LOPUZE I LOSI MAJSTORI U ZAJECARU

Prochitao sam sve shto ste napisali. Napravili ste od ovog foruma najvecu tracharu. Zashto ne pokrenete neke lepshe teme, a ne ove, ko je koga i koliko! Uostalom, vodite se tako da svako moze da vas predje, neka to bude jednom, prvi put i nikada vishe. Jeste da je, svakako, lepshe uchiti na tudjim greshkama, a ne na svojim... mada, zaista nam ne prilichi da ogovaramo i pravimo kojekakve trach partije na forumu!
Pominjete rachunare. HANI, slazem se s tobom. U DNK-a sam kupio rachunar, jako su ljubazni, uvek su mi izlazili u susret, makoji problem da sam imao, chak i one pochetnichke. Pominjana je i RAM memorija... nije loshe kupiti KINGSTON, imate "dozivotnu" garanciju.
Dajte da prekinemo ovu parodiju......
Pokrenite lepshe teme... gde je ljubav u vama?
POZZ SVIMA!

PS. Govoriti o ljubavi, to je vec pomalo voleti.....
 
marko number1:
Prochitao sam sve shto ste napisali. Napravili ste od ovog foruma najvecu tracharu. Zashto ne pokrenete neke lepshe teme, a ne ove, ko je koga i koliko! Uostalom, vodite se tako da svako moze da vas predje, neka to bude jednom, prvi put i nikada vishe. Jeste da je, svakako, lepshe uchiti na tudjim greshkama, a ne na svojim... mada, zaista nam ne prilichi da ogovaramo i pravimo kojekakve trach partije na forumu!
Pominjete rachunare. HANI, slazem se s tobom. U DNK-a sam kupio rachunar, jako su ljubazni, uvek su mi izlazili u susret, makoji problem da sam imao, chak i one pochetnichke. Pominjana je i RAM memorija... nije loshe kupiti KINGSTON, imate "dozivotnu" garanciju.
Dajte da prekinemo ovu parodiju......
Pokrenite lepshe teme... gde je ljubav u vama?
POZZ SVIMA!

PS. Govoriti o ljubavi, to je vec pomalo voleti.....


Pa sto ne otvoris takvu temu, za ovu ti jasno pise kako se zove MESTO ZA SVE PREVARANTE, LOPUZE I LOSE MAJSTORE U ZAJECARU, pa ako imas neki komentar u vezi iste, ti napisi.
 
clan:
Pisite sva losa iskustva koja ste imali kod nekog automehanicara, autolimara, prodavca kompjutera, takozvanih majstora, mobil shopova prevaranata koji prodaju nove mobilne a ustvari su polovni a prodaju ih kao nove i ostale da znaju ljudi u Zajecaru gde da ne kupuju odnosno gde nikako da ne idu!
Evo ja da pocnem:
Nikad nemojte da idete kod baneta vlaskomalca auto mehanicara, bane koji se nalazi u ulici cara dusana broj 55 cini mi se to je negde na sredini ulice cara dusana pa se ide u neki kao sokak neasfaltirano. Ovako tip je u stanju da pomeri jednu zicku i odmah naplacuje makar i 20 dinara uzima a kada je dosao direktor pivare nista za njega i jos druge omalovazava zato sto npr nisu direktori. Inace prica je dugacka necu da pricam zasto je najgori da se ne sazna ko sam ali sve u svemu lose, lose iskustvo mamlaz ljudi!!!
Slobodan autolimar limar koji zivi od ciglane pravo pa levo ul. Spankih boraca 18, platis dobro a on sta?? Evo sta kada ostavis auto on ti ga vozi mozda i njegov mali vozi, aka i normalno ne prica da je vozio i to sto ti uradi napuni kitom pa posle nekog vremena ti vidi!!
Znaci vrlo, vrlo losa iskustva!

Sta reci,potpuno si u pravu,autenticno si ih opisao,sve je tacno!!! Vec poodavno ih bije los glas.Za vrlo korektnog vazi Branko iz Kosovske ul. mislim da se ulica tako zove,ako gresim neka me neko ispravi
 
Pre neki dan sam chuo od prijatelja za ovu temu i evo me!


Svi vlasnici prodavnica kompjuterske opreme u ZA su totalno neobrazovani po pitanju informatike. Sve ih jako dobro poznajem josh od pre nego shto su otvorili svoje radnje, a neki od njih su me pitali i za savete u vezi posla. Svi iza sebe imaju jako prljavu proshlost, ili su mutnjavine teshke, bivshi shverceri svega i svachega ili klasichni prevaranti i duznici. U sushti svi duguju po par hiljade eura i samo premoshcuju svoja dugovanja svojim prevarama i sl. Sa mnogima sam imao poslovan odnos i svako mi je ostao duzan, bilo kesh bilo koponente (shto ne znachi da im necu naplatiti nekada). Siguran sam da i u drugim sverama poslovanja postoje slichni ali neverujem da je to u ovlikoj meri. Ja i danas radim servis kompjutera i opreme i bavim se skoro svime shto ima dodirne tachke sa PC-em, no to je nebitno koliko pitanje mojih prijatelja ili poznanika koje mi sa svremena na vreme upucuju a koje glasi u fazonu "A bre care boli te ****, razumesh se u kompove, dodje ti neko a ti mozesh da mu zamenish pola stvari i boli te uvo, shta mislish da bi neko provalio?". Eto to je nash mentalitet bato! I to je ono shto navodi da se prema poshtenima stvara sumnja! Iskreno hiljadu puta sam mogao da uradim takvu stvar, josh pre 10-tak godina kada se 20 choveka u Zajecharu razumelo u kompjutere a ostali nisu pravilu nikakvu razliku, osim u ceni, izmedju pisace mashine i komp-a. Koliko puta sam otisha na servis, zavrshio ga za 2i1/2 minuta i nenaplatio dok bi drugi to iskoristili kao pogodnu priliku za dranje, tako shto bi se vrteli oko kompa 2 sata i nakraju sredili problem za 2i1/2 minuta i naplatili kao da su ceo dan kopali na suncu! Verujte mi jako dugo sam u ovome, tj. u svemu tome vezano za PC-e, nachin poslovanja, prodaja, servis itd. Tako da mislim da imam puno pravo da prokomentarishem sve to i donesem zakljuchak a on glasi "PREVARANTI IPAK OSTAJU I NIKAD SE NE PREDAJU"! Mnogo poshtenih i pametnih ljudi nije moglo da opstane u tom vrtlogu prevare ili nije uspelo ni da dodje do njega shto zbog finansija shto zbog svog obraza koji nisu hteli da prljalju i mazu blatom i izmetom zajedno sa "ovim" likovma nebi li zaradili koju paru ili sebe nazivali gazdama, shefovima, privatnicima ili kako vec! Zao mi je pametnih klinaca i uopshte ljudi koji rade za te "ljude" nebili zaradili koji dinar za porodicu ili da se nebi grebali od roditelja. Jedno stoji chvrsto kao Alpi, a to je, u Zajecharu nema firme od poverenja! Jeste da je neko imao i prijatnih iskustavama nebitno koja je firma u pitanju, shto je i "normalno", pa ljudi ne mogu oni sa svima bash tako! Moraju i oni malo da sharaju, u fazonu, daj brate ovog ili ovu necemo da zajebemo ali zato narednu dvojicu.... Postojala jedna dobra kolumna u SK koja je sadrzala i jednu rechenicu koju sam zapamtio "Doshlo vreme da obucari otvaraju kompjuterske radnje" shto je kod nas najvidljivije! Moj savet je, shto se tiche servisa, nadjite nekog lika od poverenja, nije teshko ako se malo raspitate i neka vam samo on chachka komp. Ili knjige u shake pa sami! A isto tako i shto se tiche kupovine, ako se vi ne razumete uvek povedite nekog sa sobom ko se razume! I sve ce se te firme polako gasiti samo je pitanje koliko ce ljudi odrati pre nego se to desi, jer *ebiga ipak je ovo Srbija, kod nas sve ide polako, muljavo, traljavo, shto bi bilo loshe da se vec odavno na to nismo navikli!

I naravno ochekujem komentar i one druge strane nakon ovog mog post-a!

A nebi me ni najmanje zachudilo da ove firme o kojima govorimo, placaju klincima da dodju ovde da ih hvale!

Marketing je chudo, pitajte Gebelsa ako meni ne verujete:)

Pozdrav svima!
 
INERTIA_CREEPS:
Pre neki dan sam chuo od prijatelja za ovu temu i evo me!


Svi vlasnici prodavnica kompjuterske opreme u ZA su totalno neobrazovani po pitanju informatike. Sve ih jako dobro poznajem josh od pre nego shto su otvorili svoje radnje, a neki od njih su me pitali i za savete u vezi posla. Svi iza sebe imaju jako prljavu proshlost, ili su mutnjavine teshke, bivshi shverceri svega i svachega ili klasichni prevaranti i duznici. U sushti svi duguju po par hiljade eura i samo premoshcuju svoja dugovanja svojim prevarama i sl. Sa mnogima sam imao poslovan odnos i svako mi je ostao duzan, bilo kesh bilo koponente (shto ne znachi da im necu naplatiti nekada). Siguran sam da i u drugim sverama poslovanja postoje slichni ali neverujem da je to u ovlikoj meri. Ja i danas radim servis kompjutera i opreme i bavim se skoro svime shto ima dodirne tachke sa PC-em, no to je nebitno koliko pitanje mojih prijatelja ili poznanika koje mi sa svremena na vreme upucuju a koje glasi u fazonu "A bre care boli te ****, razumesh se u kompove, dodje ti neko a ti mozesh da mu zamenish pola stvari i boli te uvo, shta mislish da bi neko provalio?". Eto to je nash mentalitet bato! I to je ono shto navodi da se prema poshtenima stvara sumnja! Iskreno hiljadu puta sam mogao da uradim takvu stvar, josh pre 10-tak godina kada se 20 choveka u Zajecharu razumelo u kompjutere a ostali nisu pravilu nikakvu razliku, osim u ceni, izmedju pisace mashine i komp-a. Koliko puta sam otisha na servis, zavrshio ga za 2i1/2 minuta i nenaplatio dok bi drugi to iskoristili kao pogodnu priliku za dranje, tako shto bi se vrteli oko kompa 2 sata i nakraju sredili problem za 2i1/2 minuta i naplatili kao da su ceo dan kopali na suncu! Verujte mi jako dugo sam u ovome, tj. u svemu tome vezano za PC-e, nachin poslovanja, prodaja, servis itd. Tako da mislim da imam puno pravo da prokomentarishem sve to i donesem zakljuchak a on glasi "PREVARANTI IPAK OSTAJU I NIKAD SE NE PREDAJU"! Mnogo poshtenih i pametnih ljudi nije moglo da opstane u tom vrtlogu prevare ili nije uspelo ni da dodje do njega shto zbog finansija shto zbog svog obraza koji nisu hteli da prljalju i mazu blatom i izmetom zajedno sa "ovim" likovma nebi li zaradili koju paru ili sebe nazivali gazdama, shefovima, privatnicima ili kako vec! Zao mi je pametnih klinaca i uopshte ljudi koji rade za te "ljude" nebili zaradili koji dinar za porodicu ili da se nebi grebali od roditelja. Jedno stoji chvrsto kao Alpi, a to je, u Zajecharu nema firme od poverenja! Jeste da je neko imao i prijatnih iskustavama nebitno koja je firma u pitanju, shto je i "normalno", pa ljudi ne mogu oni sa svima bash tako! Moraju i oni malo da sharaju, u fazonu, daj brate ovog ili ovu necemo da zajebemo ali zato narednu dvojicu.... Postojala jedna dobra kolumna u SK koja je sadrzala i jednu rechenicu koju sam zapamtio "Doshlo vreme da obucari otvaraju kompjuterske radnje" shto je kod nas najvidljivije! Moj savet je, shto se tiche servisa, nadjite nekog lika od poverenja, nije teshko ako se malo raspitate i neka vam samo on chachka komp. Ili knjige u shake pa sami! A isto tako i shto se tiche kupovine, ako se vi ne razumete uvek povedite nekog sa sobom ko se razume! I sve ce se te firme polako gasiti samo je pitanje koliko ce ljudi odrati pre nego se to desi, jer *ebiga ipak je ovo Srbija, kod nas sve ide polako, muljavo, traljavo, shto bi bilo loshe da se vec odavno na to nismo navikli!

I naravno ochekujem komentar i one druge strane nakon ovog mog post-a!

A nebi me ni najmanje zachudilo da ove firme o kojima govorimo, placaju klincima da dodju ovde da ih hvale!

Marketing je chudo, pitajte Gebelsa ako meni ne verujete:)

Pozdrav svima!




Pa ako ti je zao tih klinaca koji rade, zasto ti onda lepo ne otvoris svoju firmu i das im 500 e platu pa da te vidimo VELIKI MAJSTORE!!!
 
Poz INERTIA_CREEPS.

Kao sto kaze moj drug "sto oni koji imaju para nemaju mozga", INERTIA_CREEPS za tebe znam da si dobar, mada mi dobri ljudi smo vrsta koja izumire :).

Moja iskustva, o kompovima.

-DNK je po meni ok firma, samo bi im preporucio da ne zure mnogo, kada musteriji prodajes komp treba voditi racuna da mu ne samo hardware radi vec i software. Ja nisam video dobro instaliran OS na novom kompu koji je kupljen u Zajecaru. Stvar je takva da firma ima veoma puno posla a malo servisera, kako bi gazda ustedeo neki dinar. Serviser ti instalira OS + SP, doda neke aplikacije, pogleda Device Manager da li kompu fali neki driver i gotovo 1000din za instalaciju, a ko sisa kupca sto ce on da se nervira zbog modem konekcije na 29kbs.

-ZD Computers pa ljudi stvarno, ja nemam sta da kazem, kad udjete kod njih i kazu vam Dobar dan, proverite da li je stvarno dan. Nije stvar u tome da vam prodaju polovne stvari kao nove vec im i OS ima manji rok trajanja nego nekuvano mleko. Gagacc ti kazes zasto covek da se bune zbog delova ako firma daje garanciju, naravno firma ti da garanciju na tu "novu" komponentu, prodje garancija, pokvari se komponenta i posle naplatis i novu komponentu i jos ugradnju. Gagacc pricas o IT Svetu i kako su ove firme partneri sa uglednim IT kompanijama, PAKOM prodaje komponente, i njemu je cilj da sto vise proda, zato mora da osniva partnerstvo. Kada bi ZD PAKOMu isporucio skolopljene kompove, mislim da bi prekinuo saradnju posle prve narudzbine. :D Evo jednog saveta kako prepoznati komp koji je kupljen u ZDu? Ovako ako je OS instaliran na FAT32 onda je iz ZDa, jeste da je FAT32 brzi od NTFSa, i FAT16 brzi od FAT32, he ali radi se o tome da radi stabilno.

MOJA PREPORUKA PRILIKOM KUPOVINE KOMPJUTERA, PRVO NADJITE NEKOG POZNANIKA ZA KOGA STE SIGURNI DA SE RAZUME U KOMPOVE, ONDA KUPITE KOMP U KOMPONENTAMA IZ dnk computers, PUSTITE COVEKA DA GA SKLOPI I DA LEPO INSTALIRA OS.

POZ SVIMA. Svidja mi se ova tema, extra. Drugi put cu pricati o prodavnicama auto delova i auto meh radnjama.
 
Dulfo >>>>

Pozdrav i tebi i hvala za ove rechi: INERTIA_CREEPS za tebe znam da si dobar....

Ja iskreno ne znam ko si ti ali sigurno znam da: mi dobri ljudi smo vrsta koja izumire.


Ja jednostavno ne zelim da imenujem niti da pojedinachno opisujem vlasnike ili radnike. A kada bi to uchinio i otkrio najveca crnila koja obavijaju "ponos" tih ljudi, najveovatnije bi zavrshio na ortopediji ili slichno. Dosta sam rekao u predhodnim post-ovima, mislim valjda dovoljno da se ljudi dobro razmisle pre nego krenu u kupovinu svoje "mocne" mashine.

Shto se tiche instalacija i sl. firma nije duzna da ti instalira piratski Windows, ali kod nas je to postala praksa ihihi ohoho od kada, a renstalacija dobra/laka zarada. E a to shto je instalacija Win-a sada ista kao i instalacija igre, to je ono shto omogucava kojekakvim likovima i "serviserima" da postavljaju nove standarde u pruzanju ovakve vreste usluga. Ali polako... Doci ce opet trenutak kada ce znanje biti na prvom mestu a ne vizualno pamcenje. U struchnost ovih ljudi o kojima govorimo sam se davno uverio. Pre par godina sam hteo da se uverim, jel sam chuo priche o nekim ljudima kako su oni majstori/profi u ovom/svom poslu i lepo krenuo od radnje do raadnje i postavljao pitanja, a odgovori, odgovori su bili bledi pogledi! Sve mi je bilo jasno!
 
Alo ljudi izbaciti tracaranje velikih i malih majstora za sve i svasta, ako i postoji neki problem prvo i osnovno bi trebali ljudski i dostojanstveno da se dogovorite i svaki problem resite, a ako to nije neka alternativa obratite se nadleznim institucijama za zastitu ljudskih i manjinskih prava. . .


A, sta mislite o tome, prvo resi pa onda blatnji coveka ako je to zaista zasluzio? :confused:
 
marckbor >>>

Izvini ali ovo nisu trachevi nego istina, napravi razliku! Da je moguce da se reshi na navedeni nachin sigurno bi vec bilo resheno i ovih postova nebi ni bilo.

Nemam pojma kakve veze imaju manjine sa ovim???

P.S. Ne znam da li da se smejem ili shta kada prochitam ovakav post - ljudi razmishljajte malo!
 
Primecujem da je najvise prostora posveceno informativnoj tehhnologiji.Obzirom da nisam ekspert u ovoj ,a jos manje u oblasti prava,pitam kompetentnije od sebe:"Kako stati na put prevarama u oblasti prodaje racunara i adekvatno ih kazniti?
Meni su takve stvari nezamislive.Prodavati polovne delove kao nove.Gde jos to postoji?Takve stvari ne smeju proci u civilizovanom svetu.Nemamo nista od ciste teorije .Hajdemo pokusati nesto prakticno.Nemam nista protiv ljudi koji posteno zaradjuju i milione ,ali nepravdu ,prevaru i sl.ovog tipa ne mogu da shvatim i podnosim.
 
POZDRAV SVIM ZAJECARCIMA.ZAO MI JE STO MORAM DA SE UMESAM,ALI STO SE TICE KOMPJUTERSKIH PREVARANATA U ZAJECARU,SVE KRITIKE SU VISE NEGO TACNE.NECU NARAVNO DA IMENUJEM NIKOG ALI DOSTA MOJIH DRUGARA SU KUPILI POLOVNE RACUNARE KAO NOVE.SVI ONI RADE ZAMENU STARO ZA NOVO.A NE TREBA BITI KOMPJUTERSKI EKSPERT DA BI ZNAO DA TO STARO MORAJU NEKOM DA PRODAJU.JEDAN MOJ BLISKI PRIJATELJ RADI U JEDNOJ OD TIH RADNJI,PA SAM CAK JEDNOM PRILIKOM BIO SA NJIM DA SACEKAM POLOVNE DELOVE IZ AUSTRIJE.A STO SE GARANCIJE TICE,MENI LICNO SU PRE GODINU DANA REKLI DA OSTAVIM RACUNAR NA KOME JE CRKLA PLOCA I DA DODJEM SUTRA.KAD SAM DOSAO REKLI SU MI DA PLOCA IMA FIZICKA OSTECENJA I DA NE PODLEZE GARANCIJI.SLICNA SU ISKUSTVA I SKORO SVIH MOJIH DRUGARA KOJI SU KUPILI RACUNARE KOD TIH PREVARANATA.GARANCIJA IM JEDNOSTAVNO ZBOG OVOG ILI ONOG RAZLOGA NE VAZI.STRASNO.

MEDJUTIM,GLAVU GORE.MOJ OTAC RADI U JEDNOJ DRZAVNOJ INSTITUCIJI KOJA JE UZIMALA RACUNARE IZ JEDNE POTPUNO DRUGE FIRME U ZAJECARU KOJI SU SE POGAZALI ODLICNI.NA NJEGOV NAGOVOR SAM OTISAO DO NJIH I KUPIO RACUNAR.VISE SAM NEGO ZADOVOLJAN.DELOVI SU NOVI,ONI UOPSTE NE RADE ZAMENU STARO ZA STARO,VEC SAMO NOVO I PREPORUCIO SAM IH NA PAR MOJIH PRIJATELJA KOJI SU ISTO PREZADOVOLJNI SA TIM RACUNARIMA.FIRMA SE ZOVE GOLD TEC I NALAZI SE U KOTLUJEVCU.MALO IH JE TEZE NACI ALI VERUJTE MI BICETE I VISE NEGO ZADOVOLJNI.TOLIKO OD MENE .POZDRAV
 
ceo grad prica o zajecarskim prevarantima pa i ja da vidim o cemu se radi.ne razumem se mnogo oko komjutera niti znam za te likove koje pominjete ali samo jedno mogu da vam kazem:
SRAM VAS BILO ! KAKAV STE TO NAROD.SAMO VOLITE DA NEKO PLJUJE PO DRUGIMA I TO VAM NE SMETA.A CIM NEKO KAZE NESTO LEPO ZA NEKOG ODMAH VAM TO SMETA I ODMAH JE TO EPP.RAZMISLITE DOBRO O TOME KAKVI STE TO LJUDI I KOJE TO UNUTRASNJE NEZADOVOLJSVO IMATE.TOLIKO OD MENE !
 

Back
Top