NIZA KLASA?!

SURbel

Buduća legenda
Poruka
36.557
Da li ste primetili da, u poslednje vreme, kada se politicki analiticari sve cesce pojavljuju na TV, sve vise nazivaju nas koji glasamo ili CEMO glasati za SRS - nizom klasom?
Da bi se, potom, brzo ispravili pa dodali "srednja i niza klasa".

Pitanje za sve: Sta mislite o tome?

Pitanje za simpatizere SRS: Smatrate li sebe nizom klasom?

Pitanje za prodemokratske simpatizere: Smatrate li da je medju vasim redovima sve sama elita, krem kremova?

Mislim da ovi "nezavisni" analiticari vredjaju veliki deo srpske nacije. :evil:
Ovakve istupe u javnosti trebalo bi kaznjavati.
 
SURbel:
Da li ste primetili da, u poslednje vreme, kada se politicki analiticari sve cesce pojavljuju na TV, sve vise nazivaju nas koji glasamo ili CEMO glasati za SRS - nizom klasom?
Da bi se, potom, brzo ispravili pa dodali "srednja i niza klasa".

Pitanje za sve: Sta mislite o tome?

Pitanje za simpatizere SRS: Smatrate li sebe nizom klasom?

Pitanje za prodemokratske simpatizere: Smatrate li da je medju vasim redovima sve sama elita, krem kremova?

Mislim da ovi "nezavisni" analiticari vredjaju veliki deo srpske nacije. :evil:
Ovakve istupe u javnosti trebalo bi kaznjavati.

И ја примећујем свакодневни покушај да се у свакодневну комуникацију на било који начин увуче и провуче КЛАСА као друштвени појам. Да није тужно, било би смешно.
Грађанска класа у нас је уназад систематски 60 година потпуно уништена, то је био један од главних политичких задатака. Грађанску класу представљали су беземљаши, дакле, људи занатлије, трговци, интелектуалци, радници итд.

Покушај неких ликова да у свакодневну терминологију убаце постојање КЛАСА је потпуна бесмислица. На крају ће испасти да је нека мањина ЛОПОВА и КРИМИНАЛАЦА нека "виша класа" а да је поштен свет "нижа класа". Колико знам таква подела нигде и не постоји. БИла је грађанска класа (у оквиру које је постојала виша, средња и нижа сходно материјалној ситуацији).

Према мојој виртуелној подели код нас тренутно постоје квази-класе и то:

1. МАРИОНЕТСКА КЛАСА,
2. ЛОПОВСКО-МАФИЈАШКА КЛАСА,
3. МАЛОГРАЂАНСКА КЛАСА, и
4. КЛАСА ПОШТЕНОГ НАРОДА.
 
To je odraz mrznje nastale zbog nemogucnosti politickog pariranja SRS-u.


Oni su sve one doktore koji su davali podrsku Seselju ista tako nazivali a ove Gey17 propadace nazivaju ekspertima.

DS se nista ne razlikuje od pripadnika stranke Jogi Letaca samo sto lete na razlicitim visinama :)

ipak treba biti iskren i uvideti da DSS i ostale manjinske stranke postuju pripadnike SRS-a kao i sve ostale slojeve drustva.

Samo DS i njen otpadak LDP forsiraju mrznju politickih neistomisljenika, zastupaju ljude zavisno od politicke pripadnosti i mrze sve oko sebe cemu ne komanduju.
 
Nisam simpatizer niti jedne stranke ... mene su roditelji ucili da verujem samo sebi i nikome vishe ..jesam krsten ..ali ni bogu vishe ne verujem ....ali nema razloga da nekoga smatramo nizom klasom .... SRS ima kvalitetne predstavanike ....mada i DS je jak moram priznati ...izmedju te dve stranke bice mrtva trka ... ostale nemaju bash neke velike shanse ...jedino ako svi narkomani sveta glasaju za Chedu ...pobeda je njegova ...

OD NAS ZAVISI :)))))
( u potpisu heroin i kokain )
 
А ја морам да напишем онај виц када иду кокаин и хероин улицом и наиђу на Чеду Јовановића и кажу му "Од нас зависиш"
 
SURbel:
Da li ste primetili da, u poslednje vreme, kada se politicki analiticari sve cesce pojavljuju na TV, sve vise nazivaju nas koji glasamo ili CEMO glasati za SRS - nizom klasom?
Da bi se, potom, brzo ispravili pa dodali "srednja i niza klasa".

Pitanje za sve: Sta mislite o tome?

Pitanje za simpatizere SRS: Smatrate li sebe nizom klasom?

Pitanje za prodemokratske simpatizere: Smatrate li da je medju vasim redovima sve sama elita, krem kremova?

Mislim da ovi "nezavisni" analiticari vredjaju veliki deo srpske nacije. :evil:
Ovakve istupe u javnosti trebalo bi kaznjavati.
Nije tako ima mnogo snobova ,ratnih profitera koji zele ponovo no vreme bez poreza, struje i ostalih rachuna......rekao bih da ''sitna burzoazija'' u velikoj meri glasa za SRS :evil:
 
no_problem:
А па да. Зато за ДС гласају они који су бизнисмени, да ли контраверзни или не то није битно.
ne moraš da budeš tako isključiv, evo ti si biznismen pa glasaš za srs.
Ali većina jeste iz nižih socijalnih kategorija.
 
Прво ко је рекао да сам ја бизнисмен. Друго, из твоје изјаве горе ја сам могао да направим закључак да само бизнисмени гласају за ДС
 
Pod sitnom burzoazijom smatram ljude koji su se obogatili preko raznih S.T.R.-a i prodaje kojekakvih potrpshtina bez ikakvog poreza i koje je zestoko opichilo po dzepu uvodjenje PDV I FISKALNIH KASA.......Lichno su mi se vishe puta zalili.......
 
Glupo je nekoga nazivati nižom klasom. SRS je jednostavno populistička, narodnjačka stranka, a zašto nam je populus takav da mu odgovara ideologija SRS, to je već za diskusiju.
 
Ti samozvani analitičari su pismeni i leeeeepi kao Bećkovićka,Vučo,Kandićka,a da zaboravih leeeeepotu Dulićke,Karle i ostalih lepotica i pametnih ljudi.
Takve ni rođena majka ne može da voli.
I gle čuda svi ti vajni analitičari imaju neku govornu manu,ili neko obeležje,jer su posebni.
Srbi čak i ako su nepismeni i polupismeni nisu glupi,može čovek da ima i fakultetsku diplomu a da bude budala i nepismen.
Krem društvo zbog odela kupljenog od krađe,a u glavama po jedna vijuga.
Ko razmišlja svojom glavom samo RADIKALI I ISKLJUČIVO RADIKALI.
DA NAM VEĆ DANAS BUDE BOLJE.
 
no_problem:
Прво ко је рекао да сам ја бизнисмен. Друго, из твоје изјаве горе ја сам могао да направим закључак да само бизнисмени гласају за ДС
Ja sam već imao prilike da se uverim kako ti izvodiš zaključke, tako da je to nebitno:-D
Politička scena se polako profiliše, naravno, trebaće još par izbornih ciklusa da to sve dodje na svoje.
Proevropske stranke, konzervativne-narodnjačke, levica, i nazadna stranka:lol:
 
drbob:
Srbi čak i ako su nepismeni i polupismeni nisu glupi,može čovek da ima i fakultetsku diplomu a da bude budala i nepismen.
.

O tome se i radi ovde, radikali uspevaju da niže socijalne kategorije ubede da je moguće biti budala i nepismen, da obrazovanje ne znači ništa. Zato se i obraćaju najprostijim rečnikom. Tj tačno znaju kome se obraćaju i koja je njihova cilja grupa.
 
no_problem:
Добро кажеш назадна странка. Колико се сећам, ДС никада није више назадовала него сада

Znaš ti dobro ko je nazadna stranka, ko vuče u izolaciju.
A ko je napredovao i ko je nazadovao, o tome ćemo 22 januara.
Što se tiče radikala, sve ispod 83 mandata je poraz.
 
Glasachi SRS:
Gubitnici Tranzicije-''Zrtve tranzicije''
Nacionalistichko Jezgro- od chetnichkog pokreta
Sitni Biznismeni & Ratni Profiteri.....
Kriminalci okupljeni u ''Antihashki lobi''

Ove grupe se ponekad preplicu tako de je podela ''fluktuirajuca''.......
 
011,uverio si se i sam koliko njih je sa fakultetskim diplomama bez pokrića,šta im znači diploma? Ništa,jer nemaju ništa u svojim glavama.Znaš i sam da diploma može da se kupi i koju ona težinu ima?
Obraćaju se socijalno ugroženim ljudima i to je normalno,ali ti ljudi nisu glupi!!!
Koliko fakultetski obrazovanih ljudi koji su penzioneri ima u narodnim kuhinjama,koliko pored kontejnera,pa toga nije bilo ni za vreme SM, a ove ''demokrate'' šta uradiše?
I zato DA NAM VEĆ DANAS BUDE BOLJE.
 
Ух, крећу оне добро познате приче Бориса Тадића да СРС вуче у изолацију, а ДС у ЈЕвропску Унију. Е само када вам је то најјачи адут. Оно што нисте рачунали јесте да сада је подршка ДС пала испод 17%, што је стварно поражавајуће за ту партију, с обзиром да планирају да узму апсолутну власт. Како каже Бора Од Црте "Ја сам председник оних који гласају за ДС".
 
drbob:
011,uverio si se i sam koliko njih je sa fakultetskim diplomama bez pokrića,šta im znači diploma? Ništa,jer nemaju ništa u svojim glavama.Znaš i sam da diploma može da se kupi i koju ona težinu ima?
Obraćaju se socijalno ugroženim ljudima i to je normalno,ali ti ljudi nisu glupi!!!
Koliko fakultetski obrazovanih ljudi koji su penzioneri ima u narodnim kuhinjama,koliko pored kontejnera,pa toga nije bilo ni za vreme SM, a ove ''demokrate'' šta uradiše?
I zato DA NAM VEĆ DANAS BUDE BOLJE.
napisao je kolega gore: žrtve tranzicije.
Ne može svako da se snadje u životu.

Što se tiče diploma, ne bih baš toliko generalizovao, ogromna većina su zaista obrazovani ljudi.
 
goxy:
Glasachi SRS:
Gubitnici Tranzicije-''Zrtve tranzicije''
Nacionalistichko Jezgro- od chetnichkog pokreta
Sitni Biznismeni & Ratni Profiteri.....
Kriminalci okupljeni u ''Antihashki lobi''

Ove grupe se ponekad preplicu tako de je podela ''fluktuirajuca''.......
Bravo goxi jer sve su ovo odlike ''demokrata'' i pripadnika 'demokratskih'' snaga.
Lopovi,kriminalci,muljatori,tajkuni= demokrate
Pošteni,vredni,pametni,siromašni= radikali
DA NAM VEĆ DANAS BUDE BOLJE.
 
А да! Заборавио сам да кажем да ја као српски радикал нисам да радикали сада буду у власти. Нека одседе још један мандат у опозицији, па ће онда почистити ове партије подвучене жутим
 
no_problem:
Ух, крећу оне добро познате приче Бориса Тадића да СРС вуче у изолацију, а ДС у ЈЕвропску Унију. Е само када вам је то најјачи адут. Оно што нисте рачунали јесте да сада је подршка ДС пала испод 17%, што је стварно поражавајуће за ту партију, с обзиром да планирају да узму апсолутну власт. Како каже Бора Од Црте "Ја сам председник оних који гласају за ДС".
Slabo ti je pamćenje, dok izolaciju pripisuješ tadiću. Oni su za izolaciju još od devedesetih i po tome su poznati, time se sami hvale.
Ne bih se cenkao sa tobom oko procenata, sačekaćemo 22. januar.
I ne zanima me puno procenat ds-a, zanima me da radikali padnu ispod 83 poslanika8-)
 

Back
Top