LOPUZE I LOSI MAJSTORI U ZAJECARU

Postovani Zajcarci!
Svaki put kad imate neki problem vi trazite krivca izvan vase sfere razumevanja. ZD je renomirana firma od koje vec 6 godina unazad koristim usluge i nikada nisam imao problema. Pre sest godina kupio sam komp. kod njih i tada sam imao garanciju na sve delove koje sam ugradio u kuciste, nakon tri godine su mi otkupili komp koji je jos uvek bio u odlicnom stanju i tada sam uz povoljan kredit dobio masinu kojom se i sada koristim, mogu da dodam da monitor nisam menjao i da me i sada sluzi odlicno. Mislim da su izjave o tome da se u novim komp. u firmi ZD ugradjuju polovne komponente,neozbiljne i bez ikakvih dokaza o tome, a ako neko ima neke privatne ili neke druge predrasude, to je njegov problem i mislim da nije za daljnji komentar. ZD je za mene i za veliku vecinu njihovih musterija jedna renomirana i ozbiljna firma . Ovo je moje misljenje o tome da Firma ZD ne radi svoj posao profesionalno, kao sto to pojedinci zele da prikazu. Za ostale firme ne znam kakve su jer sa njima nisam saradjivao i ne mogu da dam misljenje.
 
Da kazem nesto i ja na ovu temu, slucajno sam ovde naleteo i vidim da ima uglavnom mnogo optuzbi, narocito na ProHARD. Iz mog iskustva su OK momci, i hoce da pomognu sve sto je u njihovoj mogucnosti. Prvi racunar sam kupio kod njih jos pre nekih cetiri godina, radio je kod mene sve do ove godine kada sam ga prodao, i jos uvek radi kod coveka, za sebe sam kupio novi ponovo u prohard-u. Vise mojih prijatelja je na moju preporuku takodje trgovalo tamo i bili su zadovoljni. Poznato je svim zajecarcima koliko se firmi iz te branse otvaralo i zatvaralo, ova firma je jedna od onih koje jos uvek dobro rade vec vise godina, sto sigurno nesto znaci. Sto se tice ugradnje polovnih delova na prevaru pouzdano znam da pored prodaje novih, rade samo servis polovnih racunara, pod uslovom da su dostupni rezervni delovi, ali ih ne otkupljuju, niti polovne racunare prodaju. Naravno za sve ove godine sigurno je neko i napravio neki propust, ali niko nije bezgresan, to se desava i mnogo vecim proizvodjacima racunara kao DELL, upropaste po celu seriju racunara pa je posle vracaju nazad. A sto se kvaliteta delova tice, niko od nasih prodavaca ih ne pravi, sve je na kupcu koliko je spreman da ulozi, ako skrtari, ili je ubedjen u nesto da je dobro, a pritom mu neko iz iskustva kaze da to nije tako, ne treba da se zali na kvalitet, a ako vec hoce da kupi nesto kvalitetno siguran sam da ce dobiti adekvatan savet sta je najbolje za njega, zavisno od potrebe i mogucnosti. Sto se tice nalepnica na kucistma mislim da je i to u redu jer to rade i ovi veliki proizvodjaci, ne samo racunara, nego svega i svacega, da li je zakonito ili ne, to mi vec nije poznato. Ispao sam dosta pristrasan i opsiran, ali nek se cuje i druga strana. Pozdrav svima i sve najbolje.:super:
 
Naravno "pero" potpuno se slazem sa tobom. Najlakse je napadati svoje. A na kraju krajeva u prevare ne mogu da se racunaju vece cene nego sto su realne po nasoj proceni. Svako ima pravo da trazi koliko misli da vredi, a nase je da za nas novac kupimo gde nam odgovara. Sa druge strane niko nije pomenuo MAKSI sa svojim "povoljnim" racunarima, ako smo vec kod toga, koliko zajecaraca je tamo kupilo racunare, navodno na popustu iako su u zajecarskim radnjama takvi bili i jeftiniji, a pritom niko nije znao tacno sta je u njima, da bi im posle toga ipak "zajecarski majstori" bili dobri da im dograde graficku, modem, instaliraju softver, posto su ovi bili minimum hardvera koji je dobro placen. Ali tamo nemaju gazdu koga mogu svakojako da vredjaju i da se sa njim raspravljaju. Oni ljudi prodaju, u ostalom kao i "nasi", i nikog ne teraju da kupi. A da ne pominjemo forum racunare i ostale. Sve moze preko telefona, i kredit bez problema, ali je nekima ipak prvo stigla koverta puna papira da se ispotpisuje i overi u firmi gde radite, sve se lepo proveri, pa ako je sve u redu tek onda moze isporuka, naravno, ukoliko treba bilo kakav servis, plati postekspres, pa u BG, cekas koliko je njima volja, pa ga nekad i dobijes nazad, a nije da se nije desavalo da tek raspakovan racunar ne radi. Kod nasih, zna se, ako firma drzi do ugleda, sve odradi maksimalno brzo, i kvalitetno jer u suprotnom sledi sukob sa "nezadovoljnim" kupcem koji je uvek u pravu, a pritom pojedinci nemaju nikakvog razumevanja. Kad kupe racunar u BG ovima je lako da se dogovore preko telefona i da ih jednostavno "otkace", naravno "nezadovoljni" kupac i taj razgovor mora da plati, a u Zajecaru moze da bude nezadovoljan koliko mu volja, a pritom i ne kosta. Pa jos kad okace nekog na "crnu" listu. Ali to je nasa zalosna prica. Idemo dalje. Naravno ima onih koji to zasluzuju, nije da opravdavam sve, pogotovu sto mnogima to izgleda kao najjednostavniji posao sa dobrom zaradom, procitaju par knjiga i casopisa, udju u posao, rade neko vreme. Uvere se da to bas i nije tako, i zatvore radnju, a u medjuvremenu su iza sebe ostavili korisnike koji su im poverili svoj novac, da bi bili izigrani i za garanciju, i za kvalitet racunara koji su dobili, pod kvalitetom podrazumevam, koliko je racunar strucno konfigurisan i sastavljen u funkcionalnu celinu. Jer koliko god to jednostavno izgledalo, novine svasta pisu, na papiru sve radi, ali je u praksi ipak malo drugacije, nista nije savrseno, a narocito ne racunari. Razumece me vec oni koji imaju nesto iskustva sa njima. Na nama je da odlucimo gde cemo i sta cemo, neke firme kod nas rade i po sedam godina, i ima par njih, a ima i onih koji su skoro poceli da rade, i koji treba da se dokazu. Ako neko vec radi toliko godina, znaci da vredi, jer da nije tako, nebi radio. Kako kazu ljudi: "Dobra vest se daleko cuje, ali se losa cuje jos dalje". Sto sve govori o tome kakve su te firme, koje su prozivane, pogotovu sto su te prozivke malobrojne i zanemarljive u odnosu na broj korisnika koji su za sve te godine koristili bilo kakav vid usluga kod njih. Da ne pocinjemo pricu kako svi pricaju da se sve pare slivaju u BG pa mi zivimo bedno, a pritom pojedinci svesno ili ne, sami salju svoj novac tamo, umesto da on ostane ovde. Naravno razlika u ceni ima, ali ne samo u tom smeru da je tamo sve jeftinije. Neke stvari jesu, ali ima i onih koje su jeftinije ovde, u sta mozete i sami da se uverite, ako preko neta skinete cenovnik nekih firmi i uporediti ga sa komponentama koje se nude kod nas. Pritom ne racunamo troskove transporta i ostale komplikacije koje proizilaze iz kupovine necega sto ima garanciju negde drugde. Pozdrav svima i pamet u glavu. Svako moze da tracari i prica neistine, bilo iz zlobe ili iz koristi. Za svoj novac svako ima pravo da radi sta hoce. Na kraju krajeva, Zajecar nije veliki grad pa uvek moze da se nadje neko blizak koji je imao bilo kakva iskustva sa nekom od zajecarskih firmi, i da vam kaze sta licno misli, a price, cuo sam ovo ili ono, i "siri dalje", mislim da nam to nije uopste potrebno. I u svacijem je interesu da svima bude zivod jednostavan i lep.
 
svaka cast ! zajecar je pun prevaranata cudi me kako to funkcionise.
verovatno ide u krug pa ko kog dohvati.........................

Silno, mislim silno gresis sinko.
Zajecar je samo bara sa previse krokodila za njene kapacitete. Zato je i ova tema (samo deo u vezi konfjuktora) zapravo takmicenje u pljuvanju u dalj nekih prevaranata koji bi trebalo da budu objekat price.
 
У данашње време када мајстори и надри мајстори јуре ,,лову``, фушерај је најчешћа појава после одласка мајстора.
Али има два добра мајстора који раде стручно и поштено без фушераја а и нису скупи. То су отац и син и поправљају бицикле у Хајдук Вељковој улици. Свака им част.
 
Možda se radi o istim ljudima, pominjao sam jednog u posebnoj temi. A jedna novija radnja, malo veća i sređenija, sa prodajnim asortimanom je malo dalje, sa leve strane. Takođe su korektni.

O tome da neko ima nešto lepo da kaže o firmi ZD Computers...slatko se nasmejah. Al dobro.
Da ne grešim dušu, sva moja loša uskustva (i mnoooooooooooogih drugih) su iz vremena kad je kod njega radila ona mala pokvarena vucibatina i bitanga, što je silne ljude ojađivao za pare na razne teme - od kompjutera (u više firmi, pa na kraju otvorio svoju) do uvođenja grejanja. Gazdin propust je što nikad u tim situacijama nije stao na stranu mušterije nego ih je onaj gmaz pravio na lude, nenormalne i neinteligentne. Mene doduše pokušao, pa mu nije išlo.
 
ZD je uvek imao naduvane cene. Iskreno meni nije jasno kako je s tim cenama poslovao i kako i dalje posluje. Jedino da radi po principu Forum racunara, privuci sto vise neinformisanih i neupucenih sasuti im bajke a oni ce to kasnije rasiriti. Ocigledno da slican profil kupaca uvek bira ZD kao i Forum racunare i navlace se sami kao muve bez glave ali to je vec njihov problem. Ne vredi svima objasnjavati ne bi vam verovali.
 
ZD je uvek imao naduvane cene. Iskreno meni nije jasno kako je s tim cenama poslovao i kako i dalje posluje. Jedino da radi po principu Forum racunara, privuci sto vise neinformisanih i neupucenih sasuti im bajke a oni ce to kasnije rasiriti. Ocigledno da slican profil kupaca uvek bira ZD kao i Forum racunare i navlace se sami kao muve bez glave ali to je vec njihov problem. Ne vredi svima objasnjavati ne bi vam verovali.

Очигледно да те је рабеснео ,,ZD computers‚‚ а видим и предходни коментар је сличан. Можда је власник приморан да послује како је у коментарима описано јер уграђује своју маржу на робу купљену највероватније у ,,ZD computers-Beograd‚‚. Ево даћу Е-адресу у Београду, па видите можда може нешто да се поправи што се цена и понашања продавца тиче:
http://www.yellowpages.rs/firma/pro...+Živka+Davidovića+96/kom_uid/32771/del_id/353
Срећно!
 
Evo da dam i ja svoj skromni doprinos "pluvanju" po zajecarskim privatnicima,mada ja to ne bih tako nazvala. Prvo Pro-hard;gazda je toliko neljubazan i arogantan prema musterijama ,pobogu dajte mu 500 evra za racunar ali ne smarajte ga pitanjima o racunaru.Sto se tice DNK e oni su posebna prica,prvo im odnesem foto aparat na popravku ,vratim se posle MESEC dana,nezvana i nadjem ga na istoj polici gde je ostavljen i prvi put sa debelim slojem prasine,navodno su ga slali u Nis ali je popravka skupa...Cisto sumnjam...Posle toga ponovo odem kod njih kupim karticu od 2GB za foto- aparat koja ne rad.Prvo je stajala kod njih dve nedelje a onda mi daju novu bez racuna naravno koja opet ne radi ,kad se vratim da i nju reklamiram oni mi traze racun,i sve je to trajalo dobrih 6 meseci, da bi mi na kraju stariji gospodin koji radi u njihovoj radnji u centru rekao:JA NE ZNAM STA TI HOCES,JA SAM OVDE SVAKI DAN NISAM VIDEO DA SI DOLAZILA.....Kao da je bitno da li me on video ili nije.I na kraju posle SEST meseci dobijem novu karticu I TO TEK KAD SAM PRIPRETILA INSPEKCIJOM, naravno bez racuna,za koju nemam garanciju iz tog razloga sto nremam ni racun...ali posle toliko vremena bilo je daj sta das! MENE SU DVA PUTA ZEZNULI TRECI PUT NECE...samo gde cu sad kad su svi isti.....:lol:
 
Evo da dam i ja svoj skromni doprinos "pluvanju" po zajecarskim privatnicima,mada ja to ne bih tako nazvala. Prvo Pro-hard;gazda je toliko neljubazan i arogantan prema musterijama ,pobogu dajte mu 500 evra za racunar ali ne smarajte ga pitanjima o racunaru.Sto se tice DNK e oni su posebna prica,prvo im odnesem foto aparat na popravku ,vratim se posle MESEC dana,nezvana i nadjem ga na istoj polici gde je ostavljen i prvi put sa debelim slojem prasine,navodno su ga slali u Nis ali je popravka skupa...Cisto sumnjam...Posle toga ponovo odem kod njih kupim karticu od 2GB za foto- aparat koja ne rad.Prvo je stajala kod njih dve nedelje a onda mi daju novu bez racuna naravno koja opet ne radi ,kad se vratim da i nju reklamiram oni mi traze racun,i sve je to trajalo dobrih 6 meseci, da bi mi na kraju stariji gospodin koji radi u njihovoj radnji u centru rekao:JA NE ZNAM STA TI HOCES,JA SAM OVDE SVAKI DAN NISAM VIDEO DA SI DOLAZILA.....Kao da je bitno da li me on video ili nije.I na kraju posle SEST meseci dobijem novu karticu I TO TEK KAD SAM PRIPRETILA INSPEKCIJOM, naravno bez racuna,za koju nemam garanciju iz tog razloga sto nremam ni racun...ali posle toliko vremena bilo je daj sta das! MENE SU DVA PUTA ZEZNULI TRECI PUT NECE...samo gde cu sad kad su svi isti.....:lol:

O tome pricam svi su mutljavine i gledaju samo da ti nesto "uvale"
 
Evo slucajno naleteh na temu i samo da odgovorim da gagac koji je kritikovao na prvoj strani (decko koji je radio u ZD-u) vise ne radi tamo jer ZD je puko...
Zelim samo da citiram lilitheu sa prve strane odgovor gagacc-u "A ti ako si jedan od njihovih radnika samo nastavi tako. Zajecar je mali grad, videces kad ti jednog dana niko vise ne dodje u radnju. A doci ce jednom i taj dan. Nemoj da brines, Istina je mocna stvar!"
 
Poslednja izmena:
Da ne otvaram novu temu:
Pošto sam čuo da u Zaječaru postoji neki majstor koji proizvodi HHO uređaje za smanjenje goriva u auto mene iteresuje dali je neko iz Zaječara već to probao i ugradio u svoj auto i koji su rezultati.Koliko može da se ušpara goriva na 100 km vožnje.Unapred hvala
 
Da ne otvaram novu temu:
Pošto sam čuo da u Zaječaru postoji neki majstor koji proizvodi HHO uređaje za smanjenje goriva u auto mene iteresuje dali je neko iz Zaječara već to probao i ugradio u svoj auto i koji su rezultati.Koliko može da se ušpara goriva na 100 km vožnje.Unapred hvala

Samo jevtini cvarci i kavurma ostalo me ne zanima.Ti verujes u youtube klipove????
 
Samo jevtini cvarci i kavurma ostalo me ne zanima.Ti verujes u youtube klipove????
Закаснио си ,,Југословен''!
Пре десетак дана био је сајам хране у центру Зајечара. Чварке, кавурму, шварглу, сланину, кобасице,разни сиреви, мед, ......... изложени углавном производи из Срема и нешто из Баната. Памет да ти стане.
Више нема. Можда идуће године.
 
Cao svima , ovde sam nov ...
Zalutao sam gledajuci nesto u APR sajtu i vidim ovaj forum.
Odmah mi se zasvidjao kako pisete ovo o ovim prevarantima.
Citao sam sve i zapao mi je Bane iz Cara Dusana 55 :D takozvani automehanicar vlaskimlac xD.
Nije on ni vlaskmlac ni automehanicar.
To je osoba ciji je otac davnih komunistickih godina bio prvi privatni vulkanizer, koji je imao 2 sina i kcer.
Jedan Sin je taj Bane , drugi je malo ometen u razvoju , dok mu je sestra carica.
Prilikom smrti njihovog oca Bane je ostao kao da cuva Brata i dobio njegovu tecinu i pokrenu automehanicarski servis.
Taj Bane takozvani Auto Bane Selja ne zna vola u dupe da ubode , i sa svojom odgovornoscu tvrdim da je lik prevaran , slucajno znam njegovu celu pricu :D
da ne pricam da sam mozda radnik ili vec radeo kod njega :d
Neka to ostane tajana, ali ljudi kod Njega ne vozite automobile.
Kod njega kad udjes u servis , spremi 100 eura za DZU BOX jer tu krece dranje :D
Spostovanjem Vas Zajecarac.



Sto se tice ovih Pordavnica za Kompjutere :
Kratko o tome :

DNK Bojan nije prevarant , moguce da njegovi radnici sabotiraju svog gazdu kao sto se to i desava u svakodnevnom zivotu.
Bojan ne popravlja , ima svoje radnike tako da je malo neljudski komentarisati firmu a ne znati Coveka kao sto sam ja Opisao gore navedenog Auto BAneta.

Taurus Gesha nije los lik , bio je ne azuran ranije , ali sada je ok , 100%

Stavra je stvarno majstor i nema greske otici kod njega.

Sto se tice knjazevca , video sam da je lik napisao o Auto MAKI tako da je sasvim u pravu.
Maki jeste dobar covek ali radnici su NULA .


Ako neko ima pitanja u vezi bilo koga u Zajecaru , slobodno me pitaj te, Slucajno sam bio privatnik ;)
 

Back
Top