Operacija uraslog nokta

Grujica Mujica

Početnik
Poruka
13
Imam problema sa uraslim noktima. Pre je to bila neka manja upala, malo se zacrveni, nadme ali uskoro prodje... Medjutim, evo vec skoro godinu dana imam taj problem i nikako ne jenjava. Uraslo je sa obe strane, crveni se, te bih rekao da je upala. Meso mi je prekrilo nokat sa obe strane. Bio sam kod pedikira, ona je to kao sredila, bilo je dobro nekoliko meseci, bez krvarenja, bez bolova, medjutim to zivo meso se nikada nije bilo povuklo. Probao sam gomilu narodskih recepata ali nista ne pomaze. I eto, kada sam doterao cara do duvara, reko' da probam i operaciju. Ali opet i tu nastaje problem.
Koliko sam cuo i citao (informisao sam se na raznim sajtovima i forumima) to se radi tako sto se to meso ukloni, urasli deo nokta takodje se ukloni, kao i da se ukloni taj 'visak' korena nokta da to ne bi ponovo uraslo. Nakon toga se jeli stavljaju savovi i ide se na neko previjanje i neki aktivan hod ne bi trebao da se odvija nekih 2-3 nedelje.
Medjutim, kako sam cuo od nekih prijatelja (dobro, nisu bas neki bliski prijatelji), koji su imali problema sa tim, obicno se to uradi tako sto se nokat iscupa, opet ne moze da se hoda otprilike isti period, s' tim sto je ovde verovatnoca da ce nokat urasti izuzetno velika.
Vidim ovde ima lekara, mozda bas i ljudi koji se bave tim poslom, pa me zanima kako se to STVARNO radi (jer su ovo manje sve neke price i licna iskustva) i gde bih mogao to da sredim.
 
To bi mogao da sredis jedino kod hirurga.
Obavezno to uradi.
Operacija je rutinska, radi se u lokalnoj anesteziji, istina je da nekih dve nedelje neces moci da hodas, tj. neces smeti, ali, resices problem.
A sto se tice ponovnog urastanja, to u velikoj meri zavisi i od tvog vodjenja brige o seckanju nokta.Ali, svakako da verovatnoca ponovnog urastanja postoji, jer to ponajvise zavisi od toga kako sam nokat raste.
I ne idi kod pedikira, zaradices jos neku infekciju, oni ne vrse sterilizaciju pribora kojim ''operisu''.
 
sevilja:
To bi mogao da sredis jedino kod hirurga.
Obavezno to uradi.
Operacija je rutinska, radi se u lokalnoj anesteziji, istina je da nekih dve nedelje neces moci da hodas, tj. neces smeti, ali, resices problem.
A sto se tice ponovnog urastanja, to u velikoj meri zavisi i od tvog vodjenja brige o seckanju nokta.Ali, svakako da verovatnoca ponovnog urastanja postoji, jer to ponajvise zavisi od toga kako sam nokat raste.
I ne idi kod pedikira, zaradices jos neku infekciju, oni ne vrse sterilizaciju pribora kojim ''operisu''.

dobro, i sam znam da moram da sredim to.
ali mozes li mi objasniti kako se to radi, ali malo detaljnije od "Operacija je rutinska, radi se u lokalnoj anesteziji"
i gde mogu to da uradim?
 
Ja sam imao unguis incarnatus.... najveca gadost ikada dozivljena.
Nastalo malo mojom krivicom, malo preuskom obucom....
Isao kod hirurga i to odradio. Zahvat se zove ( u mome slucaju ) ablatio partialis.
Znaci nije cupan nokat (to CUPAn uzmi sa rezervom... nije to mesnica pa da ti uzme kljesta pa na silu capne). Odstanjen je komad mesa koji je bio visak i dio nokta.
Radi se u lokalnoj anesteziji. Ne boli. Zahvat mi je trajao nekih 15-20 min. Problem j enajveci sto ti onda prst zamotaju sa tonu zavoja.... Malo krvari iz pocetka, ali nije strasno. I malo boli poslije popustanja anestezije, ali nije previse.
Oko 15tak dana si kuci iz razloga sto nista ne mozes obuti...
Sve u svemu, mnogo gore ljudi taj zahvat sebi predstavljaju u glavi nego sto stvarno jeste.
I ja sam imao ogromnu averziju, ali da sam bio pametan otisao bih mnogo ranije da se rijesim muke....
 
Ja sam bio slomio nokat na pola poprecno i mislio sam da ce samo izrasti novi i gotovo.Ali je nokat urastao u tkivo i dobio sam upalu.Morao sam na operaciju i ona je bila u junu mesecu.Posle operacije ,kojom je odstranjen nokat i tkivo sa strane, sve je bilo u redu oko 3 meseca ali je nokat,kako je rastao,i dalje urastao u tkivo.Izgleda da cu opet na operaciju i niko ne daje garanciju da nece vise biti urastanja...
 

Back
Top