Koliko Vas je stvarno pokusalo?

mogway

Zainteresovan član
Poruka
318
Koliko Vas je stvarno pokusalo realizovati neku svoju ideju? Koliko Vas je pokusalo pokrenuti neki svoj posao? Imate li hrabrosti za to?
Ja imam 23 godine i pokusavam neku svoju zamisao sprovesti u djelo. Hoce li sta biti od toga ili ne, vidjecemo. Ja se nadam da hoce u nekom narednom periodu.
Ideja postoji, dobra volja postoji. Ostale stvari malo skripe, ali bi se mogle nekako i one odraditi.
A sta je uzrok svemu tome da ja sa 23 godine pokusavam ono na sto se neki ne odluce za citavog svog zivota?
Pa radim u nekoj firmi, gdje mi se ne svidja nacin rukovodjenja, nacin rada, nacin organizovanja posla. U stvari, gdje sam god radio, tako je bilo. I onda se ja jednostavno zapitam, ZASTO SU ONI PAMETNIJI OD MENE PA DA MOGU ZARADJIVATI NA MENI?
ZASTO JA SAM NE BI MAKAR POKUSAO???
 
ukoliko imas konkretnu viziju ispred sebe, vredi rizikovati.

pre sopstvenog privatnog posla radila sam pet godina u stranom predstavnistvu.

dril kroz koji sam prosla u toj firmi - bio mi je jasan tek kada sam pokrenula sopstveni posao. zamenjene uloge radnik - poslodavac u poslodavac - radnik.

tada shvatis da sat vremena tvog rada nema cenu dok posao ne postavis na noge.
ukoliko ne razmisljas povrsno, uspeh je zagarantovan!
 
Mnogi nisu nikad pokusali, mnogi su pokusali a nisu uspeli ali dosta njih je pokusalo i uspelo. Sve je to individualno. Bitno je da das sve od sebe. da budes vredan i da verujes da ces uspeti.

Ja jesam cesto razmisljala o tome ali uvek me nesto kocilo. Struka mi nije bas takva da sama mogu zapoceti neki biznis mada kao partner nekome bi bilo ostvarljivo. Bitna je i finansijska situacija, pa kad se sve pogodi mozda, ko zna. Jos jedna stvar koja utice da radim za druge je sto mi je stvarno dobro na sadasnjem radnom mestu, nemam primedbe. Ali to moze biti i mac sa dve ostrice.
 
:-D za kriticara, ova ti je dobra. Ali dobar kriticar zlata vrijedi. Mislim, vrijedi za one PAMETNE ljude koji kritiku shvataju dobronamjerno i prakticno. S ciljem da isprave svoje nedostatke, a ne tragicno i sa nekom sujetom.

A za ortacenje, nije to bas tako jednostavno i lagano.
 
Da u pravu si, partnerstvo je moguce samo ako su ljudi krajnje posteni i vredni i na kraju krajeva dovoljno inteligentni da unapred definisu sve, pa posle nema nedorecenih stvari. U mojoj firmi su njih trojica vlasnici vec preko 15 godina i nikad nije bilo problema. Medjutim treba naci duhovno razvijene savesne ljude kojima nije na pameti samo kako zavuci onog drugog. Interesantno je da se lopovluk uvek manje isplati nego posten rad. Zahebes partnera, uzmes neku lovu i to je sve. Ali ako postenu zapnu obojica, mogu da stvore mnogo i svoje unuke obezbede.
 
Ali kada sujeta uplete prste u biznis, onda nastaje problem.Mislim da bih se ja prije upustio u solo varijantu, nego u suvlasnistvo. Jer nemam osobu za koju bih mogao garantovati da se u nekim situacijama ne bi promjenila. A danas se ljudi lako mjenjaju.

p.s. Razmatram papirologiju za otvaranje DOO i lagano me jeza hvata. PA ovo je strasni sud sta se sve treba izvaditi i poplacati. Mislim stvarno....

A tek onda naci poslovne partnere....
 
Ko zna kuda će i kako će uspeva.Ako kreneš ideš i ne obazireš se na druge,treba da budeš ''gluva žaba'',cenu do uspeha moraš da platiš,bez obzira kolika je.Samo se tako uspeva.
Evo ideje za ''kritičara'' počni proizvodnju tečnosti za suđe.Zarada 1 : 10.Ako ti treba recept dibićeš ga besplatno od mene.
I trba raditi jer samo radom se stiže do uspeha. :wink:
 
Znaš šta, papirologija ti je tu najmanji problem. A i dobar test: realan problem koji je red tobom, a koji je rešiv i to bez neke preterane dovitljivosti ili sreće - iscimaš se i završiš, ili platiš advokata i završi ti, ne znam na koji način si zamislio da vodiš posao, to je tvoja stvar. Znači, ako ovde poklekneš, nemoj ni da se pitaš kako bi bilo u stvarnom svetu.
E, u stvarnom svetu mnogo zavisi od tvoje inteligencije, dovitljivosti, sreće i dobre volje drugih ljudi (ona se obično, ako imaš sreće, svodi na to da ti ne odmažu previše).
Nadam se da imaš dobar plan. Nadam se i da te ovo što sam napisala nije obeshrabrilo, jer je trebalo da učini upravo suprotno - da te zainati protiv matorih jajara koje hoće da se nikad ne desi ništa novo i da njihov dosadni svet ostane zauvek isti, a time i naš.
Pozdrav, i hrabro.
 

Back
Top