Filozofija ili ne???!!!!??!?!?!?!

Insider

Obećava
Poruka
54
Posto volim dosta da pricamo zeleo bih da se bavim filozofijom. Osecam da ima smisla za to. Zanima me misljenje onih koji se bave filozofijom, tj oni koji studiraju. Zanima me kakav je filozofski fakultet, dali je mnogo tezak i sve ostalo u vezi filozofije. Neka mi kazio oni iskusni filozofi koji su zavrsili i sl. Da li se isplati studirati filozofiju.

Hvala
 
Nietzsche:
Ne znam na ciji filozofski mislis. Verovatno na bgd-ski. No, svejedno: filozofiju nije tesko zavrsiti pod uslovom da

1) volis da razmisljas,
2) iq ti je iznad proseka, nije bitno koliko iznad - dovoljno je,
3) umes i volis da citas, i
4) materijalnim stvarima ne pridajes veliki znacaj.

Opet, to ne mora da bude bas tako jednostavno. Ako bi se predstavio i rekao sta te u zivotu zanima, koja su ti interesovanja, ja bih mogao da ti kazem da li bi ti uz filozofiju bilo lepo ili ne, makar priblizno.

Ja je studiram u Nisu. Na drugoj sam godini. Imam problem s jezikom jer kod nas postoji starogrcki jezik na prvoj koji jos uvek nisam dao i to ce mi tesko ici; sve ostalo, posto posedujem ove gore osobine, lako mi je.

Kazi ako ti nesto zatreba... nesto da pitas u vezi sa filozofijom. Ja volim da sklapam prijateljstva sa ljudima koji znaju da misle, tj. sa onima koji vole filozofiju. Paradoxalno je to da kod mene na grupi takvih skoro i da nema. Zato bih da predjem drugde da studiram.

Pozdravljam te

ја сам узео старословенски управо зато да бих избегао старогрчки, али слабе вајде од тога...нисам баш неки полиглота :(
 
ja samm flozofiju upisala ove godine i jedino sto mogu da ti kazem je da sam odusevljena.mislim da ne bi trebao-la da razmisljas da li je fax isplativ,jer ako si dobar u tome uvek ces naci nacin da zaradis lovu(makar morao i da se bavis necim drugim);sem toga,duh ce ti neverovatno napredovati,a to je ipak najvaznije!!!
 
Ja volim primenjenu filozofiju. I smatram da mi to nije dobra osobina jer sam sebe ubi pitanjima na koje ne mogu da odgovorim a to mi stvara problem tipa da li sam skroz glup ili sam previse pametan pa postavljam neresiva pitanja. A s druge strae kako neko moze da bude glup kad postavlja pitanja daleko iznad svog starosnog proseka ( reko skolski psiholog ), a opet kako moze biti pametan ako se bavi postavljanjem takvih pitanja na koja nema odgovora. I jos mnogo drugih bla bla bla bezvezarija.

Jedino mi je psiholog ( srednjoskolski ) rekao da obavezno upisem filozofiju, ali brate ja volim tehniku .

Sve zavisi, tesko se odluciti za takav korak u zivotu.

Samo jedno pitanje: Jel volis Balasevica? :?:
 
тони, код мене на предавања иде дечко који упоредо студира 2 факса - историју и права. и, могу ти рећи, доста добро му иду оба. зато ти предлажем да упишеш нешто (по свом избору, наравно), а после лако можеш да видиш да л` си у стању да упишеш и оно друго, ако већ имаш толико велику жељу... :wink:
 

Back
Top