Rad Hat 9

Wuk

Početnik
Poruka
31
Imam maticnu plocu asus A7V8X-X i graficku Asus g-force fx i kad krenem da instaliram rad hat gasi mi moitor i zbog linuxa sam sjebo sve podatke i ima li neko neku ideju kako da ga instaliram jer kad sam sjebo sve moram ga instalirati :?:
 
Moguce je da ti RH nije prepoznao graficku karticu i nije u stanju da digne graficko okruzenje sam automatski, srecom postoji i tekstualni mod instalacije pa je moguce tako instalirati ceo sistem a onda skinuti drajvere sa www.nvidia.com i kada se drajveri instaliraju radice i graficko okruzenje bez muke :)

Mada kada smo kod izbora distribucije ja bas ne bi savetovao RH, pre bih savetovao da uzmes Mandrake ili Fedoru(ogranak RH-a)ili Suse posto sada cisti RH se okrenuo serverskom trzistu.
 
Koliko sam video, NULL je dao odgovor... sve ostalo je nepotrebno... temu sam ostavio otvorenom ako autor bude imao nekih konkretnih pitanja oko toga, a ne zbog prepucavanja, chat-a i cega vec...
 
Vidim da je NULL preporuchio i Suse koji i ja koristim...na sajtu http://cdb.suse.de/ mozesh proveriti PRE instalacije dali je tvoj hardver/chipset podrzan i mozda cesh ga bez mnogo gimnastike instalirati...Have a lot of fun! :wink:

p.s. Prouchi neke osnovne termine/pojmove u medjuvremenu...
 

Back
Top