Pitanja za red hat

D

dza

Gost
hteo sam da pitam ljude koji imaju dosta iskustva s linuxom....da li je red hat isto toliko dobar ko i ostale distribucije linuxa i da li ima sve ono sto svaki linux cini linuxom?pitam bas za red hat zato sto mislim da je najpopularniji medju novajlijama pa zato sumnjam u kvalitet....a znam da neki mali iskusniji koriste slackware,suse....u cemu su glavne razlike izmedju tih razlicitih distribucija?

Hvala,poz
 
RiSK:
Red Hat je jedna od boljih distribucija Linux-a. Zadnja verzija ima sve i svasta, a za vecinu stvari ti ne treba konzola (shell). Meni je OK.

Red Hat je prestao da podrzava Linux za kucne korisnike i umesto toga je nastao takozvani projekat Fedora.
I da pre ili kasnije ce ti trebati konzola za Linux...zato bolje pre
 
znaci ima C kompajler i sve te stvari?pa ne znam dal je prestao da prozivodi linux za kucnu uopstrebu lli ne,ali ja cu ga uzeti od ortaka tako da cu ga uzeti sigurno,i mislim daje jedan od novijih,ako ne najnovji.hvala na pomoci obojici1

poz
 
jos jedno pitanje...osim onoga dali ima C kompajler(mada mislim da ima al cisto da se osiguram :P ),zanima me jos..ako imam winmodem s tim znaci nema sanse da se povezem na net sa linuxom zar ne?i ako znate neki sajt gde mogu da proverim koji modem imam,posto licno ne znam dal jer win il ne a cuo sam da postoje sajtovi za proveru modema..hvala
 
dza:
znaci ima C kompajler i sve te stvari?pa ne znam dal je prestao da prozivodi linux za kucnu uopstrebu lli ne,ali ja cu ga uzeti od ortaka tako da cu ga uzeti sigurno,i mislim daje jedan od novijih,ako ne najnovji.hvala na pomoci obojici1

poz


Da, uz svaki Linux stize standardno gcc kompajler
 

Back
Top