Kako od Srbije napraviti regionalnu silu?

Mlohavi:
Gospodo,Srbija moze postati regionalni faktor,samo ako
nova vlada formira ministarstvo za INTERNET.
To je jedina sansa za bolji zivot i za uspesno preobrazavanje
zavedenih gradjana,uz neophodno suocavanje sa prosloscu i
porazavajucom istorijom.
Prezentaciju organizacije i nacina delovanja ministarstva Interneta
mozete pogledati na nasem sajtu,autor uvazeni gospodin
Mr.Bozidar Djelic.
Gospodo,samo jedan zivot imate da savladate blagodeti interneta.

Рече наш домаћин Веља Илић на конвенцији ДСС-а у Краљеву за тог малог Мики Мауса који се зове Божидар Ђелић: Ама, људи, бре, какав је то човек, молим вас, висок је 1,5 метар а има ципелеброј 48 - ама, људи ту нешто није у реду....."


ахахахааааааа.......................
 
joca111:
Za taj ekonomski procvt o kome ti pricas potrebno je radan narod, disciplinovan narod, slozan narod!
Mi nemamo nista od ova 3, a te stvari se grade stotinama god, !
Japanci i Nemci su u ratovima izgubili na prvi pogled sve, a ustvari nisu izgubili nista, jer su im upravo ove 3 stvari ostale!!!

A po cemu si to zakljucio? Da li ti to tvrdis da bi se neki drugi narodi ponasali drugacije u odustvu pravne drzave? Evo navedi ti meni jedan jedini primjer u svjetu gdje su ljudi nastavili da postuju zakon i kada se pravna drzava raspala; Nastavili vrjedno da rade i odbili da se ukljuce u crno trziste tokom ekonomskog kolapsa, sankcija, izolacije, korupcije itd.; Navedi mi jedan jedini primjer gdje nije bilo pljacke tokom rata... :roll: To je jednostavno ljudska priroda i ako nemaju drugog izlaza ljudi ce da traze nacine za prezivljavanje tamo gdje ih ima. Srbi nisu ljeni kao sto to ekperti ko kafanama vole da pricaju, vec smo zivjeli u Komunizmu 50 godina a kada si placen isto radio, neradio onda ces odabrati da ne radis, pa makar bio i Japanac!!! Zasto to mislis da nismo slozan narod? Ideoloskih nesuglasica, partijskog svadjanja i razmimoilozanja ima u svakoj drzavi na svjetu i svuda je partijska politika nemilosrdna i ostra kao i kod nas. I druge drzave imaju svoje konzervativce i svoje Tome, imaju i svoje ljevicare i Cedice, i umjerene Kostunjave...To je slucaj svuda!!!
 
joca111:
E ti si stvarno lik, zamisli kakav bi tek tada bio ugled Srbije kad bi pocela sama da daje delove teritorije, svi bi se upisali od smeha!
Logika ti je upm, pa ako i na to pristanemo , dajemo zeleno svetlo i Madjarima i Rumnunima i Sandzaku... Stvarno nisi normalan! Dao bi svojevoljno ove 2 opstine ,a kada se ovi ostali pobune, sta za ostale bi ratovao!Stvarno te ne razumem!
Druga nelogicnost, mi bi dali nesto sto uopste ne mnoramo dati za nesto sto se ne mora dogoditi, i vrlo je mala sansa da ce se dogoditi , kakav smo mi narod( ekonomski bum mislim)! Takodje, te 2 stvari ne moraju imati nikakve veze!

Ti poredis razlicite slucajeve! Madjara nema dovoljno u Vojvodini da bi se otcjepili a sa Rumunima nismo ni neprijatelji i siguran sam da im i ne smeta toliko da zive u Srbiji. Muslimana u Raskoj isto tako nema dovoljno da otcjepe cjelu Rasku a ako na vrjeme sasjecemo sve secesioniste i zaprjetimo onima u Sarajevu ratom u koliko nastave sa svojim glupostima problem se moze rjesiti za kratak period a za taj period mozemo naseliti par stotina hiljada Srba u Raskoj i postati vecina! Ne kazem da treba svima dati da se otcjepe medjutim Presevo u Bijanovac su ekstremni slucajevi u kojima je isplatljivije pustiti ih da idu, ako se opet pobune.

Naravno da se ekonomski bum nece dogoditi ako ovako nastavimo!!! Medjutim ako izvrsimo reforme i stvorimo organizovanu drzavu u kojoj se zakon postuje, u kojoj su porezi veoma mali, carine nepostojece, birokratija jednostavna i mala a politicka situacija stabilna, onda je ekonomski bum zagarantovan! Navedi mi primjer u svjetu gdje je drzava sve ovo uradila a nije dozivjela ekonomski bum!
 
eremita:
Рече наш домаћин Веља Илић на конвенцији ДСС-а у Краљеву за тог малог Мики Мауса који се зове Божидар Ђелић: Ама, људи, бре, какав је то човек, молим вас, висок је 1,5 метар а има ципелеброј 48 - ама, људи ту нешто није у реду....."

ахахахааааааа.......................
c008.gif
c008.gif
c008.gif
 
eremita:
Ово што ти пишеш и поручујеш је КРИВИЧНО ДЕЛО ! Да ли си ти тога свестан, или си можда Шиптар ??? :evil: :evil: :evil:

Krivicno djelo je ono sto se kosi sa zakonom...Ako si na vlasti mozes promjeniti zakon! Nego objasni ti nama, ako si vec takav legalista, zasto si protiv isporuke Mladica? Cinjenica je da je pod njegovom komandom streljano najmanje nekoliko stotina muslimanskih zarobljenika. Ne kazem da je on to naredio vec da su to vojnici pod njegovom komandom uradili a nikome nije sudjeno za to. Streljanje zarobljenika, bez sudjenja, je ratni zlocin po definiciji! Dakle objasni mi zasto onda ne treba isporuciti Mladica Hagu?
 
Pa covece zasto Madjari ne bi trazili odvajanje opstina Subotica, Kikinda..., tamo su u vecini, ako bi im ti dao ovakav povod! Isto je i za deo Raske! I kako mislis da zapretis Sarajevu ratom (ovo je isto biser) kad si **** od drzave, bas ce da se uplase! Po tvojoj logici mi prvo dajemo teritorije pa onda postajemo sila, zar ne, nisi dosledan brate!
Takodje, ove opstine u Vojvodini su i privredno jake, i stoga bi imale jos jaci motiv!
A sto se tice discipline naroda, to kad sam procitao zaista sam pomislio da si neko dete ( iskreno) , ti covece time negiras da postoje sistemi vrednosti! Kod nas bre i oni bogati kradu oluke po crkvama, crkva "krade" od gradjana (naplacuje usluge) ....
Naravno da ce neko ukrasti ako mu treba da prezivi, i prkrsiti zakon time! Ali kod nas to rade i bogati i siromasni , svi!
Pa evo ti jedna cinjenica o sistemima vrednosti! Zar nisu najbolji vojnici u II sv. ratu bili Nemci i Japanci, ej bre oni su se tukli ko ce da se vise zrtvuje za svoju zemlju, a na to ih nije terao zakon!
A reci ti meni zasto ne urade sve te drzave na svetu to sto ti govoris i sve ne dozive ekonomski bum, jel mi to imamo sposobnije ljude ili sta! Samo nemoj da pocnes da mi pricas o nasim resursima i kako drugi nemaju resurse!
A sto se tice nesolidarnosti, dovoljno je reci da su se Srbi po istoriji doselili u ove krajeve u 6.-7. veku a da su se plemena ujedinila u kraljevinu tek u 13. veku! Cak su se neka plemena kao Paganija i Travunija pripojila sa Kraljevinom Hrvatskom koja je nastala jos u 9. veku! ( ovo je posebno vazno za one koji misle da su Srbi najstariji narod u Evropi( mada i jesmo :):) ) i koji misle da Hrvati nisu postojali do 19. veka)!
 
UofC:
Krivicno djelo je ono sto se kosi sa zakonom...Ako si na vlasti mozes promjeniti zakon! Nego objasni ti nama, ako si vec takav legalista, zasto si protiv isporuke Mladica? Cinjenica je da je pod njegovom komandom streljano najmanje nekoliko stotina muslimanskih zarobljenika. Ne kazem da je on to naredio vec da su to vojnici pod njegovom komandom uradili a nikome nije sudjeno za to. Streljanje zarobljenika, bez sudjenja, je ratni zlocin po definiciji! Dakle objasni mi zasto onda ne treba isporuciti Mladica Hagu?

О томе ЗАШТО НЕ ТРЕБА ИСПОРУЧИТИ МЛАДИЋА расправљали смо 1 000 пута али ево и 1001 пут да кажем:

1. На територији бивше сфрј био је ГРАЂАНСКИ РАТ.

2. Злочина је било на свим странама - ако се суди СВИМ ГЕНЕРАЛИМА, ОНДА
МОЖЕ И СРПСКИМ, а то није случај, дакле ЊЕТ ! НЕМА ИСПОРУКЕ !!!
Не може да се измишља историја и догађаји и да се криве САМО Срби. Или сви
на суд - ИЛИ НИКО! Ако је Насер Орић добио 2 година И НАГРАЂЕН ЗАТО
ШТО ЈЕ ЛИЧНО РУКОВОДИО И ОРГАНИЗОВАО ПОКОЉ ОКО 3 000 цивила у Братунцу
и околним селима,
немамо више уопште о чему да расправљамо !
 
joca111:
Pa covece zasto Madjari ne bi trazili odvajanje opstina Subotica, Kikinda..., tamo su u vecini, ako bi im ti dao ovakav povod! Isto je i za deo Raske! I kako mislis da zapretis Sarajevu ratom (ovo je isto biser) kad si **** od drzave, bas ce da se uplase! Po tvojoj logici mi prvo dajemo teritorije pa onda postajemo sila, zar ne, nisi dosledan brate!
Takodje, ove opstine u Vojvodini su i privredno jake, i stoga bi imale jos jaci motiv!

Mozda bi Madjari trazili odvajanje medjutim oni imaju mnogo toga da izgube ratom...Siptari u Presevu i Bujanovcu nemaju. Naravno treba se pobrinuti da nikakvo oruzje ne bude prokrijumcareno iz Madjarske, medjutim sve u svemu Madjari na sjeveru Srbije ne zele rat niti su spremni da ratuju. Ako ih ne budemo provocirali i maltretiralki sanse vojnog sukoba na tom podruzju su veoma male. Kako zaprjetiti ratom? Pa naravno ne mozes otvoreno reci medjutim uvjek mozemo Dodiku reci da javno kaze da u slucaju otcjepljenja Muslimana iz Raske, Republika Srpska odrzava referendum za nezavisnost, sto ce onda i ono malo teritorije sto bi mogli otcjepiti opkolilti srpskom teritorijom.
joca111:
A sto se tice discipline naroda, to kad sam procitao zaista sam pomislio da si neko dete ( iskreno) , ti covece time negiras da postoje sistemi vrednosti! Kod nas bre i oni bogati kradu oluke po crkvama, crkva "krade" od gradjana (naplacuje usluge) ....
Naravno da ce neko ukrasti ako mu treba da prezivi, i prkrsiti zakon time! Ali kod nas to rade i bogati i siromasni , svi!
Pa evo ti jedna cinjenica o sistemima vrednosti! Zar nisu najbolji vojnici u II sv. ratu bili Nemci i Japanci, ej bre oni su se tukli ko ce da se vise zrtvuje za svoju zemlju, a na to ih nije terao zakon!

Navedi mi jedan jedini primjer gdje se pravna drzava raspala i nije doslo to pljacke? Shvati da je to jednostavno odlika ljudskle naravi i da ce u slicnim situacijama i Japanac i Srbin postupiti slicno...onako kako odgovara njegovom interesu!!! Ti poredis Japan gdje je drzava jaka i organizovana a ekonomija mocna sa Srbijom iznurenom ratovima, Komunizmom i siromastvom. Naravno da ce ovakve stvari da se desavaju. Desile su se kod nas, desavaju se i u svim siromasnim drzavama gdje je drzavni sistem dozivio kolaps. Najbolji vojnici u Drugom Svjetskom Ratu su bili Njemci ali ne zato sto su imali bolji moral i vecu pozrtvovanost vec zato sto su bili najbolje uvjezbani i obicno bolje opremljeni od neprijatelja. Ako ces gledati samo moral onda smo mi i Rusi bili daleko ispred svih. Ruska zima je bila hladna i Rusima medjutim stanovnici Lenjingrada su u ogromnoj vecini slucajeva izabrali smrt radije nego predaju. Da su bili obuceni i opremljeni kao i Njemci Rusi bi rat zavrsili jos 1941.
joca111:
A reci ti meni zasto ne urade sve te drzave na svetu to sto ti govoris i sve ne dozive ekonomski bum, jel mi to imamo sposobnije ljude ili sta! Samo nemoj da pocnes da mi pricas o nasim resursima i kako drugi nemaju resurse!
A sto se tice nesolidarnosti, dovoljno je reci da su se Srbi po istoriji doselili u ove krajeve u 6.-7. veku a da su se plemena ujedinila u kraljevinu tek u 13. veku! Cak su se neka plemena kao Paganija i Travunija pripojila sa Kraljevinom Hrvatskom koja je nastala jos u 9. veku! ( ovo je posebno vazno za one koji misle da su Srbi najstariji narod u Evropi( mada i jesmo :):) ) i koji misle da Hrvati nisu postojali do 19. veka)!

Kao prvo samo da kazem da je u ekonomskoj nauci cinjenica da deregulisanje trzista, smanjivanje poreza, politicka stabilnost, privatna svojina i pravna drzava dovode do ekonomskog rasta, zakon. Isto kao sto su Maksvelove jednacine zakoni fizike tako su i ovi ekonomije. Svaki ekonomista ce ti to reci i tezak dio posla nije ekonomski rast nakon sto se ovi uslovi postignu vec postizanje ovih uslova!!! Kao drugo to se ne desava iz istog razloga zasto i mi to ne radimo. Politicari su korpumpirani i potpuno nesposobni za ista drugo osim borbu za vlast. Sve im je podredjeno popularnosti i za tu popularnost su spremni da zrtvuju dugorocnu dobrobit drzave. Zato toliko pricaju o inflaciji iako inflacija nije nas najveci ekonomski problem, medjutim negativna iskustva iz 1993 su veoma mocan faktor u glavama ljudi i ako misle o ekonomiji inflacija im je prva stvar na koju misle. Drzave koje su to uradile (USA, Chile, Velika Britanija, Hon Kong, Singapur, Japan itd.) su danas dobrostojece drzave i mislim da ova lista govori sama za sebe. Drzave koje nisu u stanju da dovedu politicare koji bi izvrsili ove reforme nastavljaju svoju mizernu egzistenciju dok im ljudi pokusavaju preseliti se u Ameriku. Naravno politicari u tim zemljama dobro zive i zaradjuju dobro od korupcije i odsustva pravne drzave, dok narodu prodavaju jeftine bajke o tome kako njihova zemlja napreduje ili zapocinju ratove da bi ljude preokupirali nekim drugim stvarima ili podju pricu o sramocenju Muhameda kao u Saudijskoj Arabiji itd. Kod nas ljudima govore kako ce sve biti divno kada udjemo u EU implicirajuci da je sve sto mi moramo uraditi, isporuciti optuzene za ratne zlocine i prosperitet ce da padne sa neba. :roll:

Inace sto se tice ove tvoje male lekcije o istoriji moram priznati da si pokazao nevjerovatno neznanje. Ajd sto si mi poceo stavljati rjeci nego si nalupetao dosta istorijskih neistina i gluposti. Eto ako vec zelis da se razmeces istorijom red bi bio da i znas nesto o njoj. Prva srpska drzava je nastala u 9 vjeku. Prelistaj malo svoj udzbenik istorija ako si ga ikad i uzeo u ruke pa ces negdje naletiti na Vlastimirovice i Rasku...Ja ne poricem postojanje Hrvata kao nacije prije 19 vjeka tako da nemas razloga meni dokazivati postojanje Hrvata prije 19 vjeka.
 
eremita:
О томе ЗАШТО НЕ ТРЕБА ИСПОРУЧИТИ МЛАДИЋА расправљали смо 1 000 пута али ево и 1001 пут да кажем:

1. На територији бивше сфрј био је ГРАЂАНСКИ РАТ.

I? Oprosti moje "slabo kopcanje" medjutim meni nije jasno kakve ovo veze ima sa cinjenicom da ti kao neko ko koristi legalnost u diskusiji oko Bujanovca i Preseva u ovom slucaju ne zelis da kaznis nekog ko je odgovoran za krsenje zakona?

eremita:
2. Злочина је било на свим странама - ако се суди СВИМ ГЕНЕРАЛИМА, ОНДА
МОЖЕ И СРПСКИМ, а то није случај, дакле ЊЕТ ! НЕМА ИСПОРУКЕ !!!
Не може да се измишља историја и догађаји и да се криве САМО Срби. Или сви
на суд - ИЛИ НИКО! Ако је Насер Орић добио 2 година И НАГРАЂЕН ЗАТО
ШТО ЈЕ ЛИЧНО РУКОВОДИО И ОРГАНИЗОВАО ПОКОЉ ОКО 3 000 цивила у Братунцу
и околним селима,
немамо више уопште о чему да расправљамо !

Ovako, ti si koristio zakon kao argument i implicirao si da posto je to nelegalno ne treba to uraditi. Po tom arsinu onda Mladica treba isporuciti jer tako nalaze zakon! To sto su i drugi cinili zlocine nema veze sa ovim slucajem jer je Mladic prekrsio zakone rata koji zabranjuju streljanje zarobljenika. Po zakonu on je pocinio zlocin i po zakonu on treba da odgovara za to, isto kao i sto po zakonu Presevo i Bujanovac pripadaju Srbiji i prema tome ne trebaju da se otcjepe. Ja ovde samo koristime iste (tvoje) arsine za dva slucaja u kojima se zakon krsi! Medjutim ti si ocigledno spreman da u nekim slucajevima zrtvujes legalnost za pragmatizam a u nekim drugima te emocije vode na to da zrtvujes pragmatizam za legalnost. Ja samo koristim iste arsine i ako ne vidim neke realne koristi u nekoj odredjenoj politici necu pokusati koristiti legalnost te politike samo da bih zadovoljio moje emocionalne potrebe. Nesto slicno Realpolitik i oni koji su to primjennjivali u politici su obicno bolje prolazili od onih koji bi se nosili emocijama.
 
ceca_alexa:
Kako?
Nikako!

Palicu liderstva već su preuzele Slovenija, Hrvatska, a i Bugarska i rumunjska daleko ispred Srbije...
jedino ako smatraš da je taj region BiH, Montenegro Kosovo i Srbija
e tu bi se već dalo nešto napraviti :lol: :lol:
A gde nadje Hrvatsku i Bugarsku za regionalnu silu majke ti ! Za Rumuniju se slazem da uje daleko ispred svih, pre svega zbog 25 miliona stanovnika!
Hrvatska je bez svog mora **** sto govori o njihovoj sposobnosti i "sili" , sami da stvore nesto bez ovih monopolistickih resursa nemaju pojma!
Sloovenci su stvarno pametni i razvijeni , samo su mali!
 
joca111:
A gde nadje Hrvatsku i Bugarsku za regionalnu silu majke ti ! Za Rumuniju se slazem da uje daleko ispred svih, pre svega zbog 25 miliona stanovnika!
Hrvatska je bez svog mora **** sto govori o njihovoj sposobnosti i "sili" , sami da stvore nesto bez ovih monopolistickih resursa nemaju pojma!
Sloovenci su stvarno pametni i razvijeni , samo su mali!

a pa imamo more i nismo ****, a vi ga nemate...
 
Куо, хумор је део интелигенције, и подиже ниво укупног сазнања о некоме. Хвала на комплиметну. :D
Откуд ти, за Божићно вече у Србији ? Видиш да смо занимљивији од ових твојих. :D
 
ceca_alexa:
Kako?
Nikako!

Palicu liderstva već su preuzele Slovenija, Hrvatska, a i Bugarska i rumunjska daleko ispred Srbije...
jedino ako smatraš da je taj region BiH, Montenegro Kosovo i Srbija
e tu bi se već dalo nešto napraviti :lol: :lol:

Ko je tebe sta pitao? Ovo je tema za ljude koji i nesto znaju o ekonomiji i politici. Za one koji su dobri sa onom stvari u ustima, zadnjici i vagini ima podforum Ljubav i Seks!
 

Back
Top