Error: 678 "Remote computer didn`t responding"

može biti više razloga da ti se to javlja
1. zoveš pogrešan broj ili je taj broj van funkcije (čisto sumnjam)
2. Crkava ti modem
3. razdesio ti se modem
4. problem je u telefonskoj centrali
5. moguće da ti je ostao "ghost" zalepljen na njihovom serveru i da ti ne dozvoljava pristup jer si kod njih na serveru online celo vreme
 
Pišem ovde zato što i ja imam isti problem ali pritom:

1. Broj koji zovem je dobar kao i sva podešavanja vezana za internet provajdera (uostalom neće da se nakači ni na one 042 brojeve). Samim tim nije ostao ni "ghost" na serveru provajdera.
2. Telefonska centrala je dobra - sa drugog kompjutera u stanu nemam problema da se konektujem.
3. Operativni sistem je OK (WIN XP sp2), i drajveri za modem su dobri
4. kada odem na:
contol panel, phone and modem options, general vidi se poruka
this device is workig properly
contol panel, phone and modem options, diagnostic pa pritisnem qery modem dobije se izlaz kao da je sve OK
5. Promena security settings-a (gašenje firewall-a, gašenje antivirusa isl.) nije dala nikakve rezultate. Takođe nisu dale rezultate ni promene max brzine modema
6. Modem toubeshooter mi nije pomogao

Šta znači razdesio se modem?
Da li neko ima ideju šta još da probam?
 
BanovanKorisnik:
Pišem ovde zato što i ja imam isti problem ali pritom:
2. Telefonska centrala je dobra - sa drugog kompjutera u stanu nemam problema da se konektujem.
4. kada odem na:
contol panel, phone and modem options, general vidi se poruka
this device is workig properly
contol panel, phone and modem options, diagnostic pa pritisnem qery modem dobije se izlaz kao da je sve OK
Naše telefonske centrale su zaebane , pa sve ovo ti veruj mi ništa ne znači. Što se tiče modema proveri dali tii je pravilno odabran način biranja broja pulsno ili tonsko . Čak i ako jeste sve ok ne znači da ti je modem na tom kompjuteru ispravan , imao sam prilike da vidim da modem radi sve super ukonektuje se pa ispadne kroz 30 sekundi i dok nisu promenili modem dotle je tako išlo.
 
snejks:
Naše telefonske centrale su zaebane , pa sve ovo ti veruj mi ništa ne znači. Što se tiče modema proveri dali tii je pravilno odabran način biranja broja pulsno ili tonsko . Čak i ako jeste sve ok ne znači da ti je modem na tom kompjuteru ispravan , imao sam prilike da vidim da modem radi sve super ukonektuje se pa ispadne kroz 30 sekundi i dok nisu promenili modem dotle je tako išlo.

Način biranja je dobro odabran, to nije problem... u svakom slučaju hvala.
 

Back
Top