Identifikacija poziva (COM port).....
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Identifikacija poziva (COM port).....

Podrazumevano Identifikacija poziva (COM port).....

Pozdrav ljudi.... VEc dva dana pokusavam da resim jedan problem i vec me boli glava od njega... Napravio sam sw u C#, koji komunicira sa mobilnim telefonom (GPRS modemom) preko odredjemog COM porta.... Sve radi, osim jedne stvari....
    Port mi je otvoren sve vreme, i postavi sam osluskivac - SerialDataReceivedEventHandler, koji na dolazeci poziv treba da identifikuje broj koji poziva, zapamti ga (da bi ga kasnije pronasao u bazi), odbije poziv i nastavi da osluskuje dalje.... Sve naravno radim pomocu standardnih AT komandi. Kada se desi poziv SerialDataReceivedEventHandler detektuje dogadjaj, zapamti broj, i odbije poziv, prvi put je OK....Ali odprilike je fora sto posle prvog poziva port ostaje zatrpan komandama koje je modem(telefon) poslao pre nego sto je poziv odbijen, a koje su neportebne... Zbog toga na naredne pozive cudno reaguje...
    Kako to da resim????????
    Nasao sam na netu jedan slican pokusaj, ali i on pati od istog problema....
    Ideje, predlozi, kodovi...najbolje resenja su dobrodosli..

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano Re: Identifikacija poziva (COM port).....

[font=Verdana]Možda da posle odbijenog poziva očistiš sve te nepotrebne komande koje se nakupile, naravno na njih ne reaguješ, i tek onda nastaviš da čekaš sledeći poziv?[/font]

Podrazumevano Re: Identifikacija poziva (COM port).....

hmmmmmm....vec sam probao sa metodama tipa DiscardInBuffer...ali ne pali....

Slične teme

1. Identifikacija
    Autor divlja u forumu Književnost
    Odgovora: 65
    Poslednja poruka: 18.01.2008., 12:54
  2. Identifikacija markica
    Autor tores u forumu Numizmatika i filatelija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 22.05.2007., 14:10

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor