forumi
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: forumi

dza
    Guest

Podrazumevano forumi

zanima me da kad imas svoj sajt a oces da postavis forum da li se ti forumi kupuju,prave,uzimaju za dz....?hvala

poz

RiSK
    Guest

Podrazumevano

Zavisi od toga na kom si serveru hostovao svoj sajt. Najbolje je da pogledas njihovu dokumentaciju.

Razmisli o sledecem: skokni na www.cjb.net - tamo mozes da napravis preusmeravanje, t.j. da izaberes ime tipa www.moje_ime.cjb.net i da ga povezes sa svojim sajtom. Mislim da nakon toga postoji mogucnost da ubacis forum koji obezbedjuje cjb.net na svoju prezentaciju. sve bi trebalo da je za dz.

Guest

Podrazumevano Re: forumi

Citat Original postavio dza
    zanima me da kad imas svoj sajt a oces da postavis forum da li se ti forumi kupuju,prave,uzimaju za dz....?hvala

poz

www.phpbb.com imas i prevod na srpskom

Primećen član
    Učlanjen
    08.12.2003.
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

Da al samo ako planiras da uradjeujes i preuredjujes taj forum, da ne bude smaracki kao kad si ga instalirao na MySql server trebao bi i da znas nesto PHP kodiranja da znas ako se nesto sjebe da nadjes gresku, a i sredis forum, dodas neke hackove u njega, neke funkcije novije.. Mada novi phpbb2 ima vec sam u sebi te funkcije, al ipak za bolji izgled i rad potrebno ti je da znas PHP.. Inace bez toga bolje ne otvaraj forum jer ima samo da bude jos jedan u nizu propalih pokusaja..

dza
    Guest

Podrazumevano

aha...ok hvala na info-u
    poz

leak
    Guest

Podrazumevano Re: forumi

Citat Original postavio Anonymous
    Citat Original postavio dza

poz

www.phpbb.com imas i prevod na srpskom
    a kako se to pusta u rad?

Primećen član
    Učlanjen
    08.12.2003.
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

Skines forum odatle, odpakujes filove na svom racunaru, nadjes server koji podrzava minimum MySql 3 mada mislim da za novije phpbb je potreban server koji podrzava mysql 4, i naravno php.. Onda lepo uzmes uploadujes svoje filove na server, naravno mora da si registrovan, onda kucas http://adresasajta/install.php da bi dobio stranu na kojoj ces da ga installiras.. E kad ga installiras, onda izbrises install folder sa servera radi sigurnosti i tu je zavrsena prica.. Posle tog mozes da uvozis jezike stylove, smajlije, menjas kodove i sam izgled foruma, naravno ako znas php, i principe rada foruma, znaci dozvole, pravila i ta sra*ja, a ako sve to ne znas, onda batali forum jer se propali pokusaji foruma mogu naci na svakoj strani skoro..

Slične teme

1. forumi
    Autor hello_world u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 04.05.2007., 22:35
  2. gsm forumi
    Autor valerian u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 01.09.2005., 01:51
  3. FORUMI ?
    Autor Inspector u forumu Web dizajn
    Odgovora: 2