Studiranje u Hrvatskoj

Glumac2006

Početnik
Poruka
45
Studiram u Hrvatskoj, otvorio sam ovu stranicu jer je i meni trebala pomoc kada sam hteo poblize informacije o studiju u RH a nisam ih imao. Ako ikome treba bilo kakva informacija o studiju preko Dunava, nostrifikaciji srednjoskolske diplome, stipendiji i sl. neka mi se slobodno obrati, moze i putem privatnih poruka. Inace, studiram na Fakultetu za turisticki i hotelski menadzment u Opatiji. Mozda ima onih koji zele to da upisu pa im treba literatura za prijemni, rado cu vam je dati ili poslati. Takodje vam mogu reci zasto i da li izabrati fthm.hr ili PMF-turizam u NS-u!! Pozdrav iz Opatije!!! :)
 
Zalutala_13:
Hej ima li u blizini biologije. Ako ima kave su pre svega cene postdiplomskih studija - reproduktivna biologija ili slicno. Da li je zivot mnogo skuplji nego kod nas i ocena od 1-5 za opste uslove studiranja...
Mnogo hvala
iskreno receno ne znam za biologiju. Pogledaj na sajtovima od sveucilista, ne znam koje te zanima. Postdiplomski studiji su skupi i za hrvatske drzavljane a kamoli za strance, primjer toga je za hrvate je studij ali dodiplomski 5,500kn a za strance 16,500kn sto znaci da i postdiplomski je sigurno 3x skuplji. Meni nije skupo jer sam hrv drzavljanin i na teret ministarstva sam.
Zivot je mnogo skuplji samim tim jer je visi standard. Ocena - 4,5!! Pozdarv iz Opatije!!! :)
 
Glumac2006:
iskreno receno ne znam za biologiju. Pogledaj na sajtovima od sveucilista, ne znam koje te zanima. Postdiplomski studiji su skupi i za hrvatske drzavljane a kamoli za strance, primjer toga je za hrvate je studij ali dodiplomski 5,500kn a za strance 16,500kn sto znaci da i postdiplomski je sigurno 3x skuplji. Meni nije skupo jer sam hrv drzavljanin i na teret ministarstva sam.
Zivot je mnogo skuplji samim tim jer je visi standard. Ocena - 4,5!! Pozdarv iz Opatije!!! :)
ok hvala ti u svakom slucaju. Gledacu neku stipendiju ili slicno.
 
tass:
koji je odgovor na pitanje zasto upisati pmf u ns-u????
na to ne mogu odgovoriti a da ne dotaknem moj faks. Jednostavno ako zelis bas raditi u turizmu ne bih preporucio a ako zelis nesto drugo raditi ili samo mahati s diplomom onda ti je svejedno sta ces i gde ces upisati. Primerice dosta knjiga tj udzbenika po kojima se radi su izdanja iz Opatije ili Zagreba. Pozdrav iz Opatije!!! :)
 
alexandra BG:
ZASTO BI BILO KO ZELEO DA STUDIRA U HRVATSKOJ????? AJDE DA JE NESTO DRUGO NEGO HRVATSKA..... STRASNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NIJE NI CUDO STO NEMA ZAINTERESOVANIH
Mozda zato sto je ovaj fakultet danas jedini fakultet na visokoj nozi i glasu u celoj bivsoj Yugi, pre je postojao i jedan u BG ali ga nema, te je ostao samo FTHM.HR !! Pozdrav iz Opatije! :)
 

Back
Top