karticu od 150 e svakih meseca dana, i ne igram svako smece od igre koje izadje na trziste (previse vremena provodim i na forumu ti je cinjenica ali sve u svrhu upoznavanj ljudi, i vredelo je!) i da ne nabrajam dalje. Jel to onda razlog da nisam dobordosao????
 
Sad ovo vec prelazi u klasicno prepucavanje.
To sto kazes da su sujetni bas i nisu.
Da si bio na Krsti u stara dobra vremena dok je ovaj deo podforuma radio kako treba, tvoja poruka ne bi zivela ni dan, a ni mnoge druge.
Brisali su sve sto se malo odvoji od teme i niko se nije bunio (bilo je malo pljuvanja po moderatorima, ali su moderatori uvek u pravu :D). Sad na ovom podforumu imas gomilu smeca i svaka tema posle 3. posta krene u off.
I sta ocekujes od coveka koji ima problem? Da ce da koristi search? Nece, vec ce pobeci glavom bez obzira kad vidi gomilu gluposti!

To sto ces im reci u lice, iskreno njima ne znaci ni najmanje. Takvih primedbi sam i ja primio tonu od newbie-a i uglavnom nisam odgovarao ili sam odgovarao u 2-3 reda.

Igre tamo i nemaju nku posecenost jer imaju samo jednu sobu. To je kao sto rekoh hardverski forum i sta mozes ocekivati drugo od onih koji tamo vise stalno osim da su hardverasi (sto je jelte logicno)?
Dalje, oglase su stavili zbog stalnih clanova, a ne da bi onde napravili pijacu i da bi svakakvi preprodavci dolazili i prodavali trojke po 150€ i "cetvorke" (socket A) po 300€ (to imas na PC Berzi).

I ova tema ipak nije za ovaj forum, jer je reklama ili antireklama foruma zabranjena Pravilnikom.

I ako ti je toliko potreban oglas da bude tamo, posalji mi na pm sta prodajes i broj telefona, ja cu ti postaviti i staviti tvoj broj telefona.
 
Кулиража:
To sto ces im reci u lice, iskreno njima ne znaci ni najmanje. Takvih primedbi sam i ja primio tonu od newbie-a i uglavnom nisam odgovarao ili sam odgovarao u 2-3 reda.

To i kazem....

Кулиража:
Igre tamo i nemaju neku posecenost jer imaju samo jednu sobu. To je kao sto rekoh hardverski forum i sta mozes ocekivati drugo od onih koji tamo vise stalno osim da su hardverasi (sto je jelte logicno)?

Eee onda moja greska. Ja sam mislio da su igre vise zastupljene. Takav sam utisak stekao.


Za oglas nije frka, ako ne naguram 100 postova zaduzicu vec nekoga koga znam sa drugog foruma, sta je tu je. Hvala svejedno.



Ja sam mislio da se ovde raspravlja o sajtovima/forumima? A svaka rasprava moze da bude reklama ili antireklama.

A to nije isto sto i "dodjite na moj forum" :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top