forumi

Zavisi od toga na kom si serveru hostovao svoj sajt. Najbolje je da pogledas njihovu dokumentaciju.

Razmisli o sledecem: skokni na www.cjb.net - tamo mozes da napravis preusmeravanje, t.j. da izaberes ime tipa www.moje_ime.cjb.net i da ga povezes sa svojim sajtom. Mislim da nakon toga postoji mogucnost da ubacis forum koji obezbedjuje cjb.net na svoju prezentaciju. sve bi trebalo da je za dz.
 
Da al samo ako planiras da uradjeujes i preuredjujes taj forum, da ne bude smaracki kao kad si ga instalirao na MySql server trebao bi i da znas nesto PHP kodiranja da znas ako se nesto sjebe da nadjes gresku, a i sredis forum, dodas neke hackove u njega, neke funkcije novije.. Mada novi phpbb2 ima vec sam u sebi te funkcije, al ipak za bolji izgled i rad potrebno ti je da znas PHP.. Inace bez toga bolje ne otvaraj forum jer ima samo da bude jos jedan u nizu propalih pokusaja..
 
Skines forum odatle, odpakujes filove na svom racunaru, nadjes server koji podrzava minimum MySql 3 mada mislim da za novije phpbb je potreban server koji podrzava mysql 4, i naravno php.. Onda lepo uzmes uploadujes svoje filove na server, naravno mora da si registrovan, onda kucas http://adresasajta/install.php da bi dobio stranu na kojoj ces da ga installiras.. E kad ga installiras, onda izbrises install folder sa servera radi sigurnosti i tu je zavrsena prica.. Posle tog mozes da uvozis jezike stylove, smajlije, menjas kodove i sam izgled foruma, naravno ako znas php, i principe rada foruma, znaci dozvole, pravila i ta sra*ja, a ako sve to ne znas, onda batali forum jer se propali pokusaji foruma mogu naci na svakoj strani skoro..
 

Back
Top