SU-34 najbolji avion u svojoj klasi ..

krajisnikB:
E nije ni jedno ni drugo vec "pozdernjache" ako znas sta je to! I te price sa mikrotalasnim rernama su smesne! I sta njih ko ima da hvali , pokazali su se oni na kosovu , a pogotovo njihovi cuvene ubice tenkova a-10! kolko znam pao nije ni jedan,ali onih kroz koji sada duva promaja je mnogo!

Stvarno ne znam sta su kako kazes "Pozdernjache" nisam cuo sa tu rec, ajde prosvetli nas.
A o mikrotalasnim rernama sam cuo i od samih ucesnika, za vreme rata, a posle je o tome pricao i general Vesli Klark:

"Another topic on which we may expect Hamre to remain diplomatically silent is the ingenuity with which the Serbs diverted the anti-radar Harm missiles launched in enormous numbers by Nato's planes. Early on, the Serbs discovered that a microwave oven, adjusted to operate with the door open, appears exactly like an air defense radar to the $750,000 missiles - a very cost-effective exchange."

Izvor: http://www.freerepublic.com/forum/a38331cb52099.htm
 
Pjer_Nis:
Stvarno ne znam sta su kako kazes "Pozdernjache" nisam cuo sa tu rec, ajde prosvetli nas.
A o mikrotalasnim rernama sam cuo i od samih ucesnika, za vreme rata, a posle je o tome pricao i general Vesli Klark:

"Another topic on which we may expect Hamre to remain diplomatically silent is the ingenuity with which the Serbs diverted the anti-radar Harm missiles launched in enormous numbers by Nato's planes. Early on, the Serbs discovered that a microwave oven, adjusted to operate with the door open, appears exactly like an air defense radar to the $750,000 missiles - a very cost-effective exchange."

Izvor: http://www.freerepublic.com/forum/a38331cb52099.htm
hehehe, ako je ovo istina, a vrlo je moguce da jeste, ne znam sta da kazem :lol: :lol: :lol: :lol: zamislite kako neki debeli amer u pentagonu cupa kosu zato sto ga je zaebo neki slaninar u opancima (kolko znam takvu sliku imaju o nama) :lol: hahahahahaha
 
istina je lazni radar je postojao, pored ruskog osmatraca p-15 smo duzili i laznjaka
sastoji se od sledecih delova
mali agregat, deo iz radara koji sluzi da na anteni da odraz zracenja pravog radara, magnetron iz mikrotalasne,loga kao antena i mali sator da ne pokisne oprema
mislim da su ga u imtelu sklopili
ceo sistem je mnogo je anti radarskih raketa navukao na sebe po srbiji za vreme rata,
a radio je smenama kad mi nismo radili,
jebeno je sto smo morali da dajemo pozarstvo da seljaci ne bi ukrali agregat ili gorivo
 
Pjer_Nis:
Stvarno ne znam sta su kako kazes "Pozdernjache" nisam cuo sa tu rec, ajde prosvetli nas.
A o mikrotalasnim rernama sam cuo i od samih ucesnika, za vreme rata, a posle je o tome pricao i general Vesli Klark:

"Another topic on which we may expect Hamre to remain diplomatically silent is the ingenuity with which the Serbs diverted the anti-radar Harm missiles launched in enormous numbers by Nato's planes. Early on, the Serbs discovered that a microwave oven, adjusted to operate with the door open, appears exactly like an air defense radar to the $750,000 missiles - a very cost-effective exchange."

Izvor: http://www.freerepublic.com/forum/a38331cb52099.htm
ko razume shvati ce! ja ti opet ponavljam , pozdernjache!!!
 
krajisnikB:
ko razume shvati ce! ja ti opet ponavljam , pozdernjache!!!
Znam ja o cemu covek prica , to se pravilo od bubnja iz ves masine ,a dobilo je ime pozdernjaca po staroj pecki koja se tako zvala ! Ona se zagrevala kamenim ugljem , a uvek se stavljala negde u sumicu , ili bilo koju prirodnu kamuflazu, do koje su prethodno dovodili lazne tragover tenkovskih gusenica,ili delove radara, ona je trebalo da simulira vojne agregate, ili motore od tenka , sve zavisi kako se napravi , a bila je pogodna jer je drzala temperaturu i do 12 sati , i to konstantnu , znaci bez oscilacije ,kako bi inace toplotu odavala obicna pec, i zbog toga je vrlo cesto bila meta termo navodjenih bonbi i raketa , to je jedan od najuspesnijih "budzeva" na kosovu!
 
ZORANNS83:
Znam ja o cemu covek prica , to se pravilo od bubnja iz ves masine ,a dobilo je ime pozdernjaca po staroj pecki koja se tako zvala ! Ona se zagrevala kamenim ugljem , a uvek se stavljala negde u sumicu , ili bilo koju prirodnu kamuflazu, do koje su prethodno dovodili lazne tragover tenkovskih gusenica,ili delove radara, ona je trebalo da simulira vojne agregate, ili motore od tenka , sve zavisi kako se napravi , a bila je pogodna jer je drzala temperaturu i do 12 sati , i to konstantnu , znaci bez oscilacije ,kako bi inace toplotu odavala obicna pec, i zbog toga je vrlo cesto bila meta termo navodjenih bonbi i raketa , to je jedan od najuspesnijih "budzeva" na kosovu!

nije mi ovo jasno.....ona treba da simulira tenk koj stoji na jednom mestu i 12 sati drzi ukljucen motor :)....aj za agregat....al za tenkove.....cisto sumnjam.....
 
Obersturmfuehrer:
nije mi ovo jasno.....ona treba da simulira tenk koj stoji na jednom mestu i 12 sati drzi ukljucen motor :)....aj za agregat....al za tenkove.....cisto sumnjam.....
skroz sam ozbiljan , ona je simulirala vojne agregate! i najveca fora je u tome da je ona odavala indenticnu temperaturu , 12 sati! dakle nije bilo razlike izmedju tek nalozene i temperature koju odaje polu prazan bubanj. A nemaju oni ober uvid u 24 casa , oni kada nadlete i nadju takav izvor toplote gadjaju ga odma , samo je bitno da je temperatura konstantna, evo bilo ko ko je bio dole ce moci to da potvrdi!
 

Back
Top